VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma Crestyl svůj záměr s vnitroblokem nevzdává

Developer vyčítá městu nečinnost, ale primátor s výtkami nesouhlasí. Podoba stavby za Slezankou je zatím jen v představě investora.

11.3.2016 1
SDÍLEJ:

Za Slezankou je v tuto chvíli volné prostranství.Foto: DENÍK / Pavel Kubný

Developerská skupina Crestyl hodlá po více než deseti letech pokračovat v přípravě stavby svého projektu obchodního a společenského centra, ovšem pouze ve vnitrobloku za Slezankou. Projekt s názvem Central Opava v sousedství opavského Horního náměstí nabídne svým návštěvníkům vhodnou kombinaci služeb, obchodů, restaurací a kaváren.

Rozsah a podoba projektu budou vycházet z platné smlouvy s městem.

„Touto lokalitou se zabýváme už od roku 2004 a investovali jsme do projektu velké množství peněz. Zpracovali jsme celou řadu studií i návrhů. Všechno jsme velmi pečlivě diskutovali se zainteresovanými subjekty a naslouchali požadavkům města," uvádí výkonný ředitel skupiny Crestyl Simon Johnson.

Developer má s městem už delší dobu podepsanou smlouvu, která jí umožňuje prostor za Slezankou zastavět a město ji musí dodržet. V opačném případě by muselo zaplatit vysokou pokutu.

Projekt se týká jen vnitrobloku za Slezankou

Projekt, jehož součástí nebude Slezanka, historická měnírna elektrického proudu ani Divadelní klub, bude finálně zabírat pouze vnitroblok.

„Stále chceme, aby náš projekt plně respektoval historii místa a byl pro město co nejpřínosnější. Jsme přesvědčeni, že Opava takovýto projekt v samotném centru potřebuje, aby vrátila těžiště města do oblasti Horního náměstí a Ostrožné ulice," říká Simon Johnson.

Je přesvědčen, že jedině to může zabránit vylidnění centra i přesunu veškerých obchodů a lidí na okraj města.

Je si plně vědom toho, že se konkurenční prostředí za dobu, po kterou Crestyl projekt s městem řeší, výrazně změnilo. Pod obchodním domem Breda už několik let stojí rozlehlé obchodní centrum Breda&Weinstein. „Tento fakt se samozřejmě musí odrazit ve skladbě služeb a obchodů, které Central Opava nabídne," uzavírá Simon Johnson.

Architektonický koncept Central Opava vychází z principů potlačení celkového objemu hmoty stavby a jejího rozčlenění. To se podle představy developera podaří nejen začleněním stopy historického urbanismu místa do struktury stavby, ale také značně členitou střešní krajinou, tvořenou kompozicí zkosených střech.

V části vnitrobloku vznikne zelené atrium, do kterého budou mít výhled kavárny a restaurace, umístěné v budově. Tolik architektonický koncept. S přesnou podobou a jednotlivými kroky realizace celého projektu slibuje skupina Crestyl seznámit veřejnost během několika měsíců, tedy hned po dokončení přípravné fáze.

Autor: Jitka Hrušková

11.3.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Roman Skuhravý

Opava chce potvrdit výhru z Ústí

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení