VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předseda okresního sdružení Petr Kašný: Účast na mimořádné valné hromadě je důležitá

Opava - Okresní sdružení ČSTV v Opavě v čele s novým předsedou Petrem Kašným svolává mimořádnou valnou hromadu. Důvod? Prodej současného sídla.

12.7.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

V Opavě má vyrůst nová velká tělocvična, čímž má být vyřešen nedostatek sportovišť. Vydechnou si hlavně florbalisté a také školy v blízkosti zimního stadionu.

„Určitě je dobré, že v Opavě vyroste nový sportovní stánek. Chybí nám totiž regulérní plochy ke sportování. Máme sice halu na Mařádkové a víceúčelovou halu, to ale nestačí uspokojit požadavky sportovců. Hlavně florbalisté se tak téměř nikde nedostanou,“ řekl na úvod tajemník OS ČSTV v Opavě Ladislav Kreisel.

Novou tělocvičnu má stavět město, a to na místě malé ledové plochy. „Podle plánů má být zázemí tělocvičny situováno do stávajících prostorů našeho sídla,“ podotkl Kreisel.

A právě tento stavební zásah je hlavním důvodem mimořádné valné hromady, která je svolána na 15. července do Sněmovního sálu minoritského kláštera v Opavě se začátkem v 17 hodin.

„Musíme se přestěhovat do jiných prostorů. Město nám nabídlo za stávající budovu 4 500 000 korun. Výkonný výbor prodej posvětil, nyní ho ale musí schválit valná hromada,“ zdůraznil předseda okresního sdružení v Opavě Petr Kašný. V případě schválení prodeje dojde v co nejbližší době ke stěhování. „Budovu vytipovanou máme. Jedná se o bývalou školku na Čajkovského ulici, která je k mání. Pokud valná hromada tento návrh schválí, končí nám prázdniny a začneme intenzivně pracovat na rekonstrukci tak, abychom se mohli v listopadu stěhovat do nových prostorů,“ poznamenal Kašný.

„Nemůžeme si v žádném případě dovolit, aby byl nějak ohrožen servis našim svazům,“ doplnil a dále řekl, že v Opavě na výběr téměř žádný jiný objekt nebyl. Mimořádná valná hromada má tedy velkou důležitost.

Opavský okres má v současné době 240 tělovýchovných jednot. Aby byla usnášeníschopná, musí do Minoritu přijít něco okolo 130 funkcionářů. „Dobře si uvědomujeme, že je doba dovolených, a 15. červenec není zrovna nejlepší datum, ale nás tlačí čas,“ zvedá prst Kašný. „Na druhou stranu každý z funkcionářů by mě mít v sobě kousek zodpovědnosti. Jde o hodně,“ řekl Kreisel.

Výkonný výbor má pro sportovní činovníky připravenou i videoprojekci s podrobným popisem situace. „I s videoprojekcí se moc dlouho nezdržíme. Viděl bych to na hodinu, maximálně dvě,“ slíbil předseda OS ČSTV. Jednou z variant mohl být i pronájem. Tuto možnost ale Kašný zavrhuje. „Myslím si, že to není šťastné řešení. Peníze by se za krátký čas utratily za nájem. Navíc v případě vlastního objektu můžeme jeho část pronajímat a tím si vydělávat na jeho provoz,“ míní nejvyšší muž opavských tělovýchovných jednot.

Varianta, že by OS ČSTV nemělo vůbec sídlo, je také nemyslitelná. „Potřebujeme jednací místnost. Jednotlivé svazy mají své schůze právě v prostorách našeho sídla,“ dodal Kreisel. Je jasné, že když sdružení koupí nový objekt za částku, kterou dostane od města za stávající sídlo, musí vynaložit další prostředky na rekonstrukci.

„Toho jsme si vědomi. Peníze na opravu půjdou z rezervního fondu. Budova má dvě patra. To spodní se pronajme, a bude tak pokryt chod objektu a zpětné doplnění rezervního fondu,“ popisuje plán Kašný. Možnost, že by finance na rekonstrukci byly z balíku peněz určených pro TJ, rázně popřel: „V žádném případě. Žádný subjekt nic nepocítí. Vše bude financováno z rezervního fondu, který bude následně doplněn.“

Autor: Roman Brhel

12.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto z ostravské fakultní nemocnice

Pro šestiletou dívku letěl do Hlučína vrtulník

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Přisedněte k Františkovi z Assisi. Sedí na začátku křížové cesty v Ludgeřovicích

/FOTOGALERIE/ Socha světce sedícího na schodech. Takový obrázek se naskytne těm, kteří zavítají do Ludgeřovic. Konkrétně pak na nově zrekonstruovanou farskou cestu. Zmíněným svatým je Fratišek z Assisi, který se tak stal v Ludgeřovicích počátkem křížové cesty.

Běh Opavou s Karolinou Mališovou a Jakubem Šiřinou se kvapem blíží

Také letos se v Opavě poběží Breda City Trail. Na jeho startu přitom nebudou chybět ani známé osobnosti.

Úřady zjišťují, kolik pětiletých dětí se nezapsalo do školek

Předškoláci z Opavska musejí letos poprvé od září do mateřských škol povinně, za nedodržení hrozí rodičům pokuta do výše až pěti tisíc korun.

Filmaři operují na Opavsku. Natáčí komedii

Režisér Pavel Vaňásek po pohádce s názvem Čertova skála v příštím roce do kinematografického světa přispěje svým dalším dílem. Tentokrát půjde o filmovou komedii Honza dědí mlýn.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení