VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Marek Veselý kritizuje členství Simony Bierhausové v občanské komisi

Kritika se na posledním zasedání zastupitelstva snesla kromě jiného i na radu města. Zastupitel Marek Veselý (ODS) radě vytkl, že toleruje členství Simony Bierhausové v komisi pro občanské obřady.

4.7.2017 1
SDÍLEJ:

Simona BierhausováFoto: DENÍK / Petr Dušek

Dotaz se týkal osoby Simony Bierhausové jako zastupitelky, která je na dlouhodobé nemocenské, a od 30. června letošního roku již bývalé zaměstnankyně Mateřské školy Dětský svět.

„Pokud jsem byl dobře informován, paní Bierhausová pokračuje v činnosti v komisi pro občanské obřady a oddává. Může mi to někdo vyvrátit?“ ptal se na červnovém zasedání zastupitelstva Marek Veselý (ODS).

Podle jeho slov je přinejmenším nemorální, když jednou rukou město podává na Simonu Bierhausovou žalobu a druhou rukou přitom schvaluje její setrvání v této komisi. „Ověřila jsem si tuto informaci a požádala o kopie zmíněné žaloby na mou osobu,“ uvedla k tématu Simona Bierhausová (Nezávislí).

Podle vyjádření primátora města Opavy Radima Křupaly (CSSD) však žádná taková žaloba nebyla městem podána. Policie podle tiskového mluvčího opavského oddělení Reného Černohorského prověřuje pouze trestní oznámení.

„Policejní komisaři v oddělení hospodářské kriminality opavského územního odboru intenzivně prověřují oznámení podané představiteli města na fyzickou i právnickou osobu. Vyslýchají různé osoby, které k celé záležitosti mohou podat informace,“ konstatoval René Černohorský s tím, že tak má být prověřeno, zda byla naplněna skutková podstata některého z trestných činů.

Náměstek primátora Dalibor Halátek (Změna pro Opavu) v prověřování trestního oznámení na Simonu Bierhausovou a jejím členství v Komisi pro občanské obřady zásadní rozpor nevidí.

„Vzhledem k tomu, že se jedná o trestní oznámení a nikoliv žalobu, zásadní problém v tom nevidím. Kde ho vidím, je to, že toto oznámení podali představitelé města,“ uvedl Dalibor Halátek s tím, že vedení města proto vyzvalo zastupitele, aby navrhli jiné osoby do této komise.

„Komise je vytížená a musí téměř nepřetržitě fungovat. Proto jsme vyzvali zastupitele, ať navrhnou nejlépe dva náhradníky,“ uvedl Halátek.

Simona Bierhausová zatím podnět k odstoupení z komise od vedení města neobdržela. „Mé setrvání v komisi je čistě v kompetenci zastupitelů města,“ uzavřela s tím, že například jen v srpnu ji čeká jako členku komise hned několik svateb.

Autor: Milan Freiberg

4.7.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Podoba kaple z doby před rokem 1840 (vlevo) a nyní.

Co nevíte o Švédské kapli?

Adam Schwalbe (v modrém)

Pustá Polom skládá tým na novou sezonu

Vzniknou další bezbariérové zastávky

Přebudování se nově týká hned jednadvaceti z nich, hotovo by mělo být do půlky letošního listopadu.

V podkroví můžete mít své království

Bydlení na košické Hlavní ulici vyhledávají nejen zahraniční studenti, ale také manažeři pracující v nedalekých administrativních centrech. Zážitek z bydlení v centru města přináší originálně zrekonstruované podkroví starého měšťanského domu.

Prázdniny na Kravařsku patří letním kinům

V létě si obyvatelé obcí na Kravařsku budou moci filmy užít pod širákem. Venku se bude promítat v Kravařích, Háji ve Slezsku i Dolním Benešově.

Čapí hnízdo hlásí přetlak

Komín bývalé fabriky na výrobu lepenky ve Skrochovicích je oblíbeným hnízdištěm čápů. Ti zdejší hnízdo vyhledali také v tomto roce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení