VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Osobnosti: Kdo nám pomohl? Rodina i bůh

Opavsko - Kdo vám v uplynulém roce nejvíce pomohl? Komu byste tedy rádi poděkovali? A pokud vás někdo kritizoval, vzali jste si to k srdci? Tyto otázky jsme položili několika vybraným osobnostem Opavska. Zde jsou jejich odpovědi.

2.1.2008
SDÍLEJ:

Lukáš HumplFoto: DENÍK/Veronika Zahradníková

Přednosta stanice Opava-východ Jiří Valeček pojal otázku, zda mu v minulém roce někdo něco vytknul, pracovně: „ Zaznamenali jsme výtky především ze strany cestujících. Lidem chyběla čekárna, byli nuceni postávat ve vestibulu, případně v restauraci.“ A kdo přednostovi nejvíce pomohl? „Těch, kteří mi pomohli, povzbudili mě dobrým slovem, že je třeba věci překonat, že to zvládneme, bylo opravdu hodně. Na konkrétního člověka si teď ale nevzpomenu.“

A kdo loni nejvíce pomohl mluvčímu krajské záchranky Lukáši Humplovi? „Jednoznačně moje manželka. Pomáhá a je mi oporou vlastně neustále. Letošní rok byl pro mne velmi pracovní, ale do značné míry zároveň pozitivní,“ prozradil. Pavel Hadamczik, generální manažer Slezského FC Opava, uvedl, že i on má díky rodině vytvořeno velmi dobré zázemí, a od toho se vše odráží. A co se týče fotbalu? „Pomáhají všichni, kteří to sním myslí vážně.“

Kdo je ochráncem Dušana Štěničky, manažera BK Opava? „Asi ten basketbalový bůh, který nám snad bude i nadále přát a přinášet nám štěstí. Doufám, že i v dalším roce nad námi bude držet ochrannou ruku.“ Martin Demar, trenér opavských volejbalistů, řadí na první místo mezi své pomocníky rodinu, bez níž by podle svých slov nebyl tam, kde je. „Ve volejbalu mi pomohli hodně lidé, kteří se v něm pohybují. Ať už to jsou hráči, vedení klubu či realizační tým a také fanoušci,“ dodal Martin Demar.

Místostarosta Hradce nad Moravicí Karel Hanák zaznamenal prý výtek hodně. „Jsou to třeba jen drobnosti, které člověk nevnímá,“ řekl. Dále podotkl, že se s lidmi snaží jednat ve veselejším duchu. „A tam člověk může říct něco, co nevědomky jiného zasáhne.“ A zda mu někdo pomohl? „Nebyl to konkrétní člověk. Bylo to více lidí, kteří na něco reagovali v rámci mé funkce,“ řekl Karel Hanák. Zástupce primáře gynekologicko-porodního oddělení Slezské nemocnice Antonín Šustek pro změnu uvedl, že zadostiučiněním jsou pro něj všechny pacientky, které ocení práci lékaře. „Díky - dodá energii, úsměv - dodá radost a bylo mi u vás dobře, to dodá chuť do dalšího dne,“ řekl.

A druhá otázka týkající se výtek? „Moje máma mi vytýká, že s medicínou strávím příliš mnoho času, a měl bych si to vzít k srdci. Tak snad v příštím roce,“ usmál se.

Pro Jindřicha Paskera, ředitele Slezského divadla, byl uplynulý rok rokem změn. „Po mnohaletém působení v bankovní sféře jsem přešel do prostředí divadelního. Z toho jasně vyplývá, že bylo mnoho lidí, kteří mi v tomto roce významně pomohli, a to jak v kladném tak i záporném smyslu.“ Ředitel divadla se nejvíce zlobí sám na sebe. Hlavním důvodem je to, že: „nedokáži rozpoznat, kdo je kamarád s Jindřichem Paskerem a kdo s jeho zastávanou pracovní funkcí.“ Jak dále podotkl, není si zcela jist, zdali se z těchto výtek vůbec poučil.

Martina Klimeše, ředitele Domu umění, nejvíce potěšila jeho dcera, protože: „mne každé ráno nechala dospávat ještě tak deset minut.“ I on se v průběhu roku setkal se spoustou výtek: „bylo a je jich dost, těch poučení, no…“, uzavřel svou odpověď. Starosta Vítkova Pavel Smolka prozradil, že největším pomocníkem v letošním roce se mu stala rodina: „Co se týká pracovního života, mám kolegy, na které se dá spolehnout.“ řekl Pavel Smolka. Výtek bylo podle jeho slov určitě hodně, především pak těch pracovních. „Například mladý muž mi vytýkal, že je ve Vítkově málo akcí pro mladé lidi. Jiný chlapec zas přišel s tím, že nemají kde trénovat na in-line bruslích. Do budoucna by měl vzniknout k této sportovní aktivitě prostor,“ dodal starosta s tím, že si je vědom oprávněnosti těchto výtek.

Skutečnost, že v osobním životě pomáhá nejvíce rodina, zmínila také tisková mluvčí Hlučína Jarmila Harazinová. „Rodina vytváří zázemí, kde najdu vždy klid. Pomáhá mi srovnat se a načerpat sílu. V pracovním životě jsem vděčná mediálním partnerům za jejich vstřícnost a velkorysos.“ Na otázku, jakou výtku si vzala k srdci, odpověděla: „Při komunikaci s občany si uvědomuji, že za každou výtkou a kritikou je nějaké trápení, které člověk vnímá jako to hlavní.“ Starosta Štepánkovic Bernard Halfar reagoval bez zaváhání. „Pomohla mi nejvíce rodina. Kritiku od kohokoli si beru k srdci.“

2.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení