Hotel bude návštěvníkům nabízet kromě ubytování a stravování i rehabilitaci, saunu, vyhřívaný vnitřní i venkovní bazén, masáže, zábaly a možnost cvičení. Společenské nebo sportovní záležitosti zastřeší víceúčelová hala a ke komorním akcím poslouží dva salonky.

Historie hotelu Belaria se začala psát v roce 1990

Byl postavený v zámeckém podhradí u Mariánských luk a město Hradec nad Moravicí usilovalo o jeho převedení do svého vlastnictví. Peníze z provozu chtěli jeho radní investovat do rekonstrukce Bílého zámku.

Snaha byla marná, hotel připadl Fondu dětí a mládeže. V té době měl 163 lůžek, fitcentrum, dva bazény, saunu, tenisové kurty, fotbalové hřiště, víceúčelovou halu, restauraci a vinárnu. Každoročně v něm byly pořádané kongresy, sportovní soustředění a různé soutěže.

Název hotelu pochází z italštiny

V roce 2000 si ho od Fondu dětí a mládeže pronajal a později koupil opavský podnikatel Miloslav Pouba. Po devíti letech ho však pro chybu, které se Fond při prodeji dopustil, musel vrátit státu zpátky. Nějakou dobu hotel spravoval Úřad pro zastoupení státu ve věcech majetkových a roku 2010 prodal celý komplex firmě Mofis czech, která ho zrekonstruovala.

Název Belaria pochází od názvu vyhlídky, který byl vytesaný do kamene na skalnaté stráni nad údolím Moravice. Vznikl už v polovině 19. století po návštěvě italských hostů majitele zámku, knížete Lichnovského. Svůj obdiv nad krásou Moravice v její přírodní scenérii dali tehdy najevo slovy Bella ria (krásná řeka).

Kromě příjemného ubytování s různými službami a společenskými aktivitami mohou návštěvníci využít i jeho sportovní možnosti. Není jich málo. Pro cyklisty jsou vybudované cyklostezky a turisté si mohou vyšlápnout nejenom po okolí, ale též celým údolím Moravice na Podhradí ke zřícenině hradu Vikštejn.

Lyžaři ocení běžkařské tratě a kopcovitý terén v Hradci nad Moravicí přiláká středně náročné lyžaře ke sjezdům i děti k sáňkování. Součástí hotelové nabídky pro klienty jsou též sportovně–relaxační pobyty.