Pětice zmíněných za doprovodu primářky oddělení Dagmar Prejdové a sester mohla podarovat děti z několika košů plných hraček. Nejprve přišly na řadu ty starší, později se všichni přítomní přesunuli o patro výše a dostalo se i na menší dětské pacienty.

Hráči Slezského FC v pondělí dopoledne navštívili dětské oddělení Slezské nemocnice, aby malým pacientům předali plyšáky, puzzle, pastelky, sladkosti a spoustu dalších věcí, které se povedlo nashromáždit při společné sbírce fanoušků a hráčů.

Hráči Slezského FC v pondělí dopoledne navštívili dětské oddělení Slezské nemocnice, aby malým pacientům předali plyšáky, puzzle, pastelky, sladkosti a spoustu dalších věcí, které se povedlo nashromáždit při společné sbírce fanoušků a hráčů.

Lumír Sedláček: Vidět radost dětí, jak dostávají dárky, je pro nás všechny největší odměnou

Pro Slezský FC je to už tradice. Fanoušci společně s hráči uspořádají sbírku hraček, sladkostí, pastelek, omalovánek a dalších věcí, s nimiž jdou v rámci Mikuláše potěšit dětské pacienty do Slezské nemocnice. Letos tato milá povinnost připadla na Zdeňka Pospěcha, Františka Metelku, Jana Žídka, Jakuba Janetzkého a klubového sekretáře Lumíra Sedláčka, s nímž jsme si o této akci v krátkosti povídali.

Kdo všechno se na sbírce podílel?

Měli jsme takovou akci před posledním zápasem podzimní části s Českými Budějovicemi. Většinu dárků věnovali fanoušci. Po konzultaci s paní primářkou jsme apelovali na to, aby to byly hlavně omalovánky nebo pastelky, které by děti mohly využít.

Byla tam i velká spousta plyšáků, část z nich jsme se rozhodli dát na charitu, například na Mravenečka. Jak už jsem řekl, na sbírce se podíleli fanoušci, konkrétně skupina okolo Džekyho, a také mladí fotbalisté výběru U-13, což jsou svěřenci trenérů Martina Kotaly a Marcela Klajmona.

Podařilo se letos nashromáždit největší počet dárků pro děti?

Myslím si, že letos se toho za roky, co to děláme, nasbíralo asi nejvíc. Všem patří velký dík, protože když člověk vidí děti, jakou mají radost z vybírání dárků, je to asi největší odměna. Fotbal jde v takových případech trochu stranou. Je důležité, že dětem pobyt v nemocnici můžeme takto zpříjemnit.

Kolikátý ročník v pořadí byl ten letošní?

Podle mého je to popáté nebo pošesté, nejsem si úplně jistý. Paní primářka nám zase vychází vstříc při vyšetřeních ECHO, tedy ultrazvuku srdce. Hrozně rádi sem chodíme a v příštích letech se to ještě budeme snažit stupňovat tak, abychom toho příště měli ještě více.

Během své kariéry jste prošel řadou klubů. Jsou takové mikulášské sbírky běžnou záležitostí?

Z klubů, kterými jsem prošel, je mikulášská sbírka největší asi v Opavě. Když jsem hrál ve Slavii, tak se chodilo na „mikulášskou" na onkologii. Bylo hrozně nepříjemné vidět děti v takovém stavu.

Tady v Opavě jsme se setkali s laryngitidami, střevními problémy a podobně. Z těchto zdravotních problémů se dá poměrně brzy dostat, ale na onkologii v Praze mají děti třináct čtrnáct roků a jsou v úplně jiné situaci. V takových chvílích by si lidi měli uvědomit, že fotbal je jenom sport a existují mnohem horší věci. Ať je to jak chce, zdraví si nikdo nekoupí.

Fanoušci potěšili děti z Klokánku

Dárky opavských fanoušků.

Fanoušci Slezského FC Opava potěšili, stejně jako v loňském roce, děti z dolnobenešovského Klokánku.

„Celkem se nám podařilo vybrat více než devět tisíc korun. Za tuto částku jsme nakoupili nejen hračky, ale i jiné potřebné dárky pro děti z Klokánu v Dolním Benešově," řekl šéf fanoušků SFC Tomáš Hrubý a dodal: „Vybraná částka byla téměř 
o polovinu vyšší než loni. Ještě jednou děkuji všem Opavákům, kteří tuto akci podpořili."