VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pavla Brady: Chtějí poškodit mé jméno a pověst

Opava - Je to válka na pokračování, která je o to ostřejší, že se vede přes média. Na jedné straně opavská politička Pavla Brady, na druhé straně její bývalí kolegové z celostátního vedení Strany pro otevřenou společnost (SOS).

3.2.2012 7
SDÍLEJ:

Náměstkyně opavského primátora Pavla Brady má problémy s celostátním vedením Strany pro otevřenou společnost (SOS).Foto: Vladimír Meletzký

Obě strany se vzájemně obviňují ze lží a polopravd. A je to právě skupina lidí okolo mluvčího Stanislava Kolomazníka z celostátního vedení SOS, který média s obviněními vůči Brady kontaktuje jako první.

O co jde? V pozadí o zcela zničené mezilidské vztahy. Ty se navenek projevující například tvrzením, že kvůli klamavého mnohaměsíčního vystupování Brady byla SOS málem vyloučena z Evropské demokratické strany (EDS) v Evropském parlamentu.

„Po svém odvolání z pozice místopředsedkyně SOS dál uváděla v omyl vedení EDS. Reálně hrozilo, že její jednání bude mít i diplomatické následky,“ uvedl Kolomazník, který dále tvrdí, že Brady svou činnost v EDS neukončila, ač k tomu byla SOS vyzvána. Mluvčí nicméně jedním dechem přiznává, že kauza Brady vztahy s Evropou nenaruší.

Brady se proti těmto nařčením již několikrát ohradila a odmítla je jako lži a nepravdy s cílem poškodit její jméno a pověst. Naší redakci předala kopie písemných materiálů, z nichž je mimo jiné patrno, že ukončení spolupráce v EDS požadovali samotní dnešní členové vedení SOS. Vyplývá to z jednání Celostátní konference strany SOS konané loni v září v Liberci.

Redakce má rovněž k dispozici odmítavé a podrobné vyjádření Brady k jednotlivým nařčením ze strany jejich protivníků. Z nich vybíráme tvrzení, v němž se praví, že první náměstkyně opavského primátora byla odvolána z postu místopředsedkyně SOS na konferenci v prosinci 2010. Toto rozhodnutí však neakceptovala a napadla je u Městského soudu v Olomouci.

Dále však přitom měla neoprávněně používat funkci místopředsedkyně v obou stranách SOS i EDS. Soud vyšší instance však její požadavek zamítl a výkonný výbor SOS jí následně zrušil členství přesto prý dál zneužívala svou dřívější pozici v EDS.

Brady to smetla ze stolu tím, že konference v prosinci 2010 byla zpochybněna žalobou, kde byli na straně žalobců tři členové z výkonného výboru zvoleného v lednu 2010: spolu s ní Marek Vávra a právník Svatomír Mlčoch, který v tomto sporu zastupoval oba jmenované.

„Tento soudní spor byl ukončen v srpnu 2011 zpětvzetím žaloby poté, co byla podepsána dohoda o mimosoudním řešení. Není tedy pravda, že jakýkoliv soud vydal jakékoliv rozhodnutí a cokoliv zamítl!“ zdůraznila náměstkyně a jako důkaz předložila usnesení Okresního soudu v Olomouci.

Upozornila rovněž, že ze Strany pro otevřenou společnost nebyla současným vedením strany vyloučena jen ona, ale všichni nepohodlní členové předchozího vedení. „Nicméně většina útoků je mířena pouze na mou osobu, protože jsem osoba veřejně činná a známá a pan Kolomazník toho nejspíš zneužívá pro své vlastní zviditelnění,“ míní Brady.

A co z toho všeho vyplývá pro opavské voliče? Možná by měli vědět, že základní organizace Strany pro otevřenou společnost v Opavě již neexistuje a SOS v Opavě nemá ani nenabírá žádné členy. Jinými slovy: SOS pro Opavu už není politickou stranou či sdružením, které šlo v říjnu 2010 do komunálních voleb, ale seskupením lidí, prosazujícími stejný politický program.

„Zastupitelé zvolení pod značkou SOS pro Opavu pokračují nadále ve své práci v zastupitelstvu,“ dodala Brady.

Autor: Zuzana Urbánková

3.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Cyklostezka do Hradce je přetížená, v příštím roce by mohla vzniknout další

Někdy to na ní vypadá spíše jako na dálnici v době dopravní špičky. Řeč je o cyklostezce, která spojuje Opavu s Hradcem nad Moravicí.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení