VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

27.2.2017

Město prodá zahrádky v osadách

Po bouřlivé rozpravě na únorovém zasedání zastupitelé schválili prodej zahrádkářům.

27.2.2017

Na projekt občanů je vyhrazeno tři sta tisíc korun. Zahájen bude v březnu

Participativní rozpočet, který umožní občanům realizovat svou vlastní investiční akci, byl schválen již na prosincovém zasedání městských zastupitelů.

27.2.2017

Krnov i Opava zavádějí úsporné veřejné osvětlení

Krnov provedl výměnu za spornější svítidla nedávno, Opava se k tomu chystá letos.

27.2.2017

Hlučínská štěrkovna získá na revitalizaci půl miliardy korun

Jezero by se mělo dočkat úprav nejpozději na jaře příštího roku.

26.2.2017

Turisté budou moci vystoupat na dvě nové rozhledny

Konkrétně se jedná o území Budišova nad Budišovkou a Stěbořic. O realizaci rozhleden rozhodnou dotace.

26.2.2017

Vošárna je stavebním unikátem

/HISTORIE/ Od roku 1826 se v ní pralo i sušilo veškeré prádlo pro raduňský zámek, v roce 1958 se stala kulturní památkou a v letech 2008 až 2011 prošla rekonstrukcí do podoby kulturně společenského centra.

26.2.2017

Nacistický poklad na Budišovsku: Reálná možnost anebo čirá utopie?

Lubomíru Bystroňovi z Paskova je jednašedesát let a více než dvě dekády se urputně věnuje hledání nacistického pokladu, který by měl podle něj být ukryt v lesích nedaleko Budišova nad Budišovkou.

25.2.2017

Od upálení Jana Zajíce uplyne osmačtyřicet let

Někteří ho vidí jako hrdinu, vlastní rodina mu však jeho čin nemohla odpustit. Jan Zajíc z Vítkova se v blízkosti Václavského náměstí upálil 25. února 1969.

25.2.2017

Z historické budovy vítkovského kina by mohlo vzniknout polyfunkční centrum

Vítkovští zastupitelé na svém středečním jednání jednohlasně schválili, že z místního kina by do budoucna mohlo vzniknout takzvané polyfunkční centrum.

25.2.2017

Jiří Uhlíř: Překonat extrémní chlad dokáže v podstatě každý

/ROZHOVOR/ Můžete ho potkat například cestou na Lysou horu nebo Praděd. Přijde vám ale zvláštní, že i v patnáctistupňovém mrazu pochoduje jen v bermudách. Spolu se svým velkým učitelem a inspirátorem Wimem Hofem říká, že takového výkonu je schopen prakticky každý.

25.2.2017

Trolejbusy na bateriový pohon v Opavě zatím jezdit nebudou

Dotace na deset parciálních trolejbusů byla dopravnímu podniku zamítnuta. Projekt má ulevit oblastem se zhoršenou kvalitou ovzduší, podle šéfa podniku ale dotace dostala města, kde situace není tak špatná.

24.2.2017

Stavba východní části severního obchvatu bude brzy zahájena

Ředitelství silnic a dálnic ČR v pondělí 6. března zahájí stavbu východní části severního obchvatu. Stavba by měla trvat 34 měsíců a stát bude 493,4 milionu korun. Město se na ní bude podílet částkou 13,4 milionu.

24.2.2017

Rozloučili jsme se - 8. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

23.2.2017

Lidé si mohou mobil nabít v autobuse nebo také ve veřejném kiosku

USB zásuvky byly do některých vozů městské hromadné dopravy instalovány loni v srpnu. Lidé však mohou využít i nabíjecí kiosek v Bredě. Obě služby jsou zdarma.

23.2.2017

Mateřské školy v obcích mají kapacity dostatečné

Některým převážně menším mateřským školám hrozí, že budou muset v nejbližší době významně rozšiřovat svou kapacitu. Ať už úpravou stávající nebo postavením zcela nové budovy.

23.2.2017

Věznice dál zaměstnává odsouzené

Opavská věznice provedla začátkem listopadu minulého roku v ženské části na Olomoucké ulici rekonstrukci bývalé kotelny, kterou ve dvou podlažích přeměnila na výrobní prostory a učebny.

23.2.2017

Vodní kombajn pro Štěrkovnu se už vyrábí

Stroj by si měl hravě poradit s přemnoženými travinami v Hlučínském jezeře.

23.2.2017

Kaufland v Hlučíně znovu zjitřil emoce

Před lety se proti výstavbě hypermarketu stejně jako za ni postavilo zhruba stejné množství lidí, na úterním zastupitelstvu v Hlučíně se tato kauza probírala znovu.

22.2.2017

Nedaleko Stříbrného jezera se povalovala ovčí hlava

Velice nevšední nález registrovali členové Městské policie Opava. Na linku 156 bylo nahlášeno, že na louce v okolí Stříbrného jezera leží hlava ovce. Oznamovatel vyčkal, než hlídka přijede, aby jí mohl místo ukázat.

22.2.2017

Knihovna je národní kulturní památkou

Opavsko má tak mezi nejvíce chráněnými památkami čtvrtého zástupce.

22.2.2017

Obraz císaře Ferdinanda se vrátí do Opavy

Vzácný obraz zachycující okamžik, kdy císař Ferdinand Dobrotivý předává vládu svému synovci Františku Josefu I. v roce 1848 v Olomouci, se po roce vrátí do Opavy. Tamní magistrát dílo z 19. století s hodnotou kolem 600.000 korun půjčil do Olomouce na dvě výstavy. Postupně jej viděli návštěvníci Arcibiskupského paláce a Vlastivědného muzea.

22.2.2017

Pilotní projekt čištění silnic v kraji začal v Darkovičkách

S iniciativou čištění silnic už během zimy přišla Správa silnic Moravskoslezského kraje. Projekt by měl výrazně zlepšit stav znečištěného ovzduší.

22.2.2017

Ptačí chřipka: u Jilešovic se situace klidní

U splavu v Jilešovicích se v současnosti už labutě nevyskytují. Poslední úhyn zde byl evidován během 10. února.

21.2.2017

Výstava o pokrývkách hlavy v Hlučíně

/POZVÁNKA/ Od úterka až do 9. června letošního roku můžetev Muzeu Hlučínska zhlédnout velice zajímavou expozici o tom, co lidé nosili a nosí na hlavě.

21.2.2017

Odkryjí záhady Východního Pruska

/POZVÁNKA/ Unikátní Jantarová komnata a její záhadné zmizení ve válečném mumraji. Toto téma nedá spát historikům ani hledačům pokladů.

21.2.2017

Hovory s… se odehrají poprvé v Klubu Art

/POZVÁNKA/ Pravidelná talk show Jakuba Plaskury nazvaná Hovory s… bude mít v úterý svou premiéru v opavském Klubu Art. Pozvání tentokrát přijali pedagog oddělení Kulturní dramaturgie Slezské univerzity Hasan Zahirovič a opavský tatér Martin Bek, zvaný Bekus.

21.2.2017

Nejsympatičtější pár plesové sezony – hlasujte v prvním kole!

Navštívili jste už letos nějaký ples? Nebo se na něj teprve chystáte? Pak máte možnost vyhrát zajímavé ceny! Připravili jsme pro vás fotosoutěž o nejsympatičtější pár plesu.

20.2.2017

Nečekané personální změny vyvolaly vlnu kritiky

/DOPLNĚNO/ Z dozorčí rady Technických služeb Opava byl odvolán Romeo Doupal (nestraník). V představenstvu Městského dopravního podniku Opava (MDPO) končí Tomáš Navrátil (ČSSD), který byl jeho místopředsedou.

20.2.2017

Zabránit výstavbě aquaparku zůstává pro opavskou opozici i nadále prioritou

/DOPLNĚNO/ Na pondělní tiskové konferenci Klubu nezávislých za Ano a zastupitelského klubu Osmička to oznámil jejich společný lídr Pavel Juříček (ANO).

20.2.2017

OBRAZEM: Handicapovaní závodili v biatlonu

Areál Centra sociálních služeb pro tělesně postižené v Hrabyni hostil historicky první ročník závodu Ostravar Biatlon Plus. Přes čtyřicet závodníků bylo podle svého postižení rozděleno do pěti kategorií.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies