VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Jamnici se dočkali otevření nové hasičské zbrojnice

Prakticky úplně znovu museli v Jamnici postavit hasičskou zbrojnici, protože ta stará už potřebám hasičů nevyhovovala. Rekonstrukci hradila obec, ale výrazně jí pomohli dobrovolníci, kteří na stavbě pracovali zcela zdarma.

18.4.2016
SDÍLEJ:

Slavnostního otevření byli přítomni i zástupci 12 SDH a dalších spolků se svými prapory.Foto: Drahomír Graca

Více než třetinu celkových nákladů rekonstrukce ušetřila obec Stěbořice díky pomoci místních dobrovolníků. „Byla to od nich neuvěřitelná pomoc. Odhadem jsme ušetřili třetinu, možná i polovinu peněz určených na novou hasičskou zbrojnici. V dnešní době je něco takového už vzácnost," konstatoval starosta obce Roman Falhar.

Nově opravenou zbrojnici slavnostně otevřeli v sobotu, kdy do obce přijeli také zástupci spřátelených polských gmin Branice, Krzanowice a Mszana. „Máme spolu velmi dobré vztahy a často se takto navštěvujeme," vysvětluje starosta.

Sobotní slavnostní program začal v 15 hodin, kdy se konala mše před místní kaplí, kde se mimo jiné vzpomínalo na bývalé členy hasičského sboru. Poté se program přesunul ke zbrojnici, která byla vysvěcena a poté se mohli zájemci ve zbrusu nových prostorách porozhlédnout.

„Rekonstrukce už byla potřebná, protože naši hasiči ve chvíli, kdy se chystali k zásahu, se museli převlékat v jiných místnostech, protože už se tam zkrátka nevešli. Podmínky byly nevyhovující, a tak nezbylo než budovu opravit. Nové prostory se budou hodit také při práci s mladými hasiči, kteří jsou v Jamnici velmi šikovní" vysvětlil Roman Falhar.

Že nebylo příliš mnoho času vyčkávat, potvrzuje také skutečnost, že se obec rozhodla nečekat na vhodný dotační program a celou rekonstrukci, která stála několik milionů korun, si uhradila z vlastních peněz. Samotné práce trvaly v Jamnici zhruba rok a půl a slavnostního vysvěcení zbrojnice přihlíželo něco okolo 150 lidí včetně několika jednotek z okolních obcí a dvanáct nejen hasičských praporů.

„Pro řadu lidí byla hodně lákavá prohlídka zbrojnice, která následovala ihned po vysvěcení a krátkém proslovu. Asi největším lákadlem byla funkční historická stříkačka," uzavírá povídání starosta Roman Falhar.

Petr Večeřa

Autor: Redakce

18.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení