Měl údajně zakrýt přestupek svého známého. Když se později jeden z jeho podřízených ozval a zveřejnil rozpor mezi úředním záznamem o přestupku a slovy svého vedoucího, měl být za to na pracovišti šikanován. Sám Radovan Krygel vše považuje za smyšlenou konstrukci a jakékoliv své protiprávní jednání odmítá.

„K celé záležitosti se nebudu vyjadřovat a až bude vše vyřešeno, jsem rozhodnut uskutečnit některé právní kroky. Celou záležitostí se cítím velmi poškozený, a to nejen já, ale i mé nejbližší okolí,“ řekl redakci v úterý Radovan Krygel s tím, že podle něj celá reportáž v televizi vyzněla jinak, než jaká je pravda.

Podle našich zjištění se vše mělo odehrát loni v srpnu. Radovan Krygel měl dopoledne jít ze svého pracoviště v Hrnčířské ulici do centra města. Na křižovatce s Masarykovou třídou prý viděl policejní vůz, jehož posádka měla řešit dopravní přestupek romského občana. Ten prý na policisty křičel a odmítal se s nimi bavit.

Proto Krygel údajně policistům řekl, aby muže předvedli na služebnu, a tam věc dořešili. Dál se prý o věc nezajímal. Podle televize měl ale při přestupkovém řízení na opavském magistrátu, kde vystupoval jako svědek, prohlásit, že věc vyřešil přímo na místě. Pokud by to tak ale bylo, lze předpokládat, že by žádné přestupkové řízení na Hlásce již později neprobíhalo.

Policista, podřízený Radovana Krygela, který celou kauzu otevřel a se kterým se nám včera nepodařilo spojit, ale tvrdí, že přestupce se jménem jeho vedoucího oháněl ještě dříve, než se u nich Krygel objevil, a proto přítomnost při řešení přestupku nepovažuje za náhodu.

Jak také uvedla televize, tento policista byl později podroben psychotestům a přeřazen na méně placené místo. To prý vidí jako akt pomsty svého nadřízeného.

Případu se ujala policejní inspekce, která po svém šetření rozhodla o Krygelově nevině. Přesto byla celá záležitost postoupena odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje v Ostravě. Jeho mluvčí Gabriela Holčáková sice potvrdila, že odbor případ převzal do svého šetření, ale to dosud nebylo ukončeno, a tedy se k němu nelze podrobněji vyjadřovat. „Až bude šetření ukončeno, vše oznámíme,“ řekla Holčáková.

Radovan Krygel se do čela opavské policie postavil v lednu 2009 po komplexní územní reformě Policie České republiky, tedy zrušení okresních ředitelství a jejich nahrazení územními odbory. Do Opavy přišel z ostravské kriminálky a zde nejprve vedl právě skupinu kriminální policie, tedy vyšetřovatele, psovody, techniky a další policejní profese.

V červnu loňského roku, po další úpravě v uspořádání Policie ČR, byl jmenován do současné funkce, a stal se tak nejvyšším mužem opavské policie.