VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co na možné sloučení nemocnic říkají ostatní města?

Kraj – Požadavek kraje na sloučení svých nemocnic do jednoho celku vnímají jednotlivá města Moravskoslezského kraje rozporuplně. Nejdůrazněji podle všeho brání svou nemocnici Opavané.

19.4.2011 1
SDÍLEJ:

Slezská nemocnice v Opavě.Foto: DENÍK / Lucie Orbanová

Proti sloučení Slezské nemocnice a odebrání dvou oborů se tvrdě ohrazují podepisováním petice.

Vedení Krnova nesouhlasí s tím, aby zastupitelstvo kraje na svém zasedání ve čtvrtek 28. dubna o sloučení nemocnic rozhodovalo, a zastupitelé města požádali krajské radní o diskusi ke koncepci změn. „Je to příliš unáhlené a neprodiskutované,“ konstatuje starostka Alena Krušinová s tím, že občané začínají organizovat petici proti chystaným změnám.

Frýdek–Místek podle informace mluvčí Jany Matějíkové nepodniká nic. Zastupitelé Nového Jičína odhlasovali nesouhlas se záměrem kraje a pověřili radní, aby se zřizovatelem nemocnice dál jednali.

„Chceme být přítomni při jednáních o realizaci navržených opatření,“ říká havířovský primátor Zdeněk Osmanczyk. Je spokojený s tím, že řešení zadlužených nemocnic nejde cestou jejich privatizace. Pro vedení Karviné je prioritou zachování kvality a dostupnosti péče pro své občany. „Zefektivnění chodu veřejných nemocnic je nutné, ale nesmí se negativně dotknout péče o pacienty. Nesouhlasíme se zrušením očního oddělení v naší nemocnici a nevidíme důvod, proč by pacienti měli za touto péčí jezdit jinam,“ vysvětluje postoj města primátor Tomáš Hanzel.

Přejímající organizací má být třinecká nemocnice, na kterou by měl přejít všechen majetek, práva i závazky ostatních nemocnic. „V této chvíli informací není tolik, aby se dalo hodnotit, co toto sloučení přinese do budoucna. Tímto krokem přibude třinecké nemocnici rozhodně velké množství práce,“ říká tamní starostka Věra Palkovská.

Lidé bojují za opavskou nemocnici, petice má šest tisíc podpisů

Zhruba šest tisíc lidí se k včerejšímu pondělku podepsalo pod petici na záchranu samostatnosti Slezské nemocnice v Opavě. Petici můžete nadále podepisovat v mnoha obcích a městech Opavska.

V samotné Opavě pak na třech místech: přímo v podatelně Hlásky, dále ve stánku na Horním náměstí naproti prodejně Jednota v pracovní dny od 10 do 18 hodin. Před vrátnicí opavské nemocnice pak od půl druhé do půl šesté hodiny odpolední včetně víkendů.

Autor: Jitka Hrušková

19.4.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Roman Skuhravý

Opava chce potvrdit výhru z Ústí

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení