VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cesta z Opavy do Hlučína chce od řidičů pevné nervy

Opava - (FOTOGALERIE) Pojedeme-li z Opavy do Hlučína, musíme si co by řidiči připravit na cestu opravdu pevné nervy. Hned první komplikace nastanou přímo v Opavě.

6.4.2009 2
SDÍLEJ:

Řidiči stojící na semaforu před viaduktem u Hlučína mohou sledovat scénu, kterou korunuje bagr pracující přímo na vrcholu mostu.Foto: DENÍK / Martin Kůs

Rekonstrukce jednoho z hlavních tahů městem je v plném proudu. Ulice Krnovská je rozkopaná, projet zde není jen otázka řidičského umění, ale hlavně osobní trpělivosti. Důvod je jednoduchý. Semafory, které dopravu řídí, pouštějí ke kruhovému objezdu střídavě auta z obou směrů.

Jenže frekvence červené je taková, že se zde vytvoří dlouhá kolona aut. Rozsvítí se zelená. Auta se rozjedou ke kruháku a narazí na auta z protisměru. Prostě kolona z druhé strany nestihla projet, a tím průjezd křižovatkou zablokovala. Auta tak stojí, nervozita narůstá.

Když se okruh uvolní, nestačí projet zase auta čekající před okruhem. A tak je to dokola. Malé i Velké Hoštice se projedou bez problémů, jen občas se auto musí vyhnout nějaké té díře. Další oříšek na šoféry čeká v Kravařích.

O tamních pracích na silnicích se už mluví jako o nekonečném příběhu. Pokud řidič uznává předpisy, posouvá se městem třicítkou a kličkuje mezi dírami a štěrkovými záplatami. Jen občas se do cesty postaví nakládač nebo náklaďák. Tu chvilku snadno každý přežije. Zdá se, že Kravaře jsou neuvěřitelně dlouhou osadou.

Klidně se projede i oběma částmi Dolního Benešova a Kozmicemi. Proti třicítce v Kravařích je najednou padesátka úžasná rychlost. Poslední zádrhel přijde těsně před Hlučínem. Zde se intenzivně pracuje na viaduktu.

Z obou stran vítá přijíždějící auta semafor a dlouhé minuty nuceného čekání. Naštěstí tady je pěkný výhled na pracující bagr na vrcholu mostu, a tak to uteče. Pak se rozsvítí zelená a cesta do Hlučína je volná.

U semaforů se tvoří nekonečné fronty

Až do července se bude pracovat na Krnovské ulici v Opavě. Po zimní přestávce se začalo s dokončením rozdělaného. „Vzhledem k tomu, že práce byly na podzim loňského roku pozastaveny pro nemožnost provedení pokládky kanalizace protlakem, pro protlak bylo nevhodné podloží v podobě kamenů, budou tyto stavební práce prováděny ruční tuneláží, tedy podzemním výkopem,“ řekl k úpravám Rudolf Klein, vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu.

V současné době se pracuje na úseku od okružní křižovatky u restaurace Formanka po ulici Žižkovu u restaurace Raketa. Práce, tedy pokládka nové kanalizace včetně kompletního dokončení povrchu vozovky, by měly podle harmonogramu skončit s příchodem letních školních prázdnin. Do té doby bude jeden z hlavních tahů městem průjezdný jen v jednom pruhu a doprava řízena tzv. kyvadlovým způsobem pomocí semaforů.

„Doporučujeme řidičům především těžkých nákladních vozidel užít jinou trasu. To je z okružní křižovatky po ulici Palhanecké, dále prodloužené Rolnické a pak do centra města buď odbočením na ulici Mostní, Pekařskou nebo Ratibořskou, taktéž i v opačném směru,“ doporučuje Rudolf Klein.

Osobní doprava vzhledem k nízké podjezdné výšce železniční trati Opava - Krnov může využít po tuto dobu i ulici Stará silnice s výjezdem na ulici Přemyslovců v Jaktaři a zpět na okružní křižovatku. Ještě do poloviny června budou semafory i před železničním viaduktem mezi Kozmicemi a Hlučínem.

Zde také panuje intenzivní stavební činnost na opravách přemostění silnice I/56. Do 24. května bude uzavřen jízdní pruh směrem od Hlučína, následně pak do 14. června bude uzavřen jízdní pruh od Kozmic. Tento silniční tah je mimořádně frekventovaný, a tak na červené stojí i několik desítek aut v řadě. Proto je časová prodleva uzpůsobena a je poměrně dlouhá.

Také zde se doporučuje nadměrným vozidlům zvolit jinou trasu. Z důvodu rekonstrukce bude také až 29. května 2009 výluka na této kolejové trati. Vlaky osobní dopravy z Kravař do Hlučína budou končit v Dolním Benešově. Dále budou cestující přepraveni autobusy.

O výluce a jízdním řádu náhradní autobusové dopravy budou České dráhy informovat v dotčených stanicích a zastávkách.

Autor: Martin Kůs

6.4.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

Úřady zjišťují, kolik pětiletých dětí se nezapsalo do školek

Předškoláci z Opavska musejí letos poprvé od září do mateřských škol povinně, za nedodržení hrozí rodičům pokuta do výše až pěti tisíc korun.

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení