VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vítkov se pyšní titulem ze soutěže Gympl roku

Vítkov - Ne každý vzpomíná na profesory a dobu středoškolských studií s radostí. To ale neplatí o absolventech Základní školy a gymnázia Vítkov.

25.1.2015
SDÍLEJ:

Studenti Základní školy a gymnázia Vítkov.Foto: archiv školy

Právě ti totiž vysekli svým bývalým učitelům velkou poklonu, když v rámci celorepublikového hlasování o titul Gympl roku dostali svou bývalou školu na první místo.

„K naší velké radosti jsme se stali letošním vítězem této ankety. Takový úspěch je pro nás obrovskou motivací a závazkem do dalších let, abychom i nadále plnili své poslání a pomáhali mladým lidem vykročit tou správnou nohou do života," říká za sborovnu vítkovského gymnázia Miroslav Bučánek, který vyučuje dějepis a základy společenských věd.

Bývalí studenti mohli hlasovat od 15. listopadu až do 15. ledna, a to pomocí zpoplatněné SMS zprávy nebo zdarma prostřednictvím facebooku.

Pro ilustraci, facebookový profil ankety sleduje více než 16 tisíc lidí. „Aby mezi sebou mohly soupeřit školy s různou velikostí, přepočítávaly se jednotlivé hlasy na procenta, která zohledňují počet studentů a absolventů dané školy podle dat ministerstva školství," upřesňuje Bučánek. Hodnocení vychází z několika kritérií.

Je to celková spokojenost se školou, zajímavost předmětů, odbornost vyučujících, příprava do praxe a možnost zapojit se do studentských projektů.

Právě v přípravě studenta pro další životní kroky vidí vedení školy svou silnou stránku. Vyzdvihává především důraz na aktivní zvládnutí cizích jazyků, práci s počítačem a získání všeobecného vzdělanostního základu.

„Našim současným i bývalým studentům patří poděkování za podporu a účast v hlasování," dodává Bučánek.

Mezi úspěšné absolventy Základní školy a gymnázia Vítkov patří například Pavel Škrobánek, rodák z Hradce nad Moravicí. Ten nyní studuje 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a projektů, ve kterých se angažuje, je celá řada.

Úspěch měl už na střední škole, kdy získal první místo v celostátním finále soutěže Středoškolské odborné činnosti v oboru pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času za práci, kterou nazval Chytře proti AIDS.

Na poli historie zase slaví úspěchy Vít Mužík, který svými znalostmi ohromil odbornou porotu několika ročníků dějepisné soutěže gymnazistů Moravskoslezského kraje.

Autor: Pavel Kubný

25.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení