VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Muž si stěžuje na sestry opavské interny

Opava - Na výzvu redakce se sešla řada zajímavých dotazů, které občané prostřednictvím našeho Deníku kladou místním osobnostem. Postupně dotazy i odpovědi zveřejňujeme.

20.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V následujícím dotazu upozorňuje čtenář na problém opavské interny.

Minulý týden jsem si přečetl článek o tom, jak lidé upozorňují na stav opavské interny. S tímto nemohu než souhlasit. Na interně jsem taky v poslední době několikrát byl jako návštěvník.

Za celé dvě hodiny, co jsem tam minimálně dvakrát týdně strávil, se tam ani jednou neobjevila sestra. Jak je to možné? Zajímalo by mě, jak často mají sestry povinnost pacienty zkontrolovat? Podle mých informací přijdou na pokoj jen když nesou snídani, oběd či večeři,“ upozorňuje čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá tiskový mluvčí Slezské nemocnice Opava Daniel Svoboda.

„Z dotazu pacienta nelze konkrétně zjistit, za jakým účelem interní oddělení navštěvoval, proto jen těžko posoudit, zda sestry ve službě postupovaly špatně, nebo dobře. Proto se můžeme k povinnostem ošetřovatelského personálu vyjádřit pouze v obecné rovině,“ řekl Svoboda.

„Podle dotazu pacienta se lze domnívat, že pacient, u kterého se zkušenost tazatele odehrávala, byl relativně bez větších obtíží. Personál v souladu s právy pacientů a přáním mnoha nemocných nechtěl rušit a vzhledem k tomu, že zdravotní stav nevyžadoval žádné ošetřovatelské úkony v době návštěv, tak na pokoj za nemocným nešly,“ pokračuje.

Jak dále uvedl, pokud by ovšem byl nemocný, který vyžaduje zvýšenou péči a za celé dvě hodiny v době návštěv nikdo z ošetřovatelského personálu na pokoj nešel, pak by jejich počínání vyžadovalo rozbor. „Je otázkou, zda věděly, že na pokoji nemocný má návštěvu a spoléhaly, že pokud by byla potřeba jejich přítomnosti, budou blízkými či rodinou pacienta přivolány nebo prováděly jinou činnost, která je na oddělení interny nezbytná.

Například příprava dokumentace, podávání časovaných léků, infuzí, transfuzí, příprava a podávání injekčních léků, příprava žádanek a pacientů na plánovaná vyšetření, péče o jiné nemocné podle léčebného plánu, příjem akutního pacienta a podobně,“ vyjmenoval Svoboda a dodal:

„Pokud by stav pacienta, jehož tazatel navštívil, byl vážný a ošetřovatelský personál by na pokoj za situace, že o návštěvě nevěděl, ani jednou nedošel na kontrolu, pak to určitě není v pořádku. Proto žádáme tazatele, který práci sester hodnotí jen jako činnost spojenou s podáváním jídla, aby kontaktoval vedení Slezské nemocnice v Opavě.

Konkrétně magistru Lenku Hankovou, případně mou osobu. Na základě jeho podnětu a zkušeností bude sjednána náprava.“

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.zahradnikova@denik.cz.
20.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

Úřady zjišťují, kolik pětiletých dětí se nezapsalo do školek

Předškoláci z Opavska musejí letos poprvé od září do mateřských škol povinně, za nedodržení hrozí rodičům pokuta do výše až pěti tisíc korun.

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení