O netradiční akci byl obrovský zájem. Časové vstupenky v informačním centru byly rozebrány během dvou hodin. Prohlídky spojené s historickým výkladem začaly v osmnáct hodin a na poslední obchůzku se návštěvníci vydali půl hodiny před půlnocí. Cílem akce bylo lidem ukázat, co vše se v Hlásce nacházelo. Každá skupina byla přivítána u vstupu horníkem ve svátečním oděvu. S průvodkyní se následně vydala do sklepení, kde se nacházel zlý skřítek z jesenických hor a mladé vesnické děvče Opa.

Přítomní si vyslechli pověst o tom, jak vznikl název řeky Opavy. Jednací sál v přízemí se proměnil v kavárnu dvacátých let minulého století. Dámy radních a významných obchodníků zde čekaly na své muže, až skončí s jednáním. O patro výše noční návštěvníky přivítal muzejní vědec. Ve druhém poschodí, v kanceláři primátora, se pak lidé dozvěděli, jak vznikl název města Opava. Trhovkyně a dva kupci zahráli scénu, při které se hádali o páva. Poslední dvě patra před vstupem na věž patřila duchům, divadelnímu a úřednímu.

Nakonec se přítomní podívali na noční Opavu. Výhled jim ovšem maličko pokazil déšť. „Celkem vystupuje asi třicet lidí. Připravovali jsme to měsíc, během kterého jsme měli tři zkoušky,“ uvedla Jana Foltysová, vedoucí kanceláře primátora. Ačkoliv šlo převážně o úředníky, kteří se herectvím neživí, nemuseli se za své výkony stydět.