VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hláska nechala pokácet stromy v Kateřinkách

Opava – Dřevorubecké aktivitě zděšeně přihlíželi obyvatelé okolních paneláků, kteří tyto stromy s příjemným chládkem pod větvemi milovali. Byly pro ně příjemným narušením betonové šedi, ve které musejí žít, a současně i jejími plícemi.

15.7.2010 6
SDÍLEJ:

Kácení stromů. Ilustrační snímek.Foto: DENÍK/ Mikulenka Michal

„Je zarážející, že zeleň, která konečně na sídlišti Kateřinky – západ vyrostla, byla dnes ráno zcela vykácena. Na celé ploše má být údajně parkoviště. Nechápu, proč se alespoň vzrostlé stromy nemohou ponechat.

Tak bude zdaněný i kyslík, protože za chvíli žádný nebude. Navíc se kácí v období letní vegetace, ale každý zahradník přece ví, že se tráva seje na jaře, aby dobře vzešla,“ zlobí se obyvatelka sídliště s tím, že v tom vidí jen zbytečně promrhané peníze z městského rozpočtu.

Podle vysvětlení z kanceláře primátora právě začíná dlouhodobě připravovaná revitalizace prvních vnitrobloků v Kateřinkách, jejíž součástí je i rozšíření a úprava zelených ploch. Jen ve vnitrobloku u ulice Antonína Sovy a v blízkosti věžáků u ulice Na Pastvisku město údajně vysadí prostřednictvím technických služeb téměř tři tisíce stromů a křovin.

„Nová výsadba tak bude několikanásobně bohatší než současná a provedená bude v malých, několikanásobných stromořadích. Některé stávající stromy byly pokáceny a některé budou jen přesazeny na nové místo,“ tvrdí mluvčí opavského magistrátu Jan Šindler.

Současně argumentuje tím, že všechny úpravy zeleně včetně kácení a nové výsadby byly projednány na velké veřejné schůzi občanů i na veřejné schůzi členů stavebního družstva Rozvoj.

„Všichni, kteří se o tuto problematiku zajímají, se mohli s přesným rozsahem a způsobem prací seznámit. Plán úprav byl opakovaně projednán se zástupci obyvatel sídliště a jeho podoba je přístupná na městském webu,“ připomíná Šindler.

Revitalizace by sídlišti měla přinést ve zvětšených zelených plochách s vyšším počtem stromů rozsáhlé parkové úpravy s novými lavičkami a dalším mobiliářem. Výsadba nové zeleně má začít hned po skončení stavebních prací. Město zde také nechá umístit nové lavičky a další mobiliář.

„Na okrajích silnic budou vybudována také zcela nová parkovací místa, která jsou na sídlišti velmi potřebná,“ dodává Šindler.

Záležitosti se budeme věnovat i v úterním vydání Regionu.

Autor: Jitka Hrušková

15.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Roman Skuhravý

Opava chce potvrdit výhru z Ústí

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení