VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové tvrdí: Vycházíme lidem vstříc

Opavsko - Jste v práci do večera a nestihnete si nic vyřídit na vašem obecním úřadě? V takové situaci se pravděpodobně ocitl již každý z nás.

6.5.2008
SDÍLEJ:

Obecní úřad VítkovFoto: www.vitkov.info

Obyvatelé vesnic na Opavsku však mají proti lidem z města výhodu. Zaměstnanci obecních úřadů jim totiž podle svých slov vycházejí maximálně vstříc.

„V Dolních Životicích jsme pro občany denně, pokud to zdravotní stav a nutná jednání mimo obec dovolí. V pondělí do sedmnácti hodin a ve středu do šestnácti hodin. Nutné úřední úkony pro občany dlouhodobě mimo obec jsme konali vždy v době, kdy potřebovali, a na čem se s námi dohodli,“ zmínil starosta Dolních Životic Jaroslav Vaněk se slovy, že nejvíc lidí chodí na obecní úřad v době otevření místní pošty, která sídlí v budově.

Také v Šilheřovicích, jak potvrdil tamní starosta Martin Čecháček, se snaží svým občanům pomáhat: „Pokud občan z vážných důvodů nestihne vyřídit své záležitosti v pracovní době, tak vyjdeme vstříc a já osobně nebo příslušný úředník se s ním domluvíme mimo tuto dobu.“ V Bolaticích je pracovní doba prodloužená v pondělí a ve středu do sedmnácti hodin.

„Pokud někdo potřebuje něco nutně vyřídit a víme, že nemůže přijít jindy, umožňujeme mu vyřídit své záležitosti i ve dnech pracovního volna či v podvečer,“ přidal se starosta Herbert Pavera a dodává: „Náš úřad vychází vstříc občanům také například během Vánoc, kdy je většina okolních úřadů uzavřena a u nás je vždy mezi svátky minimálně jeden den k dispozici občanům.“ Zmínil také, že prozatím nezaregistrovali ze strany obyvatel žádnou žádost o změnu otevírací doby.

Ve Štěpánkovicích mají úřední dny v pondělí a ve středu. „V tyto dny jsou úředníci na obecním úřadě. V kterýkoliv jiný den může na obecní úřad taky přijít, není ale jisté, že zde dotyčný úředník bude,“ vysvětluje starosta Bernard Halfar.

Po prodloužení otevírací doby v pondělí do osmnácté hodiny nemají ve Štepánkovicích další požadavky na prodloužení pracovní doby. „Otevírat obecní úřad po osmnácté hodině, a navíc i v sobotu, popřípadě v neděli, je přitaženo za vlasy,“ míní Bernard Halfar. Dva dny v týdnu mají jako úřední také v Rohově, a to pondělí a středu od osmi do sedmnácti hodin. V ostatní dny je pak otevřeno od osmi do čtrnácti hodin.

„Velmi často se však stává, že je obecní úřad otevřen i mnohem déle, dle potřeby a dohody s občany. Zatím jsem nezaznamenal, že by takto stanovená doba obyvatelům nevyhovovala. Pokud by bylo potřeba dobu upravit, tak ji upravíme,“ slíbil starosta Rohova Daniel Procházka s tím, že ve večerních hodinách je obecní úřad uzavřen. „Neznamená to však, že je také uzavřeno fungování starosty. Je pravda, že za mnou tu a tam někdo přijde domů. Osobně mi to nedělá problém a pokud to jde, pomůžu,“ doplnil.

Autor: Veronika Schindlerová

6.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzniká nová učebnice přírodopisu Hlučínska

Národní památník II. světové války v Hrabyni. Ilustrační foto.

Po stopách neznámého plukovníka Viléma Dvořáka aneb zkuste zachránit Hrabyni!

Mzdy v dopravním podniku by mohly vzrůst od příštího roku

Po řidičích meziměstských linek se zvýšení mezd domáhají také řidiči dopravních podniků. Ani řidiči Městského dopravního podniku Opava (MDPO) nejsou výjimkou.

V Děhylově muže srazil vlak

Ve středu, krátce před jednou hodinou ranní, vyjížděli záchranáři k železnici do Děhylova. Vlak se zde střetl s jednatřicetiletým mužem.

Co nevíte o Švédské kapli?

/POZVÁNKA/ Gotickou kapli sv. Kříže nechal vybudovat vévoda Přemek Opavský v roce 1390. Přízvisko „švédská“ získala v souvislosti s událostmi třicetileté války.

Pustá Polom skládá tým na novou sezonu

Po ročním účinkování v divizi se Pustá Polom opět vrací do krajského přeboru. Novým trenérem se stal Petr Souček, jemuž se pod rukama mění i kádr. Někteří fotbalisté totiž nižší soutěž hrát nechtěli a odešli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení