VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve středisku volného času se mění ředitelky

Dlouholetou ředitelku Jaroslavu Polákovou od začátku září nahradí Soňa Wenzelová.

16.6.2017
SDÍLEJ:

Soňa WenzelováFoto: archiv

Stávající dlouholetou ředitelku Střediska volného času Opava Jaroslavu Polákovou na jejím postu vystřídá od 1. září Soňa Wenzelová. Ta byla podle výběrové komise tou nejvhodnější kandidátkou z celkových šesti účastníků konkurzu.

„Výběrová komise se jednoznačně shodla na tom, že paní Wenzelová má všechny potřebné zkušenosti k tomu, aby mohla stávající ředitelku vystřídat. Její praxe, schopnosti a zkušenosti s vnitřním chodem organizace byly těmi hlavními aspekty, kterými překonala ostatní kandidáty," sdělil k průběhu výběrového řízení náměstek opavského primátora Josef Stiborský (KDU-ČSL).

Jeho slova potvrzuje také stávající ředitelka Střediska volného času Opava Jaroslava Poláková: „Jsem velmi ráda, že výběrové řízení dopadlo ve prospěch Soni Wenzelové. Ta má s fungováním této organizace dlouholeté zkušenosti, ve středisku se pohybuje už 18 let. Během této doby se seznámila se všemi mechanismy fungování střediska, ale hlavně se také stala přirozenou autoritou.

To, že mě od září nahradí, je tedy dobrá zpráva jak pro mě, tak pro celé Středisko volného času."

Jaroslava Poláková se stala ředitelku střediska v roce 1991. Od této doby na své pozici setrvala. „Tehdy jsem začínala jako ředitelka Domu dětí mládeže, který vznikl ze zrušené komunistické organizace Domu pionýrů a mládeže. Do současné doby se nám podařilo vytvořit skutečně unikátní organizaci," dodává Jaroslava Poláková s tím, že středisko je specifické svou vysokou koncentrací široké škály různých volnočasových aktivit.

Se střediskem se chystá Jaroslava Poláková spolupracovat i nadále: „Slíbila jsem, že se budu účastnit aktivit střediska i nadále. Soni Wenzelové chci být co nejvíce nápomocna při přebírání mé funkce a i nadále chci být součástí rozvoje regionálního folklóru v Opavě, u jehož zrodu jsem stála."

Soňa Wenzelová se na svou novou roli ve středisku těší. Zároveň dodává, že to pro ní bude velká výzva: „Se střediskem volného času jsem spjata již mnoho let. Navštěvovala jsem ho už jako dítě a v roce 2002 jsem zde začala i pracovat jako pedagog volného času ve folklorním sboru.

Do výběrového řízení jsem se přihlásila sama. Byla to pro mě velká výzva a potom, co jsem ho vyhrála, je to i velký závazek do budoucna. Na novou pozici se však velmi těším, i když vím, že začátky určitě nebudou jednoduché. Ráda bych navázala na vedení Jaroslavy Polákové, které vedla středisko podle mého názoru velmi dobře."

Autor: David Beinhauer

16.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vlak RegioJet. Ilustrační foto.
1

Lidé se dočkají nového spoje do Prahy

SK Sigma Olomouc – Slezský FC Opava 2:2 a 3:2
40

FOTBAL příprava: Olomouc - Opava: 2:2 a 3:2

Prohlédněte si interiér kostela sv. Hedviky. O prázdninách budete mít možnost

/POZVÁNKA/ Otevřené chrámy zní název projektu, který v rámci církevní turistiky spustilo Biskupství ostravsko opavské (BOO). A o možnost podívat se do útrob některých sakrálních památek nebudou ochuzeni ani obyvatelé našeho okresu.

Do Slezského divadla se vrací Cikánský baron

/POZVÁNKA/ „Cikánský baron jsem já," sdělí premiérovému publiku v neděli 25. června od 19 hodin Šándor Barinkay.

Vize za Slezanku dostává první obrysy

Z prvních výsledků analýz prostoru za Slezankou vyplývá, že by tu lidé nejraději viděli polyfunkční sál nebo okrasnou zahradu.

Krajské kluby znají své soupeře v poháru

V rámci losovacího aktivu, který se uskutečnil ve čtvrtek v Olomouci, byl rozlosován rovněž i nový ročník pohárové soutěže MOL Cup.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies