VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Napomínala mě policistka opravdu oprávněně?

Opava - V následujícím dotazu upozorňuje čtenářka na zákrok policistky, která ji zastavila na kole.

10.12.2011 19
SDÍLEJ:

Dopravní značka z ulice U Jaktařské brány mluví jasně.Foto: DENÍK / Martin Kůs

„Vjela jsem na kole z ulice U Jaktařské brány k parkovišti za divadlem u bankomatu České spořitelny. Zpoza zde zaparkovaných aut vyskočila taková malá blonďatá policistka a začala mě kárat. Chtěla mi dát blokovou pokutu dva tisíce korun. Přišlo mi to směšné za těch pár metrů.

Já jsem malá, ona byla malá, tak na koho jiného by si troufla, že? Nakonec to vyřešila domluvou, ale těch pět metrů, které mi zbývaly, jsem musela dojít pěšky. Přišlo mi to jako šikana. Až doma mě pak napadlo, že to značení je v tom úseku tak zamotané, že tam asi porušují předpisy i ta auta zaparkovaná před bankomatem. Jak to tedy vlastně je?“ ptá se čtenářka, která chce zůstat v anonymitě, ale jejíž jméno je redakci známo.

Odpovídá Ivo Špičák z oddělení prevence Městské policie v Opavě. „Čtenářka pravděpodobně odbočovala z ulice U Jaktařské brány na ulici Rybí trh. Vjezd na tuto ulici je označen dopravní značkou Zákaz vjezdu všem vozidlům, běžně nazývaná jako jednosměrka. Již z názvu vyplývá, že zde nesmí vjet žádné vozidlo, tedy ani kolo - což je sice nemotorové vozidlo, ale pořád to je vozidlo.

Bohužel spousta cyklistů si tuto skutečnost neuvědomuje a myslí si, že na kole mohou jezdit, kde a jak chtějí. Čtenářka se dopustila přestupku. Zde je možnost uložit blokovou pokutu až do výše dvou tisíc korun.

Na první pohled je zde doprava vyřešena docela zajímavě. Z ulice U Jaktařské brány je úplný zákaz vjezdu – dopravní značka Zákaz vjezdu všech vozidel zde mluví jasně a je platná i pro cyklisty. Z druhé strany, tedy při výjezdu do ulice U Jaktařské brány, je pak dopravní značka Zákaz vjezdu všech motorových vozidel. Jinak řečeno, v tomto směru nic cyklistům v průjezdu nebrání.

Nicméně tato značka je umístěna až za autobusovou zastávkou, tedy úsek, kde platí zákaz vjezdu z obou stran, je pouze cca čtyřmetrový. Parkoviště před bankomatem České spořitelny a prodejnou Cukrárna Jařabová je tak přístupné, ale auta z něj musí odjet směrem do Čapkovy ulice nebo přes Rybí trh. Jedině autobusy MHD smějí vjet do ulice U Jaktařské brány.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: martin.kus@denik.cz, nebo tomas.pustka@denik.cz.

10.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 19
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

Úřady zjišťují, kolik pětiletých dětí se nezapsalo do školek

Předškoláci z Opavska musejí letos poprvé od září do mateřských škol povinně, za nedodržení hrozí rodičům pokuta do výše až pěti tisíc korun.

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení