VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Václav Malínský prošel Opavskem. Svou cestou přispívá na léčbu postižené dívky

Pěší cesta podél českých a slovenských hranic má přispět na léčbu osmileté dívky, která trpí dětskou obrnou.

10.6.2017
SDÍLEJ:

Václav Malinský vyrazil na dobročinný pochod Pěšky pro Emičku před dvěma měsíci. Každý den ujde asi 50 kilometrů, pro jeden z mála odpočinkových dnů si vybral právě Krnov.Foto: archiv Václava Malinského

Okolo hranic pro dobrou věc. Tak by se dala stručně popsat mise Václava Malínského, který se rád pouští do charitativních projektů a pomáhá potřebným.

Momentálně svou pěší cestu v délce zhruba čtyř tisíc kilometrů podstupuje proto, aby pomohl Emičce Zouharové, osmileté dívce, která trpí od narození mozkovou obrnou. V polovině dubna vyrazil pěšky podél hranic České a Slovenské republiky a svou cestu nazval Pěšky pro Emičku po hranicích Československa.

Tento týden ho mohli Opavané potkat v centru města při cestě z Krnova směrem na Karvinou a na hranice se Slovenskem.

Z celkových 4000 kilometrů má za sebou více než polovinu. „Denně se snažím ujít tak čtyřicet až padesát kilometrů. Vstávám hodně brzy a snažím se větší část ujít dopoledne, kdy není takové horko. Na cestu vyrážím často už okolo 5. hodiny ranní," uvedl Václav Malínský, který je původem z Křižanovic na Vysočině.

Většinu z denní dávky kilometrů ujde zhruba do 12. hodiny. V pátek se na své cestě blížil k Trojmezí a pak ho čeká ještě putování podél celých hranic Slovenska. Ze svého putování píše příspěvky na facebookových stránkách Cesta za sny, kde také najdete číslo účtu pro příspěvek na Emičku.

Na její léčbu se mu podařilo shromáždit již okolo 70 tisíc korun. Emička Zouharová je zcela odkázána na pomoc druhé osoby. Největším přínosem pro ni z hlediska léčby byla intenzivní neurorehabilitace, za kterou jezdí do lázní Klimkovice, tzv. Klim-therapy.

„Vždy je potom vidět zlepšení, co se týká držení a zpevnění trupu a celého těla. Problém je však v tom, že si terapii musí rodiče Emičky hradit sami," popsal Václav Malínský.

Pokud pojišťovna schválí příspěvek, tak si rodina musí doplatit 55 tisíc. V opačném případě terapie vyjde rodinu cca na 105 tisíc korun.

Autor: Milan Freiberg

10.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tereza Novotná se narodila 18. června, vážila 2,65 kilogramů a měřila 48 centimetrů. Rodiče Jana a Roman z Opavy jí do života přejí zdraví a aby se jí splnilo vše, co si bude přát. Na Terezku už doma čeká brácha Kuba.
5

Právě jsme se narodili

Matice opavská (slezská) zakoupila v roce 1880 na Rybím trhu v Opavě dům, ve kterém má své sídlo i v současné době.

Matice slezská vznikla před 140 lety

Lidé z Opavska svá rodiště neopouštějí

Své obci jsou obyvatelé Opavska věrni více než v ostatních koutech republiky. Větší podíl rodáků žije pouze v okrese Hodonín. Vyplývá to z výsledků posledního Sčítání lidu, domů a bytů.

Historie dvou opavských nádraží je velmi pestrá

/HISTORIE/ Obě vznikla v 19. století. Nádraží Opava-východ se na rozdíl od Opavy-západ pyšní původní honosnou výzdobou vestibulu.

Odborníci ze Slezské univerzity doučují znevýhodněné děti

Bojovat proti školní neúspěšnosti sociálně znevýhodněných žáků se od loňského podzimu snaží odborníci ze Slezské univerzity. Prostřednictvím doučování, kroužků a dalších aktivit pomáhají žákům sedmi základních škol v Opavě.

Letní brigády: hodně se jezdí i do zahraničí

Studenti z Opavska a Bruntálska jezdí o prázdninách pracovat do sousedních zemí čím dál tím častěji. Reagují tak na omezenou pracovní nabídku v regionu a na její nízké finanční ohodnocení.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies