VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové kamery pohlídají nádraží i hřbitov

Opava - V následujícím dotazu se čtenář Jan Utíkal zajímá o kamerový systém, který v Opavě obsluhuje městská policie. „Kolik přesně mají strážníci ve městě kamer? A hlavně, kde přesně jsou existuje seznam těchto ulic a lokalit? Podle čeho se pak vybírají místa, kde se instalují? A je v plánu pořizovat a instalovat v budoucnu ve městě i další kamery?," ptá se.

8.6.2013 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: Michaela Hasíková

Na otázku odpovídá tisková mluvčí Městské policie Opava Petra Stonišová. „Městský kamerový dohledový systém je v Opavě využíván již od roku 2001. V současnosti je v provozu 10 kamerových bodů. Poslední byl pořízen ke konci roku 2012, a to v ulici Stará silnice.

Monitorovací systém je napojen na operační středisko Městské policie Opava a dále na Obvodní oddělení Policie České republiky v Opavě. Aktuální rozmístění kamer najdete na stránkách MPO.

Městská policie ve spolupráci s manažerkou prevence kriminality statutárního města Opavy zpracovaly a podaly projekt na rozšíření stávajícího městského kamerového systému o další čtyři kamerové body, které budou rovněž ovládány ze služebny MP Opava proškolenými strážníky.

Na výběru umístění těchto bodů se podílely všechny bezpečnostní složky a orgány zabývající se preventivní činností. Byla vybrána taková místa, kde byl v poslední době zaznamenán větší výskyt případů protiprávní činnosti," uvádí mluvčí.

„Jeden nově vzniklý kamerový bod by měl mapovat dvě sportovní hřiště v Kylešovicích. Další bude monitorovat fotbalovou tribunu a budovu Parkhotelu v Městských sadech.

Umístění třetí kamery je naplánováno tak, aby měla výhled na východní nádraží v Jánské ulici, a čtvrtá na Městský hřbitov v ulici Otická. Ta bude nejen přispívat k zajištění veřejného pořádku, k ochraně majetku města, k prevenci kriminality a předcházení páchání trestné činnosti, stejně jako tomu je u všech ostatních, ale navíc bude využívána k dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích.

Do budoucna se nadále plánuje rozšiřovat městský kamerový systém. K tomuto byly učiněny již další kroky. Jedním z nich bylo oslovení základních škol a vyjádření se k umístění kamerových bodů v okolí školských zařízení," upřesňuje na závěr Petra Stonišová.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy je možné zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava nebo také na e-mailovou adresu redakce.opavsky@denik.cz.

Autor: Tomáš Pustka

8.6.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slezský FC Opava - Sokolov 0:0
AKTUALIZOVÁNO
1 37

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení