VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aktivní přístup pomůže vyřešit i palčivé problémy

Na práci s rodinami, dětmi a jednotlivci je zaměřena nestátní nezisková organizace EUROTOPIA.CZ působící v regionech Opava, Vítkov, Krnov a Bruntál. Některé programy organizace jsou cíleny na práci s lidmi ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí, s dětmi a mládeží, kteří jsou ohroženi působením rizikových projevů chování a vlivů nefunkční rodiny.

4.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

Cílem projektu Společnou cestou, který je přihlášen do projektu hypermarketů Globus Lepší svět, je prostřednictvím komunitní práce přispět k aktivizaci a zplnomocnění obyvatel ubytovny v ulici U Cukrovaru v Opavě, k vytvoření kompetentní komunity, která si bude uvědomovat a formulovat své potřeby a cíle a následně na nich společnými silami pracovat. Projekt reaguje na palčivá, obyvateli formulovaná témata, jeho snahou je podpořit obyvatele v aktivním přístupu a změnit okolnosti jejich života.

„V tomto obytném domě i této lokalitě je soustředěno velké množství rodin převážně romské komunity. V rámci projektu jsme směřovali ke dvěma cílům, které si obyvatelé ubytovny vybrali jako nejpodstatnější. Je to zvelebení okolí, výmalba společných prostor a uskutečnění společných akcí s navozením dialogu a sdílením zážitků mezi obyvateli," uvedla ředitelka organizace Petra Večerková.

Pro předškolní děti ve věku od 3 do 6 let a jejich rodiče jsou pak pořádány pravidelné výlety a tvořivé akce, jejichž prioritou je usnadnit dětem vstup k povinnému školnímu vzdělávání.

Podle jejích slov obyvatelé ubytovny vnímají komunitní práci jako velmi přínosnou, projevili se jako soudržná a cílevědomá skupina, která je sebevědomá při rozhodování a aktivní i v případě něco fyzickým přičiněním změnit, aniž by dříve tušili, že jsou toho sami schopní.

HLASOVÁNÍV každém regionu čtenáři volí ze tří veřejně prospěšných projektů ten, který získá nejvyšší příspěvek.
Na realizaci projektu s největším počtem hlasů přispěje Globus částkou 130 000 korun, druhé místo získá 80 000 korun a třetí 50 000 korun.
Vybranému projektu můžete udělit jeden hlas denně až do 31. 5. Děkujeme, že chcete spolu s námi vytvářet Lepší svět!

Hlasovat můžete na https://www.globus.cz/o-globusu/spolecenska-odpovednost/lepsi-svet.html.

Autor: Redakce

4.5.2017
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bolatice ožijí oslavami dožínek

Servírka Barbora Horská byla jednou z těch, která ženu obsluhovala. Na snímku u stolu, kde podvodnice seděla.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Doslova štěstí v neštěstí měla šestiletá dívka z Hlučínska. Kvůli pádu z výšky k ní dnes vzlétal vrtulník záchranné služby.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení