VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

4.2.2017

Lyžařské areály lákají na víkendové dobré sněhové podmínky

Ani pokračujcí obleva nepřekazila rozšíření možností pro lyžování na Opavsku. Nově otevřely areály v Guntramovicích a Pusté Polomi.

4.2.2017

Alfréd Dőrr: Počty narozených dětí stoupají

/ROZHOVOR/ Celé čtyři roky vládne primář Alfréd Dőrr gynekologicko–porodnímu oddělení Slezské nemocnice a s vývojem situace na svém pracovišti je spokojený. Pokud mají stejné pocity i pacientky, je všechno v nejlepším pořádku.

3.2.2017

Opavské centrum se potýká s přemnoženými holuby

Zvýšení počtu holubů pozorují obyvatelé od loňského roku. Město reguluje stavy ptáků odchytem nebo odstřelem.

3.2.2017

Rozloučili jsme se - 5. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

2.2.2017

Úsekové měření by mohlo usměrnit řidiče i v Kravařích

Od začátku roku úsekové měření rychlosti klidní řidiče v Hlučíně. Bedlivě to sledují v dalších obcích a městech na silnici I/56. Někde se možná hlučínským příkladem i inspirují.

2.2.2017

Lidem častěji otevírají zabouchnuté dveře zámečníci, méně pak hasiči

Hasiče by lidé měli volat jen v případě ohrožení majetku či zdraví. Při planém poplachu hrozí na místě pokuta až pět tisíc korun.

2.2.2017

Tématem číslo jedna je stavba tělocvičny či cyklostezky

Letos chystá město několik investičních akcí. Mezi ty největší se řadí výstavba cyklostezky Kravaře – Zábřeh, na kterou si budou Kravaře žádat o dotaci.

1.2.2017

Sněhová kalamita se regionu vyhnula

Výraznější problémy na Opavsku a Bruntálsku nehlásili hasiči ani dopravci. Se sněhem si poradily i technické služby.

1.2.2017

Ulice stále zůstávají bez kanalizací a světel

O zasíťování ulic Lužická, Procházkova a K Moravici v opavských Kylešovicích se mělo jednat ve úterý na schůzi Spolku pro civilizované bydlení. Náměstek Dalibor Halátek (Změna pro Opavu), v jehož dikci je řešení tohoto problému, na ni z důvodu nemoci nedorazil.

31.1.2017

Hradecký ples bude už v sobotu

/POZVÁNKA/ Bezesporu jeden z největších bálů na Opavsku, Ples města Hradec nad Moravicí, proběhne již tuto sobotu 4. února od 20 hodin.

31.1.2017

Do pásma dozoru spadají i obce z Opavska

/FOTOGALERIE/ O víkendu bylo potvrzeno první ohnisko ptačí chřipky na území Moravskoslezského kraje v ostravské části Svinov. Předběžná opatření se týkají také obcí z okolí Ostravy.

31.1.2017

Chřipková epidemie je stále aktuální, nemocnice zůstává zavřena

Zákaz návštěv i nadále platí nejen ve Slezské nemocnici, ale i v Psychiatrické nemocnici v Opavě a dalších zařízeních v okrese. Kvůli chřipce se v minulém týdnu zavřely také některé školy.

31.1.2017

Opravy komplikují nízké teploty

Dlouhodobě nepříznivé klimatické podmínky donutily zhotovitele stavby Vodního díla Kružberk k podání žádosti o prodloužení uzávěry komunikace na koruně hráze. A to až do konce letošního března.

31.1.2017

Senior centrum podražilo

V bytech opavského Senior centra se bude letos zvyšovat nájem. Jedná se o první navýšení od roku 2010.

31.1.2017

V Hradci nad Moravicí schválili rozpočet

Prosincové jednání zastupitelstva v Hradci nad Moravicí bylo velice bouřlivé. Opět se projednávala majetková situace v hradeckém sportovním areálu.

30.1.2017

Na východním nádraží byl povyk kvůli malorážce

Během pátečního odpoledne měla takzvaná prvosledová hlídka opavské policie práci na východním nádraží v Opavě. Okolo půl čtvrté bylo totiž na tísňové lince 158 nahlášeno, že uvnitř budovy skupina osob manipuluje s předmětem, který připomíná dlouhou zbraň.

30.1.2017

Víkend v muzeu patřil slezským spolkům

/FOTOGALERIE/ Historická výstavní budova uplynulý víkend patřila zájemcům spolkový život v Opavě v 19. a na počátku 20. století.

30.1.2017

Náměstek Dalibor Halátek je cílem anonymní kritiky

V současné době mohou občané Opavy nacházet ve svých poštovních schránkách letáky, které obviňují Dalibora Halátka (Změna pro Opavu) z plýtvání financemi z městské pokladny.

30.1.2017

Ambulance budou přemístěny

Kvůli stavebním úpravám se příjmová a pohotovostní ambulance oddělení ORL (ušní, nosní a krční) ve Slezské nemocnici od 6. do 10. února přemístí.

30.1.2017

Řidičák si má letos vyměnit nejvíce lidí. Úřady se však front nebojí

Před deseti lety bylo v Česku vydáno nejvíce řidičáků v historii. Jejich platnost končí právě letos.

29.1.2017

Větrné elektrárny: postavit nebo nechat být?

Pro obce a města je to výhodný byznys. Na svém území nechají postavit větrný park a každoročně mají zajištěn přísun financí bez nějakého velkého přičinění. Na druhé straně jsou však větrníky mohutným zásahem do rázu krajiny. Není tedy divu, že elektrárny mají řadu odpůrců.

29.1.2017

Raduňský zámek byl původně středověkou tvrzí

/HISTORIE/ Středověkou tvrz přestavěli během 16. a 17. století Tvorkovští z Kravař a Bruntálští z Vrbna na renesančně-barokní zámek. Další proměnou, tentokrát novoklasicistní, prošel areál během 1. poloviny 19. století za Larisch-Mönnichů a Blücherů z Wahlstattu.

28.1.2017

Kasino v Hlučíně nakonec nebude

Původní výjimka, která umožňovala vznik kasina u objektu Staré celnice, přestává novou vyhláškou platit. Shodli se na tom zastupitelé.

28.1.2017

Architektonická soutěž zná svého vítěze. O podobě Slezanky bude jasno po létě

Z výběrového řízení vyšla nejlépe nabídka pražské firmy Re:Architekti. Za naplánování nové podoby vnitrobloku město zaplatí téměř jeden a půl milionu korun.

28.1.2017

Aneta Tranová: Rasově mě uráželi jen jednou

/ROZHOVOR/ Aneta Tranová má českou matku a vietnamského otce. Sama se narodila v Česku. Momentálně dokončuje bakalářské studium oboru Lázeňství a turismus na Slezské univerzitě v Opavě.

28.1.2017

Spolek musí znovu platit za pozemky

Šestnáct let staré zaváhání vychází Matici slezskou velmi draho. Za užívání pozemků musí zpětně doplácet desítky tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Ptačí chřipka zjištěna také na Stříbrném jezeře

Nebezpečný virus, který způsobil úhyn labutí během minulého týdne v Jilešovicích, dorazil do Opavy. Nákaza je hlášena ze Stříbrného Jezera.

27.1.2017

Chřipky začaly zavírat i školy

Chřipky uzavřely již dvě školy v Hlučíně a způsobily zákaz návštěv v několika zdravotnických zařízeních.

27.1.2017

Rozloučili jsme se - 4. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

27.1.2017

Slezské spolky se představí v muzeu

/POZVÁNKA/ Slezské zemské muzeum připravilo akci, během níž se mohou její návštěvníci seznámit zábavnou formou s aktivitami nejrůznějších slezských spolků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies