VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cizinecká policie končí, zřejmě už od nového roku

Opava - Změny v cizinecké policii. Ty začnou už od nového roku, tedy o dva roky dříve, než se původně očekávalo. A změny zasáhnou také Inspektorát cizinecké policie (ICP) v Opavě. Redakci to potvrdil vedoucí ICP Aleš Bronczek.

13.12.2010
SDÍLEJ:

Cizinecká policie v akci. Ilustrační foto.Foto: archiv Cizinecké policie

„Inspektoráty by měly zůstat pouze na významných letištích v České republice, která tvoří naši vnější hranici Schengenského prostoru. Dojde ke zrušení Oblastních ředitelství služby cizinecké policie v jednotlivých krajích.

Tato by měla být nahrazena Odborem cizinecké policie, který by měl být začleněn pod Krajské ředitelství policie,“ uvedl Bronczek s tím, že Opava jako město již žádné pracoviště cizinecké policie s největší pravděpodobností mít nebude. Sídlo nejbližšího detašovaného pracoviště by mělo podle jeho slov být v Krnově.

Policisté se propouštět nebudou

„Nikdo z policistů by ale neměl být propuštěn. Jelikož by měla vzniknout nová pracoviště cizinecké policie, která budou mít menší početní stavy, z těchto důvodů zbývající policisté najdou práci u jiných složek státní policie,“ podotkl a doplnil:

„A to jak v rámci našeho teritoria, tak i v jiných teritoriích naší republiky. Mám i indicie, že někteří z policistů z důvodu reorganizace chtějí odejít na vlastní žádost ze služeb cizinecké policie do civilního sektoru.“

Změny mají přinést úspory

Jak dále zmínil, reorganizace cizinecké policie by měla de facto přinést úspory, zeštíhlení útvarů, zbavení se některých kompetencí a agendy, které mohou plnit například jiné civilní útvary nebo orgány státní správy.

„Cizinecká policie by se tak měla zabývat pouze a již jen otázkou nelegální migrace a pobytu cizích státních příslušníků na našem území, vyhošťováním osob zde nelegálně pobývajících nebo pracujících,“ upřesnil Bronczek.

Nicméně i nadále budou podle něj spolupracovat při kontrolách s ostatními orgány státní správy, zejména s úřady práce při kontrole staveb a ubytovacích zařízení, i když v daleko menším početním stavu a pravděpodobně na daleko větším území než doposud.

Cizinci se obrátí na Ostravu

A kam se budou moci obrátit cizinci? „Cizinecké agenda povolování pobytu, která byla součástí Inspektorátů cizinecké policie v Opavě, bude s největší pravděpodobností vyřizována v Ostravě na odboru azylové a migrační politiky. Tu převezme z větší části tuto problematiku cizinců,“ sdělil a dodal, že pro cizí státní příslušníky to obecně znamená, že budou při vyřizovaní všech svých náležitostí spádově navštěvovat toto nové místo.

„Ještě není známo přesné datum tohoto v uvozovkách velkého třesku a všech změn s tím souvisejících, ale pravděpodobně se bude jednat o začátek příštího roku,“ uzavřel Bronczek.

Autor: Lucie Orbanová

13.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení