VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj podporuje aktivity Sdružení obcí Hlučínska

Sdružení obcí Hlučínska realizuje mnoho aktivit a projektů s cílem propagovat a rozvíjet region, podporovat tradice a zvyky a zlepšovat kvalitu života v regionu. Jedním z hlavních podporovatelů dobrovolného svazku obcí je jistě Moravskoslezský kraj, jehož finanční zdroje sdružení často využívá.

29.3.2016
SDÍLEJ:

Předseda Sdružení obcí Hlučínska Herbert Pavera.Foto: DENÍK

Jedná se hlavně o dotační program Podpora obnovy a rozvoje venkova Moravskoslezského kraje, v rámci kterého získalo Sdružení obcí Hlučínska již několik dotací na management dobrovolného svazku.

V současné době je realizován projekt Rozvoj regionu Hlučínska, jehož realizace potrvá do konce dubna a dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje by měla činit 150 tisíc korun. Sdružení má dále zažádáno o dotaci na navazující projekt, díky kterému by mohlo získat další dotaci ve výši 100 tisíc korun.

V loňském roce měli obyvatelé obcí dobrovolného svazku možnost vzdělávat se v environmentální oblasti díky projektu Dýchejte čistý vzduch!. V letošním roce navazuje na tyto aktivity další vzdělávací projekt Šetrně s vodou doma, na zahradě i v přírodě, jehož předmětem, jak už název napovídá, bude tematika vodních zdrojů a efektivního hospodaření s nimi.

Obyvatelé regionu se tak mohou těšit na sérii podzimních přednášek, které proběhnou v každé obci Sdružení obcí Hlučínska. Novinkou v tomto projektu bude seminář pro starosty, místostarosty, pracovníky odborů životního prostředí a místní zemědělce, který bude zaměřen na odbornou tematiku týkající se hospodaření s vodními zdroji a role obcí v této oblasti.

Dotace z Moravskoslezského kraje v rámci Programu dobrovolných aktivit v oblasti udržitelného rozvoje pro rok 2016 na tento projekt by měla činit 149 600 korun.Také oblast kultury sdružení nezanedbává. V létě se mohou nejen obyvatelé Hlučínska těšit na další ročník Festivalu kultury a hlučínských řemesel, který proběhne 10. července 2016 na Mírovém náměstí v Hlučíně.

Opět se zde představí množství folklorních souborů, kapel a tanečních skupin z regionu včetně tradičního jarmarku regionálních produktů a řemesel. Na realizaci této akce má sdružení rovněž zažádáno o dotaci u Moravskoslezského kraje v rámci Programu podpory aktivit v oblasti kultury na rok 2016.

Autor: Redakce

29.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tyčkařská exhibice na Dolním náměstí v Opavě.
46

Další ročník tyčkařské exhibice zaplnil Dolní náměstí v Opavě

Parkování pomocí SMS například zavedly velká nákupní centra v Praze či v Brně už na přelomu let 2010 a 2011. Například v Olomouci lze platit parkovné pomocí SMS od letošního července.

SMS parkovné v Opavě se může zpožďovat

Dočká se hřiště s umělým povrchem rekonstrukce?

Kylešovice - Zastupitelé města se v období letních prázdnin výjimečně sešli na svém zasedání, na kterém se shodli, že budou stejně jako v minulém roce žádat o dotaci  z programu vyhlášeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Bolatice ožijí oslavami dožínek

/POZVÁNKA/ Tradiční oslavy dožínek jsou v Bolaticích na programu zítra. Zahájí je průvod, který vyjde od hasičárny směrem ke kostelu ve 13.45.

Blondýna dál okrádá opavské restaurace, trest jí asi nehrozí

Arogantní a značně pod vlivem. Taková je podle všeho žena, která odmítá v restauracích platit

Fanoušky odveze na festival kyvadlovka z Opavy

Další zastávka festivalu Moravské hrady.cz bude v Hradci nad Moravicí. Na prostranství pod zámkem u hotelu Belaria už dnes vyroste stanové městečko, VIP kemp a také dvě pódia, na kterých se během pátku a soboty 19. srpna vystřídá celá řada jak českých, tak i slovenských interpretů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení