71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Studenti Slezského gymnázia zamíří do Evropské unie

Ilustrační foto

Ilustrační foto Autor: Deník/archiv

7.5.2008 08:04

Opava - O zemích Evropské unie mají lidé často malý přehled. Studenti opavského Slezského gymnázia je však dobře znají. Dokladem je Den evropské unie na Slezském gymnáziu, který se v pátek 9. května uskuteční na půdě školy i v aule Slezské univerzity.

Tato zajímavá akce může obohatit povědomí široké veřejnosti. Hlavní náplní bude „návštěva“ členských zemí EU a každá z nich dostane svých 15 minut slávy.

Zhruba tak dlouho budou trvat prezentace jednotlivých států. Návštěvníci se na stanovištích dozvědí nejen základní informace o jednotlivých státech a jejich zajímavostech, někde mohou ochutnati tradiční jídla. Stanoviště jsou rozdělena tak, aby vynikl půvab a zvláštnosti jednotlivých zemí. „Ve vědomostní soutěži, kterou naši gymnazisté pod vedením Kamily Tkáčové připravili pro studenty z dalších středních škol, si mohou zájemci ověřit své získané znalosti.

Navíc budou odměněni cenami, které poskytli europoslanci,“ přibližuje průběh akce organizátorka Monika Martínková. Studenti projevili při přípravě velké nasazení. Aby byla prezentace co nejpestřejší a nejlepší, komunikovali s ambasádami, od kterých získali cenné materiály.

Oslovili Lucembursko, Maltu, Rakousko, Řecko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velkou Británii, Finsko, Francii, Irsko, Estonsko, Belgii, Rumunsko. Všechny tyto země nápad zaujal a ochotně spolupracovaly. Organizátoři oslovili také kanceláře europoslanců i Úřad vlády ČR.

Akce se zúčastní primátor statutárního města Opavy Zbyněk Stanjura a účast přislíbila také náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Jaroslava Wenigerová. Europoslanci Oldřich Vlasák (ODS), Miroslav Ouzký (ODS), Jiří Maštálek (KSČM), Tomáš Zatloukal (SNK ED) a tajemnice Euroregionu Silesia Jana Novotná–Galuszková slíbili dopolední i odpolední program doplnit příspěvky a přednáškami.

Zajistí rovněž besedu, které se veřejnost může zúčastnit od 14.30 hodin v aule Slezské univerzity.

Autor: Jitka Hrušková

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

David Rath

David Rath

Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›

Hvězdy Primy se porvaly v písku a vyhrály nad ČT

Hvězdy Primy se porvaly v písku a vyhrály nad ČT

Moderátoři zpráv FTV Prima si v pátek změřili své síly v beach volejbalu. I přes nepříznivé a chladné… celý článek ›

Směšné tresty v kauze Janoušek: Policistům snížili platy

Směšné tresty v kauze Janoušek: Policistům snížili platy

Za zbabraný zásah v případu nehody lobbisty Romana Janouška rozdělilo policejní vedení tresty… celý článek ›

Kapitánův synek je jako táta: Hodnej kluk po mně, hlásil Plekanec

Kapitánův synek je jako táta: Hodnej kluk po mně, hlásil Plekanec

FOTO | VIDEO | Poslušně ležel na klíně maminky, táta na ně zamilovaně koukal. Když bylo třeba, kapitán… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz