VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krnovská: každá budova má svou barvu a písmeno

Opava - Radnice do budoucna počítá s rozšířením služeb o navigační systém pro zrakově postižené.

6.3.2008
SDÍLEJ:

Jedna z úředních budov v areálu na Krnovské ulici.Foto: DENÍK/Milan Freiberg

Do areálu na Krnovské ulici se přestěhovalo či v nejbližších dnech přestěhuje 225 úředníků opavské radnice. V současné době zde fungují tři odbory: sociálních věcí, školství a odbor živnostenský. Další se rozjedou do čtrnácti dnů.

Stěhování zaměstnanců opavské radnice bylo naplánováno do tří etap a zahájeno po rekonstrukci budovy Krnovská 69 letos 11. února. Současně se stěhováním došlo ke změně orientačních čísel. Budovy dostaly jednotné číslo 71 a každá z nich v novém areálu má pro lepší orientaci přiděleno písmeno A, B,C či D.

Stěhování na etapy

„V první etapě bylo cílem uvolnit budovu na Bezručově náměstí, kde je město v nájmu. Druhá etapa začala s jednodenním předstihem v pátek 29. února stěhováním úředníků, kteří se nacházejí v centru města. Na duben je naplánována třetí etapa, spočívající v přemísťování odborů v rámci Hlásky a okolních budov,“ uvedl tajemník magistrátu Tomáš Elis. Výsledkem této tříměsíční akce bude podle jeho slov stav, kdy v centru města zůstanou odbory pracující v samosprávné působnosti, umístěné ve dvou budovách.

Zbylé odbory na Krnovské ulici budou tvořit logické uskupení, zabezpečující potřeby občana směrem k veřejné správě. Součástí areálu bude rovněž Czech Point, pokladna, podatelna a ohlašovna.

Recepční vám pomůže

„Pro lepší orientaci občanů v areálu jsme provedli dvě opatření. Tím prvním je od 25. února zprovoznění pracoviště recepční. Úkolem recepční je pomoci občanům v orientaci v hlavní budově, pomoc občanům s tělesným postižením. Do budoucna rozšíříme tuto službu o příjem pošty pro úřad. Druhým opatřením je orientační systém, který tvoří barevné tabule umístěné na budovách tak, aby byly vidět z místa příjezdu či příchodu,“ informoval vedoucí kanceláře tajemníka Vladimír Tancík.

Hlavní tabule pomohou lidem vyznat se v areálu, dostat se k budově, kde je odbor umístěn. V samotných budovách pak visí další systém tabulí, který navádí na místo působení hledaného odboru – oddělení – úředníka. Každá budova má své písmeno a barvu, každý odbor má své číslo a barvu. Grafické plánky celému systému dodávají ještě větší přehlednosti.

„Do budoucna počítáme s rozšířením služeb o navigační systém pro zrakově postižené. Každý úředník dostal pokyn tajemníka, aby ve všem občanůmpomáhal,“ dodal Tancík.

Komise s názvem K 69

Rekonstrukci budovy pro umístění úředníků koordinovala za magistrát města komise s pracovním názvem K69. Skupina sledovala a vyhodnocovala jednotlivé etapy rekonstrukce, připravovala podklady pro vedení města, plánovala další kroky. V průběhu prací se složení komise mění, a to podle toho, jaké práce jsou v plánu.

Cílem práce skupiny bylo v co nejkratší době budovu připravit pro stěhování a přemístit úředníky magistrátu tak, aby to obyvatelé pocítili co nejméně. Do nové budovy se stěhují odbory, které vykonávají přenesenou působnost, což znamená, že vykonávají některé funkce státu, které jim byly svěřeny.

Úřední hodiny
Pondělí 8.00 17.00
Úterý 8.00 14.00
Středa 8.00 17.00
Čtvrtek 8.00 14.00
Pátek 8.00 13.30

(Pozn. další informace je možno získat na webových stránkách města: www.opava-city.cz)

Autor: Zuzana Urbánková

6.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Cyklostezka do Hradce je přetížená, v příštím roce by mohla vzniknout další

Někdy to na ní vypadá spíše jako na dálnici v době dopravní špičky. Řeč je o cyklostezce, která spojuje Opavu s Hradcem nad Moravicí.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení