VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Opavsko

1.2.2017

Ulice stále zůstávají bez kanalizací a světel

O zasíťování ulic Lužická, Procházkova a K Moravici v opavských Kylešovicích se mělo jednat ve úterý na schůzi Spolku pro civilizované bydlení. Náměstek Dalibor Halátek (Změna pro Opavu), v jehož dikci je řešení tohoto problému, na ni z důvodu nemoci nedorazil.

31.1.2017

Hradecký ples bude už v sobotu

/POZVÁNKA/ Bezesporu jeden z největších bálů na Opavsku, Ples města Hradec nad Moravicí, proběhne již tuto sobotu 4. února od 20 hodin.

31.1.2017

Do pásma dozoru spadají i obce z Opavska

/FOTOGALERIE/ O víkendu bylo potvrzeno první ohnisko ptačí chřipky na území Moravskoslezského kraje v ostravské části Svinov. Předběžná opatření se týkají také obcí z okolí Ostravy.

31.1.2017

Chřipková epidemie je stále aktuální, nemocnice zůstává zavřena

Zákaz návštěv i nadále platí nejen ve Slezské nemocnici, ale i v Psychiatrické nemocnici v Opavě a dalších zařízeních v okrese. Kvůli chřipce se v minulém týdnu zavřely také některé školy.

31.1.2017

Opravy komplikují nízké teploty

Dlouhodobě nepříznivé klimatické podmínky donutily zhotovitele stavby Vodního díla Kružberk k podání žádosti o prodloužení uzávěry komunikace na koruně hráze. A to až do konce letošního března.

31.1.2017

Senior centrum podražilo

V bytech opavského Senior centra se bude letos zvyšovat nájem. Jedná se o první navýšení od roku 2010.

31.1.2017

V Hradci nad Moravicí schválili rozpočet

Prosincové jednání zastupitelstva v Hradci nad Moravicí bylo velice bouřlivé. Opět se projednávala majetková situace v hradeckém sportovním areálu.

30.1.2017

Na východním nádraží byl povyk kvůli malorážce

Během pátečního odpoledne měla takzvaná prvosledová hlídka opavské policie práci na východním nádraží v Opavě. Okolo půl čtvrté bylo totiž na tísňové lince 158 nahlášeno, že uvnitř budovy skupina osob manipuluje s předmětem, který připomíná dlouhou zbraň.

30.1.2017

Víkend v muzeu patřil slezským spolkům

/FOTOGALERIE/ Historická výstavní budova uplynulý víkend patřila zájemcům spolkový život v Opavě v 19. a na počátku 20. století.

30.1.2017

Náměstek Dalibor Halátek je cílem anonymní kritiky

V současné době mohou občané Opavy nacházet ve svých poštovních schránkách letáky, které obviňují Dalibora Halátka (Změna pro Opavu) z plýtvání financemi z městské pokladny.

30.1.2017

Ambulance budou přemístěny

Kvůli stavebním úpravám se příjmová a pohotovostní ambulance oddělení ORL (ušní, nosní a krční) ve Slezské nemocnici od 6. do 10. února přemístí.

30.1.2017

Řidičák si má letos vyměnit nejvíce lidí. Úřady se však front nebojí

Před deseti lety bylo v Česku vydáno nejvíce řidičáků v historii. Jejich platnost končí právě letos.

29.1.2017

Větrné elektrárny: postavit nebo nechat být?

Pro obce a města je to výhodný byznys. Na svém území nechají postavit větrný park a každoročně mají zajištěn přísun financí bez nějakého velkého přičinění. Na druhé straně jsou však větrníky mohutným zásahem do rázu krajiny. Není tedy divu, že elektrárny mají řadu odpůrců.

29.1.2017

Raduňský zámek byl původně středověkou tvrzí

/HISTORIE/ Středověkou tvrz přestavěli během 16. a 17. století Tvorkovští z Kravař a Bruntálští z Vrbna na renesančně-barokní zámek. Další proměnou, tentokrát novoklasicistní, prošel areál během 1. poloviny 19. století za Larisch-Mönnichů a Blücherů z Wahlstattu.

28.1.2017

Kasino v Hlučíně nakonec nebude

Původní výjimka, která umožňovala vznik kasina u objektu Staré celnice, přestává novou vyhláškou platit. Shodli se na tom zastupitelé.

28.1.2017

Architektonická soutěž zná svého vítěze. O podobě Slezanky bude jasno po létě

Z výběrového řízení vyšla nejlépe nabídka pražské firmy Re:Architekti. Za naplánování nové podoby vnitrobloku město zaplatí téměř jeden a půl milionu korun.

28.1.2017

Aneta Tranová: Rasově mě uráželi jen jednou

/ROZHOVOR/ Aneta Tranová má českou matku a vietnamského otce. Sama se narodila v Česku. Momentálně dokončuje bakalářské studium oboru Lázeňství a turismus na Slezské univerzitě v Opavě.

28.1.2017

Spolek musí znovu platit za pozemky

Šestnáct let staré zaváhání vychází Matici slezskou velmi draho. Za užívání pozemků musí zpětně doplácet desítky tisíc korun.

AKTUALIZOVÁNO
27.1.2017

Ptačí chřipka zjištěna také na Stříbrném jezeře

Nebezpečný virus, který způsobil úhyn labutí během minulého týdne v Jilešovicích, dorazil do Opavy. Nákaza je hlášena ze Stříbrného Jezera.

27.1.2017

Chřipky začaly zavírat i školy

Chřipky uzavřely již dvě školy v Hlučíně a způsobily zákaz návštěv v několika zdravotnických zařízeních.

27.1.2017

Rozloučili jsme se - 4. týden

Vážení čtenáři, na stránkách Opavského a Hlučínského Deníku vám pravidelně jednou týdně přinášíme seznam zesnulých v našem regionu.

27.1.2017

Slezské spolky se představí v muzeu

/POZVÁNKA/ Slezské zemské muzeum připravilo akci, během níž se mohou její návštěvníci seznámit zábavnou formou s aktivitami nejrůznějších slezských spolků.

26.1.2017

V letošním ročníku Tříkrálové sbírky se vybrala rekordní suma

Charity Opava a Hlučín letos vybraly částky blížící se ke dvěma milionům korun. Dobré výsledky zaznamenali také na Bruntálsku a Krnovsku.

26.1.2017

Spolek Za Opavu představí knihu Památky dětem

Spolek Za Opavu představí v pátek 27. ledna novou publikaci o památkové péči určenou tentokrát dětem. Slavnostní křest knihy nazvané Památky dětem, průvodce Opavou se uskuteční od 17 hodin v Matičním domě.

26.1.2017

Ve Slezském Gruntu proběhne první ročník Rock Retro plesu

/POZVÁNKA/ Konírna Slezského Gruntu zažije v pátek 27. ledna od dvaceti hodin historicky první ročník Rock Retro plesu.

26.1.2017

V Bolaticích plánují rozšiřování cyklostezek

Nové pruhy pro cyklisty podél hlavních silničních tahů by měly zlepšit mobilitu obyvatel dojíždějících za prací do okolních obcí.

25.1.2017

V Bohuslavicích začali s odbahňováním Špakovského rybníka

Loňský podzimní výlov byl na delší dobu poslední velkou akcí, která na Špakovském rybníku v Bohuslavicích proběhla. Od pondělka minulého týdne sem totiž najela technika, aby mohl být zahájen proces revitalizace a odbahnění.

25.1.2017

Budou mít nový domov pro seniory, místa zabírají lidé z jiných okresů

V Jakartovicích postaví buď nový domov pro seniory, nebo dojde ke změně využití stávajícího pro osoby se zdravotním postižením v nedalekém Deštném, které slouží klientům Mariana. Obec také zvažuje získání služby do své správy.

25.1.2017

Děti půjdou k zápisům do prvních tříd až v dubnu

Posunutí zápisů má na svědomí novela školského zákona. Děti by měly být vyzrálejší a mělo by ubýt odkladů.

25.1.2017

Syn známého českého vědce a vynálezce navštívil Mendelovo gymnázium

Mendelovo gymnázium v Opavě přivítalo v pondělí na své půdě českého vědce, vysokoškolského pedagoga a nositele slavného jména Kamila Wichterleho. Ten je synem předního vědce, vynálezce měkkých kontaktních čoček a také silonu, Otty Wichterleho.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies