VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Proč se neřeší přejezd na Bochenkově?

Opava - V následujícím dotazu se čtenář I. N., jehož jméno je redakci známo, obrací na opavskou radnici s podněty o otázkami týkající se problematik přejezdu na Bochenkově ulici a parkování u školy Slezského odboje v Opavě.

16.4.2012
SDÍLEJ:

Přejezd na Bochenkově ulici, kde koleje nikam nevedou. Podle magistrátu tu prý teď slouží hlavně jako retardér zpomalující řidiče. Někteří Opavané by už ale zdejší situaci viděli rádi uzavřenu definitivně.Foto: DENÍK / Tomáš Pustka

„Jsou tam z obou stran dopravní značky A 31 c návěstní deska. Ještě si nikdo nevšiml, že koleje hned za vozovkou k výhybce na Západní nádraží v délce zhruba sto metrů chybí? Nebo by bylo asi nejlepší zřídit výstražná světla se závorami,“ naráží čtenář nejprve na nedostatky u přejezdu v Bochenkově ulici a vzápětí připojuje další dotaz k parkování u Slezského odboje:

„Vloni postižené děti travnatou plochu upravily, zasely trávu a technické služby označily vozovku po levé straně nástřikem Zákaz stání. Ale toto není vůbec dodržováno a z plochy je bahnisko. Nešlo by zde rozmístit například větší balvany z lomu, nebo hned u okrajníku vytvořit živý plot, případně pevné sloupky, které by vjetí na tuto plochu znemožnily?“

Na otázky odpovídá vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací opavského magistrátu Rudolf Klein: „K prvnímu dotazu mohu říci, že tato situace je nám známa. V minulosti byl osloven vlastník této vlečky, firma sídlící v Praze, a České dráhy, o odstranění této vlečky pro její nefunkčnost. České dráhy zrušily odbočku na tuto kolejovou vlečku a vydaly souhlas s odstraněním.

Zmíněná pražská firma na naši výzvu nereagovala a minulé vedení města doporučilo zachování těchto kolejí, které svým způsobem vytváří tzv. retardér a neumožňují řidičům v daném úseku překračovat povolenou rychlost. V současné době se tato věc řeší, a to odstraněním zmiňovaných dopravních značek, kdy z výše uvedeného důvodu zatím koleje zůstanou a před nimi bude umístěna dopravní značka upozorňující řidiče na nerovnost vozovky.

K druhému dotazu poté sděluji, že připomínku občana bereme na vědomí a budeme se tímto návrhem zabývat. Nicméně dopouštění se tohoto přestupku při parkování a stání vozidel na zeleni by mělo být postihováno městskou policií, které tento podnět bude zaslán.“

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska a veřejným institucím. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: klara.jarosova@denik.cz, nebo tomas.pustka@denik.cz.

Autor: Tomáš Pustka

16.4.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Matěj Helebrand

Šestice hráčů Slezského FC prodloužila smlouvy

Ilustrační foto

Muž se těžce zranil při práci v lese u Větřkovic

Pátek bude na Horním náměstí ve znamení sportu

/POZVÁNKA/ Sportovní oddíl SK P.E.M.A. Opava během tohoto pátku 22. září bude na Horním náměstí v Opavě pořádat velký sportovní den.

Workshop o běhu času

/POZVÁNKA/ Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity pořádá v úterý 26. září v objektu na Masarykově třídě mezinárodní workshop na téma Volný čas v dějinách.

Hana Gráfová: Roste zájem o maturitní přípravné kurzy

/ROZHOVOR/ Celé roky učí cizí jazyky. Umí perfektně německy i rusky. Mimo jiné pak realizuje projekty se zahraničními studenty. Řeč je o manažerce vzdělávání Jazykového a vzdělávacího centra Faktum v Opavě Haně Gráfové.

V Opavě točili film o metanolové aféře

Hlavní roli hraje Lukáš Vaculík. Kompars dělali zdravotně postižení a zdravotně znevýhodnění zaměstnanci opavské firmy Fros.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení