VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Snaží se pomoci. Místo podpory se setkávají s urážkami

OPAVA -Dělají to dobrovolně, chtějí pomoci a sklízí urážky. Řeč je o dobrovolnících, kteří jsou v současné době zapojeni do charitativní sbírky, která se koná pro občanské sdružení Život dětem.

23.7.2007
SDÍLEJ:

Najdou se lidé, kteří chtějí pomoci. Opavští mladí pomocníci se ovšem setkávají spíše s negativním přístupem a urážkami.Foto: DENÍK/Anna Sotolářová

V Opavě se akce koná pod záštitou Areky a koordinátorkou je Kateřina Havlásková. Charitativní sbírka začala prvního května. Od poloviny června pracuje pro sbírku Kateřina Zavřelová a Kateřina Janáčková. V červenci se pak dále přidala Jana Harasimová a Kateřina Makaiová spolu s Veronikou Štrbovou a Vendulou Denkerovou. Dnes se k děvčatům přidá také jeden mladý muž. V září by se do řad dobrovolníků měli zapojit členové opavského zastupitelstva dětí a mládeže.

Peníze, které se na této akci vyberou, budou použity na nákup přístrojů pro dětské oddělení nemocnice v Opavě. „Dá se tedy říci, co si v Opavě a okolí vybereme, to nám tu zůstane. Čím více peněz se nám podaří od lidí vybrat tím, že si zakoupí klíčenku či pásek na ruku s logem organizace, která sbírku pořádá, tím lépe bude pro děti, které budou potřebovat lékařskou péči místního dětského oddělení nemocnice,“ uvedla Kateřina Havlásková. Jak jsme vás již dříve informovali, peněz vybraných v našem regionu je opravdu málo. Do konce června se vybralo něco málo přes sedm tisíc.

„Vím, že se stále na něco vybírá, stále se někde nedostává peněz, většina z nás jich nemá moc a většina z nás si myslí, že našemu dítěti se nic nestane. Všichni si přejeme, aby naše dítě bylo zdravé, veselé a šťastné, přesto všechno se domnívám, že dobře vybavené dětské oddělení je kousíček jistoty,“ řekla koordinátorka opavské sbírky. Kromě nezájmu lidí se děvčata setkala také s velmi šokujícím chováním oslovených lidí.

„Mnozí lidé, kteří se na děvčata osočují, tvrdí, ať si sníží platy lékaři, ať vezmou peníze sestřičkám, které na oddělení pracují, že tam stejně nic nedělají, tak za co ty platy mají. A ještě další urážky typu, ať nežebrají a jdou dělat něco pořádného. Smůla je, že to řeknou budoucí zdravotní sestře. Slečně, která se připravuje na profesi, kde očekáváme lidský přístup, profesionalitu, soucit, pochopení a to, že bude vždy tam, kde ji jako pacienti potřebujeme,“ přiznala vedoucí střediska Areka Havlásková a obrátila se k lidem s prosbou: „Když nechcete přispět, je to vaše právo. Nicméně zkuste se chovat slušně k mladým lidem, kteří si myslí, že jejich práce má smysl. Stále na ně nadáváme, jací ti dnešní mladí jsou. Jsou přesně takoví, jak jim ukazujeme, že mají být. Vidí –li hrubost, sobectví, podvod, faleš, lhostejnost, nezájem, tak jakým právem po nich chceme a vyžadujeme úctu, respekt, toleranci, soucit, profesionalitu. Tak až se setkáte s mladými lidmi ve žlutém tričku s logem sluníčka, mějte na paměti, že je učíte lidskosti, slušnosti, respektu. Všem těm věcem, které si přejeme, aby měli v malíku. Navíc, za peníze pořízené ve sbírce pomůžete nemocným dětem v opavské nemocnici!“

Pokud byste tedy rádi přispěli, můžete se s dětmi setkat v Tescu, které se stalo partnerem akce.

23.7.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
AKTUALIZOVÁNO
38

Moravské hrady.cz aneb Festivalový Hradec je v plném proudu

Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení