VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PORADNA: Srazil jsem cyklistu na bruslích, je to má vina?

Opava - Vážení čtenáři, v této naší nové pravidelné rubrice se můžete ptát pracovníků Probační a mediační služby v Opavě.

2.9.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

V následujícím dotazu se náš čtenář zajímá, zdali zavinil nehodu na cyklistické stezce, jelikož mu to přijde sporné. „Před asi dvěma měsíci jsem na cyklistické stezce u Brna při bruslení srazil kolem jedoucího cyklistu. Zprvu to nevypadalo, že se mu něco stalo, pomohl jsem mu a on bez jakýchkoli problémů odjel.

Asi za dva týdny mě kontaktovala policie, která mi sdělila, že cyklista utrpěl poranění břicha, se kterým je dodnes v léčení, a že se bude jednat nejspíše o mnou spáchaný trestný čin ublížení na zdraví. Nehodu jsem asi opravdu způsobil já, neboť jsem měl sluchátka v uších, ale zároveň si myslím, že cyklista na stezce riskoval. Jako důkaz v tomto případě slouží pouze naše výpovědi. Můžete mi poradit, jak postupovat dál, svůj podíl na nehodě jsem přiznal."

Na jeho dotaz odpovídá probační úředník Tomáš Bubela:

„Bohužel nejste ojedinělým případem, kdy se na cyklostezce střetne cyklista s bruslařem. Pokud jste v této věci vypovídal a doznal se ke své chybě, máte hned několik možností. První možnost je nechat policii věc řádně vyšetřit, spolupracovat a doufat v nízký trest. Vzhledem k tomu, že nejspíš nemáte adekvátní pojištění pro tyto případy, bude po vás zcela jistě chtít zdravotní pojišťovna poškozeného nahradit škodu.

Z vašeho dotazu bohužel není zřejmé, jestli jste s poškozeným v kontaktu, pokud ano, můžete mu zkusit navrhnout nějaké odškodnění navíc, to vám zcela jistě při rozhodování o trestu neublíží. V tomto případě se můžete obrátit i na naši instituci, která vám může kupříkladu zprostředkovat jednání s poškozeným, případně s vámi předjednat některý z alternativních trestů.

Pokud ovšem se závěry policie souhlasit nebudete, můžete se samozřejmě bránit, pro tento případ bych vám doporučil zajistit si služby advokáta, který vám s vedením případu pomůže."

Probační a mediační služba poskytuje pomoc zdarma. Kde ji najdete?

Tato služba spadající pod ministerstvo spravedlnosti sídlí na Olomoucké ulici 8/14 v domě bývalého ředitelství Fidor (Opavie). Sídlí v něm ještě další společnosti a firmy a najdete ho pár desítek metrů před bývalou Národní kavárnou. Objednat se můžete také na telefonu 556 650 435, 553 791 495, 731 692 776. E-mail: ptesar@pms.justice.cz Více informací na www.pmscr.cz.

V našem deníku se můžete pracovníků Probační a mediační služby zeptat na vše, co vás trápí a s čím potřebujete pomoci. Otázky zasílejte na e-mailovou adresu zuzana.urbankova@denik.cz nebo klara.jarosova@denik.cz.

Autor: Redakce

2.9.2012
SDÍLEJ:
Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

Úřady zjišťují, kolik pětiletých dětí se nezapsalo do školek

Předškoláci z Opavska musejí letos poprvé od září do mateřských škol povinně, za nedodržení hrozí rodičům pokuta do výše až pěti tisíc korun.

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení