VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rektor a děkanové slavnostně převezmou své funkce

Kostel sv. Václava v úterý 26. května v 11 hodin poskytne kulisy slavnostnímu vstupu do funkce rektora a dvou děkanů Slezské univerzity v Opavě.

26.5.2015
SDÍLEJ:

Pavel TulejaFoto: DENÍK / Richard Kutěj

Slavnostní inaugurace se osobně zúčastní ministr školství, tělovýchovy a mládeže Marcel Chládek, představitelé politické reprezentace státu, konzulové, představitelé českých i zahraničních vysokých škol a univerzit nebo místní politici. Novým rektorem se stane Pavel Tuleja, který byl zvolen Akademickým senátem Slezské univerzity v Opavě 18. listopadu 2014.

„Nový rektor v rámci ceremoniálu převezme odznaky úřadu (insignie) – rektorský řetěz, rektorské žezlo, pečetidlo akademické obce Slezské univerzity 
v Opavě a klíč jako znamení správy všeho majetku a jmění univerzity. Následně složí předepsaný rektorský slib," informuje pracovník pro vnější vztahy Slezské univerzity Martin Kůs.

Poté nově inaugurovaný rektor uvede do svých funkcí také nové prorektory Slezské univerzity. „Do funkce prorektora pro vědu a zahraniční styky Miroslava Engliše, funkce prorektora pro rozvoj Gabriela Töröka a do funkce prorektora pro studijní a sociální záležitosti Tomáše Gongola," pokračuje Kůs.

Součástí inaugurace rektora bude také inaugurace děkanů Filozoficko-přírodovědecké fakulty Zdeňka Stuchlíka a Obchodně podnikatelské fakulty 
v Karviné Daniela Stavárka.

„V rámci slavnostního ceremoniálu bude odstupujícímu emeritnímu rektorovi Rudolfu Žáčkovi předána Zlatá medaile Slezské univerzity. Na návrh nastupujícího rektora Pavla Tuleji mu byla udělena Akademickým senátem Slezské univerzity jako výraz ocenění nejen osobního přínosu k rozvoji Slezské univerzity v Opavě, ale také jako uznání jeho podílu na zkvalitňování podmínek studia a výukového procesu," dodává Martin Kůs.

V závěru aktu vystoupí Komorní pěvecký sbor Slezské univerzity pod vedením sbormistryně Vladimíry Vašinkové, který přednese čtyři skladby.

Pavel Tuleja
2008: Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Ekonomická fakulta, habilitační řízení, obor: Ekonomie
1995-2001: Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Ekonomická fakulta, doktorské studium, studijní program: Ekonomické teorie, obor: Ekonomie
1989-1994: Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava, Ekonomická fakulta, inženýrské studium, obor: Národohospodářství

Autor: Pavel Kubný

26.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Slezský FC Opava - Sokolov 0:0
AKTUALIZOVÁNO
1 37

II. LIGA: Opava – Sokolov 0:0

Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení