VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Malých Hoštic požehnali novému autu

Malé Hoštice /FOTOGALERIE/ – Hasičské zástavy, slavnostní uniformy, dechová hudba a zbrusu nová dodávka VW v barvách Sboru dobrovolných hasičů Malé Hoštice. To byly hlavní atributy dnešní dopolední akce, kdy místní hasiči uvedli do provozu své nové auto.

19.6.2010
SDÍLEJ:

Hasičské zástavy, slavnostní uniformy, dechová hudba a zbrusu nová dodávka VW v barvách Sboru dobrovolných hasičů Malé Hoštice. To byly hlavní atributy dnešní dopolední akce, kdy místní hasiči uvedli do provozu své nové auto.Foto: DENÍK / Martin Kůs

Několik desítek dětí, žen i mužů z místní hasičské jednotky, ale i jednotek okolních obcí patřících pod Statutární město Opavu, se sešlo na desátou dopolední v průvodu, který ulicemi obce došel až ke kapli Panny Marie.

Zde už na hasiče čekal farář Radovan Hradil a další občané obce, kteří si společně při mši svaté vyslechli slova k zamyšlení i o tom, že dnešní hasiči jsou pokračovatelé těch, kteří se ochotně obětují za druhé: „Dnešní hasiči jsou ti, kteří neváhají obětovat svůj čas a ochotně spěchají na pomoc těm, kteří se ocitnou v nouzi,“ přirovnal dobrovolné i profesionální hasiče farář například k Matce Tereze a dalším osobnostem, které se proslavili právě pomocí bližním.

Poté farář požehnal novému autu hoštických hasičů. Jak k němu řekl starosta městské části Malé Hoštice Stanislav Kubesa, po více než osmdesáti letech činnosti zdejších hasičů dostala jednotka poprvé úplně nové auto a Malohoštičtí jsou za to rádi. I jim se naskytla možnost požádat si o dotaci EU z programu Přeshraniční spolupráce Česko-Polsko buď na modernizaci hasičské zbrojnice, nebo na techniku.

Protože už předtím zbrojnici místní hasiči opravili za své, padlo rozhodnutí získat nové auto. „Předtím jsme měli letitou avii a občas nám byla hanba, když jsme s ní přijeli někam třeba na soutěž. Tak jsme se této možnosti chytili a s pomocí lidí z vedení města Opavy a Hasičského záchranného sboru jsme se po čtyřech letech snahy dočkali,“ říká starosta Kubesa a dodal, že Malé Hoštice je jedna ze tří městských částí Opavy, které podobné auto dostaly – kromě nich jsou to Palhanec a Vávrovice.

Další obce ale získaly finance na rekonstrukce svého zázemí. „Jsme rádi, že se nám touto složitou a trnitou cestou podařilo dojít až do konce,“ svěřil se starosta.

Nové auto, víceúčelová dodávka VW Transporter s velkoobjemovým přívěsným kontejnerovým vozíkem, převzali zástupci SDH na květnových Svatofloriánských oslavách v Opavě, kdy se slavilo 65. let trvání profesionálního sboru hasičů ve slezské metropoli.

Malé Hoštice mohou být na své hasiče hrdé. I když zde byly v nedávné minulosti úvahy o zrušení jednotky, dnes patří k nejaktivnějším ze třinácti spolků, které v obci fungují. Jistě na tom má svoji zásluhu právě podpora obce, že dnes má SDH Malé Hoštice celkem pět družstev – dvě mužská, dvě ženská a jedno minižáků. Ti všichni patří k aktivním účastníkům hasičských soutěží, ale svůj velký díl práce odvedli například při nedávných dešťových kalamitách.

Autor: Martin Kůs

19.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Roman Skuhravý

Opava chce potvrdit výhru z Ústí

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení