VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové tvrdí: Vycházíme lidem vstříc

Opavsko - Jste v práci do večera a nestihnete si nic vyřídit na vašem obecním úřadě? V takové situaci se pravděpodobně ocitl již každý z nás.

6.5.2008
SDÍLEJ:

Obecní úřad VítkovFoto: www.vitkov.info

Obyvatelé vesnic na Opavsku však mají proti lidem z města výhodu. Zaměstnanci obecních úřadů jim totiž podle svých slov vycházejí maximálně vstříc.

„V Dolních Životicích jsme pro občany denně, pokud to zdravotní stav a nutná jednání mimo obec dovolí. V pondělí do sedmnácti hodin a ve středu do šestnácti hodin. Nutné úřední úkony pro občany dlouhodobě mimo obec jsme konali vždy v době, kdy potřebovali, a na čem se s námi dohodli,“ zmínil starosta Dolních Životic Jaroslav Vaněk se slovy, že nejvíc lidí chodí na obecní úřad v době otevření místní pošty, která sídlí v budově.

Také v Šilheřovicích, jak potvrdil tamní starosta Martin Čecháček, se snaží svým občanům pomáhat: „Pokud občan z vážných důvodů nestihne vyřídit své záležitosti v pracovní době, tak vyjdeme vstříc a já osobně nebo příslušný úředník se s ním domluvíme mimo tuto dobu.“ V Bolaticích je pracovní doba prodloužená v pondělí a ve středu do sedmnácti hodin.

„Pokud někdo potřebuje něco nutně vyřídit a víme, že nemůže přijít jindy, umožňujeme mu vyřídit své záležitosti i ve dnech pracovního volna či v podvečer,“ přidal se starosta Herbert Pavera a dodává: „Náš úřad vychází vstříc občanům také například během Vánoc, kdy je většina okolních úřadů uzavřena a u nás je vždy mezi svátky minimálně jeden den k dispozici občanům.“ Zmínil také, že prozatím nezaregistrovali ze strany obyvatel žádnou žádost o změnu otevírací doby.

Ve Štěpánkovicích mají úřední dny v pondělí a ve středu. „V tyto dny jsou úředníci na obecním úřadě. V kterýkoliv jiný den může na obecní úřad taky přijít, není ale jisté, že zde dotyčný úředník bude,“ vysvětluje starosta Bernard Halfar.

Po prodloužení otevírací doby v pondělí do osmnácté hodiny nemají ve Štepánkovicích další požadavky na prodloužení pracovní doby. „Otevírat obecní úřad po osmnácté hodině, a navíc i v sobotu, popřípadě v neděli, je přitaženo za vlasy,“ míní Bernard Halfar. Dva dny v týdnu mají jako úřední také v Rohově, a to pondělí a středu od osmi do sedmnácti hodin. V ostatní dny je pak otevřeno od osmi do čtrnácti hodin.

„Velmi často se však stává, že je obecní úřad otevřen i mnohem déle, dle potřeby a dohody s občany. Zatím jsem nezaznamenal, že by takto stanovená doba obyvatelům nevyhovovala. Pokud by bylo potřeba dobu upravit, tak ji upravíme,“ slíbil starosta Rohova Daniel Procházka s tím, že ve večerních hodinách je obecní úřad uzavřen. „Neznamená to však, že je také uzavřeno fungování starosty. Je pravda, že za mnou tu a tam někdo přijde domů. Osobně mi to nedělá problém a pokud to jde, pomůžu,“ doplnil.

Autor: Veronika Schindlerová

6.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Roman Skuhravý

Slezský FC hraje v neděli o postup do ligy

Anastázie Gilarová se narodila 22. května, vážila 3,90 kilogramů a měřila 53 centimetrů. Rodiče Lucie a Pavel z Kobeřic jí do života přejí zdraví a štěstí. Na sestřičku se těší dvou a půlletý bráška Toník.
14

Právě jsme se narodili

Do psychiatrické nemocnice můžete nyní vyrazit i kvůli orientačnímu běhu

Areál pevných kontrol, který využívají klienti, návštěvníci i závodníci, má od 17. května i Psychiatrická nemocnice Opava.

Stěbořický zámecký park se dočká velkých úprav

Park u zámku ve Stěbořicích v budoucnu projde velkou revitalizací a nejen místní budou moci používat novou odpočinkovou zónu.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 27. a 28. května.

Hostina může někomu zůstat v krku

/POZVÁNKA/ Dům obklopený hustou mlhou, nemluvný číšník, sarkastická hostitelka, jídlo s nevábnou barvou i chutí a další překvapení čekají na účastníky slavnostní večeře.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies