VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve městě chybí koše na psí exkrementy. Na co vybírá město poplatky?

Opava - „Chodím se svým psem každý den po městě a často se setkávám se stejným problémem. Jako správná pejskařka sbírám svědomitě exkrementy, ale kam s nimi. Chodit dlouho s páchnoucím sáčkem v ruce a hledat odpadkový koš, kterých je mimo centrum velmi málo, je skutečně hodně nepříjemné.

21.1.2011 3
SDÍLEJ:

Psí výkaly. Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Leona Paroulková

Město právem chce, aby lidé po psech uklízeli, ale na odpadové nádoby už nemyslí, přestože poplatky od nás vybírá prakticky za nic. Může pro nás alespoň v tomto směru něco udělat?“ ptá se čtenářka, která si nepřála být jmenovaná.

Na její dotaz odpovídá vedoucí odboru životního prostředí opavského magistrátu Marie Vavrečková. Podle ní jsou speciální koše na psí exkrementy v centru města zbytečné. „Lidé mohou psí exkrementy vyhazovat do jakéhokoliv jiného koše na odpadky, popelnice nebo kontejneru. Nedovedu si představit, že bychom byli schopni pokrýt těmito speciálními koši celé město.

Byla by to finančně velice nákladná věc. Speciální nádoby na psí exkrementy jsou umístěny jen na plochách určených pro volný pohyb psů,“ uvedla Vavrečková.

Své vyjádření pak poskytl rovněž provozně-technický náměstek Technických služeb Opava, s. r. o., Martin Girášek. Ten zmínil, že se v Opavě nachází celkem 16 ks odpadkových košů určených výhradně pro psí exkrementy.

„Součástí každého koše je schránka pro sadu sáčků na psí exkrementy a v koši je silonový pytel, aby nedocházelo ke znečištění koše v případě, že se sáčky roztrhnou. Tím zabráníme nežádoucímu zápachu,“ vysvětluje Girášek s tím, že tyto speciální odpadkové koše jsou pracovníky Technických služeb vyprazdňovány dle potřeby, ale zpravidla jednou týdně.

„Zároveň je doplněna sada sáčků a mění se pytel v koši. Občané však mohou psí exkrementy vyhazovat nejen do speciálně určených košů, které jsou umístěny zejména v lokalitách určených k volnému výběhu psů, ale také do cca 800 ks dalších košů, které jsou rozmístěny po celém území města, čímž se řadíme mezi města s nejhustěji rozmístěnými odpadkovými koši,“ řekl Girášek a dodal:

„Každý občan však může kromě toho také využít k odhození exkrementů veškeré takzvané popelové nádoby, či kontejnery na komunální odpad, kterých jsou v našem městě tisíce a záleží na každém občanovi, kterou variantu využije a jak s tímto odpadem naloží.“

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: veronika.schindlerova@denik.cz

Glosa Veroniky Schindlerové: Pozor, kam šlapete, paní úřednice…

Pozor, kam šlapete. Stačí jediný neopatrný krok a jste v tom. V psím exkrementu. Pejskaři by to opravdu měli sbírat. Zuříte a pokoušíte se o zbytek sněhu nebo kousek zeleného trávníku utřít zapáchající botu. Máte štěstí. V kabelce nosíte vlhčené ubrousky pro všechny případy. Teď se hodí, bota je čistá.

Vy ale stojíte kousek od centra města a zmateně se rozhlížíte, abyste našli nějaký odpadkový koš. Ejhle, nikde nic. Desítky metrů chodíte po Opavě s ubrouskem a lejnem v ruce. Najednou začínáte chápat pejskaře. Ty poctivce, kteří po svých psech sbírají a pak s tím chodí po celém městě. Proč ne?

Podle některých opavských úředníků je to v pořádku a pejskaři si vymýšlejí. Košů je přece dost a umísťovat další kvůli pejskařům je zbytečnost. Zvýšit trojnásobně poplatky za psy je však v pořádku. Za stejnou nečinnost třikrát více peněz.

Nezbývá než úředníkům popřát čistí svědomí, klidný spánek a čisté boty. Hlavně pozor, kam šlapete, paní Vavrečková.

21.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Festival Hrady.cz v Hradci nad Moravicí.
AKTUALIZOVÁNO
38

Moravské hrady.cz aneb Festivalový Hradec je v plném proudu

Ilustrační foto.

Opavsko: medu je málo, někde zdraží

Borůvky u Pradědu mizí pod křovinořezy

Do nejvyšších partií Jeseníků vyráží v těchto týdnech parta s křovinořezy. V chráněných lokalitách sekají borůvčí.

Opavské chytré zastávky už jsou ve zkušebním provozu

Celkem na čtyřech zastávkách městské hromadné dopravy v Opavě byly během uplynulých dní nainstalovány takzvané inteligentní zastávky.

Převrácený náklaďák zablokoval silnici ze Skřipova do Staré Vsi

Dvě jednotky hasičů zasahovaly v pátek 18. srpna 2017 u dopravní nehody nákladního automobilu u Skřipova na Opavsku. Vůz se převrátil na bok a zablokoval celou komunikaci.  

Letní měsíce zastavily pokles nezaměstnanosti v okrese

Pokles nezaměstnanosti se na Opavsku zastavil a počet uchazečů o práci velmi mírně stoupl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení