VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtenář se zajímá o možnosti získání parkovací karty v Opavě

Opava - V následujícím dotazu se zajímá čtenář Ivo D. o možnost získání parkovací karty v Opavě. „Zajímalo by mě, jestli je možné vyřídit si parkovací kartu v místě, kde nemám trvalé bydliště.

26.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/Jan Jelínek

Nebo je nutné přepsat auto na mou přítelkyni, která má trvalé bydliště v daném místě v Opavě? To se ale při dnešních cenách za přepis nevyplatí. Dále by mě zajímalo, kolik vyřízení karty stojí a zda je poplatek i v následujících letech stejný. Může se s parkovací kartou parkovat i na placeném parkovišti?“ ptá se čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá provozně technický náměstek Technických služeb, s. r. o., Martin Girášek.

„Dle Nařízení statutárního města Opavy o stání silničních motorových vozidel na vymezených místních komunikacích v Opavě, se držitelem parkovací karty může stát pouze, cituji: „Fyzická osoba, která má trvalý pobyt nebo vlastní nemovitost v oblasti Zóny placeného stání, je vlastníkem nebo dle zvláštních předpisů provozovatelem silničního motorového vozidla, pro kterémábýt parkovací karta vydána, a toto vozidlo není provozované za účelem podnikání podle zvláštního předpisu.

Nebo fyzická osoba, která má trvalý pobyt nebo vlastní nemovitost v oblasti Zóny placeného stání a užívá na základě smlouvy služební vozidlo zaměstnavatele, pro které má být parkovací karta vydána, k soukromým účelům.

Kartu může získat také právnická či fyzická osoba podnikající na základě zvláštního předpisu, která má v Zóně placeného stání provozovnu nebo místo podnikání, a je vlastníkem nebo dle zvláštních předpisů provozovatelem silničního motorového vozidla provozovaného za účelem podnikání podle zvláštního předpisu, pro které má být parkovací karta vydána,“ citoval zákon Girášek.

Podle jeho slov z výše uvedeného vyplývá, že nárok na parkovací kartu k osobnímu vozidlu přítelkyně má čtenář pouze tehdy, splňuje- li jeho přítelkyně uvedené podmínky, ale současně musí být v technickém průkazu uvedená jako provozovatel vozidla.

„Cena rezidentní parkovací karty pak pro fyzické osoby v současné době dle platného ceníku činí čtyři sta korun za rok s tím, že žádný další poplatek již účtován není. O ceně parkovací karty v příštích letech pak rozhoduje výlučně Rada statutárního města Opavy,“ doplnil.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz.

Autor: Lucie Orbanová

26.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto vypadal areál na Mariánský loukách po vystoupení rockové kapely Smrtislav.
2

Moravské hrady.cz aneb Festivalový Hradec je v plném proudu

Roman Skuhravý

Opava chce potvrdit výhru z Ústí

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Dětských úrazů v létě přibývá

Dětských úrazů v období prázdnin na Opavsku každoročně přibývá. Důvody jsou podle mluvčího krajské záchranky Lukáše Humpla jasné. 

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení