VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

13.5.2017

Hlučín Dětskému ranči odpustil dluh

Hlavním bodem dohody bylo zrušení zástavního práva na jezdeckou halu.

12.5.2017

Rybářské závody dětí v Kravařích a Budišově nad Budišovkou

/2 x POZVÁNKA/ Centrum volného času (CVČ) pořádá pro děti prvních až devátých tříd rybářské závody.

12.5.2017

Víkend v jarním arboretu

/POZVÁNKA/ Arboretum slibuje návštěvníkům 13. a 14. května víkend plný zábavy.

12.5.2017

Rozloučili jsme se - 19. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

11.5.2017

Štěrkovna ukrývá Lochnessku

Kdo by neznal Lochnesskou příšeru, která se nejčastěji vyskytuje ve vodách skotského jezera Loch Ness. Divíte se slůvku nejčastěji? Už několikrát totiž byla v minulých dnech pozorována také na hladině Hlučínského jezera.

11.5.2017

Opava ožije beachvolejbalem, do Slezska míří špička

/POZVÁNKA/ Třídenní festival beachvolejbalových zápasů bude hostit Opava. Do slezské metropole se od pátku do neděle stěhuje prestižní Cool cup mužů a žen, navíc s mezinárodní účastí.

11.5.2017

Pocitovou mapu chce Hlučín rozpracovat

Příjemně se obyvatelé Hlučína cítí hlavně poblíž stadionu, Hlučínského jezera, poblíž náměstí. Překvapivě se velkému množství lidí nelíbí opět na Štěrkovně a mezi neoblíbenými místy se objevila i část Opavské ulice nebo stadion.

11.5.2017

Kraslice z chráněné dílny návštěvníky zámku zmátly

Keramická 3D vejce a další keramika z charitní Chráněné dílny Vlaštovičky byla letos součástí velikonoční výzdoby zámku v Hradci nad Moravicí.

11.5.2017

Hlučín se chystá na nová inkluzivní opatření

Hlučín chce být připraven na nové požadavky na inkluzi, které nařizuje stát a Moravskoslezský kraj. Velký důraz přitom klade na to, aby nová nařízení ještě více nekomplikovala život handicapovaným spoluobčanům.

10.5.2017

Hasiči nacvičovali protipovodňový zásah na Palhanci

Prudké stoupání hladiny řeky Opavy a hrozba zaplavení rodinných domků na Palhanci. Takový námět mělo středeční cvičení hasičů a policistů v této části Opavy.

10.5.2017

Centrum přispěje začlenění nemocného do standardního domácího prostředí

Slezská nemocnice v Opavě je jediné komplexní zdravotnické zařízení v regionu, zajišťuje zdravotnickou péči pro spádovou oblast více než 180 tisíc obyvatel.

10.5.2017

Kováři z Milostovic zahajují novou výstavu

/POZVÁNKA/ Kovárna byla v Milostovicích založena v roce 2004. Dnes v ní tvoří tři umělečtí kováři a jeden zámečník, kteří už mohli svou práci úspěšně prezentovat nejen u nás, ale také v zahraničí.

9.5.2017

Na Zemědělce se soutěžilo o to, kdo umí nejlépe řídit traktor

/VIDEO/ Žáci středních škol v úterý v Opavě otestovali své schopnosti a zjistili, kde je zručnější za volantem traktoru.

9.5.2017

Jakub Plaskura: Když se rozhovor nepovede, těžko je to vina hosta

/ROZHOVOR, POZVÁNKA/ Tentokrát jsme si vyměnili role. Obvykle je totiž Jakub Plaskura tím, kdo své hosty zpovídá v pořadu Hovory s… Měl jsem obavy, aby to nepadlo na mou hlavu, když rozhovor nebude dobrý. Protože jak Jakub říká, když se rozhovor nepovede, těžko za to může host.

9.5.2017

Na Hlučínské jezero dorazily tisíce lidí

Turistická sezona Opavského Slezska je po uplynulém víkendu definitivně otevřena. Slavnostní otevírání proběhlo u Hlučínského jezera.

9.5.2017

Dobrovolníci z Jančí vyčistili příkopy kolem své vesnice

Také v malé vesničce Jančí nedaleko Březové se před nedávnem už poněkolikáté zapojili do akce Ukliďme Česko. Pořádá ji místní sbor dobrovolných hasičů společně se sportovním oddílem TJ Jiskra Jančí.

9.5.2017

Hlučínští zastupitelé rozhodnou o dotacích na kotle

Zastupitelé Hlučína na dnešním (úterý 9. května) jednání rozhodnou kromě jiného i o příspěvku města ke kotlíkovým dotacím.

8.5.2017

Müllerův dům odkryl poklady

Výzkum zatím odkryl například hradební zdi z doby opavského hradu a nebo části keramických nádob.

7.5.2017

Vojtěch Wertich: Avia teď v Kolumbii čeká na další osud

/ROZHOVOR/ Sedm projetých států, tisícovky pořízených fotografií, nepřeberné množství zážitků a možná i pokořený výškový rekord, v jaké se kdy nacházela avie. To je stručná sumarizace čtyřměsíční výpravy cestovatelských dobrodruhů z Opavska po jihoamerickém kontinentu. V pondělí se z expedice vrátil jeden z posledních členů, Vojtěch Wertich z Neplachovic.

7.5.2017

Slezanka a prostor za ní se odrážejí od bodu nula

Participaci občanů a hlavních aktérů mělo odstartovat středeční představení studia re:architekti.

6.5.2017

Vykázat někoho z území obce už nebude možné

Dosud tak mohly příslušné samosprávy na Opavsku učinit až na dobu tří měsíců.

6.5.2017

František Groda: Motorky jsou moje velká vášeň

/ROZHOVOR/ Provozuje autoservis s motoservisem a ve volném čase se Opavan František Groda věnuje svému zamilovanému hobby – přestavbě motorek. Konkrétně takzvaných valkyrií. Právě jím přestavěné kusy se představily na nedávné výstavě, kterou pořádal ve svém areálu ve Vrchní ulici.

5.5.2017

Občany tíží nedostatek parkovacích míst

Na pravidelném setkání vedení města s občany, nesoucím název Otevřená radnice, nejvíce rezonovalo téma špatně zaparkovaných aut a bezohledných cyklistů.

5.5.2017

Rozloučili jsme se - 18. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

5.5.2017

Z Benešova vyrazte na májový pochod

/POZVÁNKA/ V rámci otevírání turistické sezony, které je naplánováno na sobotu 6. května, se mohou zájemci vypravit na Májový pochoďáček.

5.5.2017

Klobouky všech podob a tvarů

/POZVÁNKA/ Co mají společného Muzeum Hlučínska a klobouky? Výstavu Dámy a pánové, držte si klobouky!

4.5.2017

Aktivní přístup pomůže vyřešit i palčivé problémy

Na práci s rodinami, dětmi a jednotlivci je zaměřena nestátní nezisková organizace EUROTOPIA.CZ působící v regionech Opava, Vítkov, Krnov a Bruntál. Některé programy organizace jsou cíleny na práci s lidmi ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí, s dětmi a mládeží, kteří jsou ohroženi působením rizikových projevů chování a vlivů nefunkční rodiny.

4.5.2017

Nemocnice je na oční problémy dobře vybavena

Mnohé nemoci očí jsou dobře léčitelné, ale nad některými by rozhodně „nemělo zapadnout slunce". To znamená, že pozdní příchod k lékaři může znamenat doživotní slepotu.

4.5.2017

Déšť má zatím stále praskliny

Socha Déšť, kterou město nechalo loni instalovat na veřejném prostranství naproti Kulturnímu domu v Hlučíně, se stále ještě opravy nedočkala.

3.5.2017

Výslechová místnost se dočkala otevření

Zneužívané děti, ženy a v některých případech také muži mohou být vyslýcháni v místnosti, která od pátku funguje v budově Slezské univerzity na Bezručově náměstí v Opavě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies