VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Novinka: otevřou bakalářský obor Lázeňství a turismus

Opava - Bakalářský obor Lázeňství a turismus: to je novinka na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity. Patří do studijního programu Gastronomie, hotelnictví a turismus a byla vypsána už pro první kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2008-09 s termínem uzávěrky přihlášek 29. února.

7.2.2008
SDÍLEJ:

Garant nového oboru. Eva Vavrečková je přesvědčena, že Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity má pro výuku Lázeňství a turismu dobré předpoklady. Foto: Ivan Augustin

„I když kombinace lázeňství a turismu může vzbuzovat obavu, má podle mě plné opodstatnění,“ říká Eva Vavrečková, která studium oboru garantuje. „Dává absolventům nepoměrně větší šance uplatnit se na trhu práce,“ argumentuje a upozorňuje, že oba obory spojuje také subjekt klienta, který i v lázeňství rychle nahrazuje dřívějšího pacienta.

„První tři semestry patří odborným předmětům z lázeňství, další tři odborným předmětům z turismu,“ přibližuje. Vedle odborných jsou páteří studia ekonomické předměty a cizí jazyky. Ty jsou tu dva a vyučují se po celých šest semestrů. Povinná je angličtina, druhý jazyk student volí mezi němčinou, ruštinou, francouzštinou či španělštinou. Skladba studia je uzpůsobena uchazečům ze všech typů středních škol.

„Byla připravována v součinnosti s Ústavem ošetřovatelství, což vedlo k zařazení předmětů z oblasti léčebné péče,“ vyzdvihuje Vavrečková. Praxi studenti absolvují v lázeňských zařízeních, v oboru turismus v informačních centrech, cestovních kancelářích, agenturách apod. Přijímací řízení se uskuteční formou písemných testů. „Těm, kdo na výročních vysvědčeních ze střední školy mají prospěchový průměr do 1,70, bude test prominut, těch dalších se budeme ptát na jejich všeobecný kulturně společenský rozhled, znalosti geografie a historie a zkoumat schopnosti logického myšlení,“ dodává Vavrečková.

7.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Albert Kašpar (v popředí) s Vojtěchem Mrůzkem se letos stali evropskými šampiony do třiadvaceti let.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení