VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bolatické nádraží se proměnilo k nepoznání

Sedm měsíců trvaly opravy zanedbané bývalé budovy na vlakovém nádraží.

10.3.2016
SDÍLEJ:

Opravená nádražní budova se sociálním bydlením.Foto: archiv obce

V jedné z nejpěknějších budov v obci vznikly byty, z toho šest sociálních. Pronájem těchto bytů nezíská každý uchazeč o byt. Musí splnit řadu podmínek.

„Tyto byty jsou určeny pro cílovou skupinu osob, které se nachází v nepříznivé sociální situaci, které prokáží, že je jim poskytována opakovaná dávka v hmotné nouzi, nebo jejich průměrný čistý měsíční příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy nepřesáhl 0,6 násobek průměrné měsíční mzdy.

Nájemní smlouva se uzavírá s nájemcem na dobu určitou, maximálně na dva roky," řekl koordinátor projektu Jiří Mlýnek. Momentálně je jeden byt obsazen původními nájemníky a své obyvatele mají také tři sociální byty.

Jak vůbec obec přišla na myšlenku opravit budovu na nádraží? „Již několik let zpátky obec upozorňovala České dráhy na povinnost pečovat o chátrající budovu. ČD však nenašly ani uplatnění pro budovu, ani peníze na opravu, ani kupce. Mezitím zastupitelé začali uvažovat o výstavbě bytového domu se sociálními byty, protože začalo přibývat občanů, kteří se dostávali do svízelné životní situace," popsal bolatický starosta Herbet Pavera.

Vláda ČR však prodej schválila až v roce 2014 a budovu i s přilehlým pozemkem prodala obci za 306 440 korun. Celkové náklady na výstavbu bytového střediska byly ve výši bezmála devíti milionů korun, včetně kupní ceny budovy. „Obec ze svých prostředků zaplatila přes pět milionů. Do majetku obce tak přibyla další nemovitost v ceně zhruba deseti milionů," dodal Herbert Pavera.

Autor: Pavel Kubný

10.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

Úřady zjišťují, kolik pětiletých dětí se nezapsalo do školek

Předškoláci z Opavska musejí letos poprvé od září do mateřských škol povinně, za nedodržení hrozí rodičům pokuta do výše až pěti tisíc korun.

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení