VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Velkých Hošticích se baví děti i dospělí

Velké Hoštice - Pálení čarodějnic, Otevírání studánek, ale také oslavy Dne matek, Obecní sportovní slavnosti či setkání seniorů. Nejen tyto akce pořádají v průběhu roku ve Velkých Hošticích.

20.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Novotný

Tradice v obcích

Jak redakci zmínil místostarosta obce Robert Machoň, od roku 1992 připravují pro tamní maminky a babičky oslavy Dne matek. „Tato akce se u nás v obci koná vždy první neděli v květnu. Program předvádějí děti základní a mateřské školy,“ řekl místostarosta s tím, že program bývá doplněn například vystoupením Seniorek z Bolatic či Beatkami ze Štítiny.

„K poslechu a tanci hraje místní kapela pod vedením pana Františka Wittaska,“ dodal se slovy že tato akce je ze strany maminek a babiček hojně navštěvována. Co se týká nejmenších občánků, ty v obci vítají pravidelně, vždy v měsíci únoru.

„Vítání občánků probíhá v zasedací místnosti obecního úřadu. U této příležitosti je vždy připraven žáky základní školy kulturní program,“ vysvětluje a dodává, že nové občánky spolu s jejich rodiči vítá do svazku obce starosta Velkých Hoštic Alfons Pospiech. Při této příležitosti, jak dále uvedl, jsou maminky obdarovány kytičkou, děti dostávají od obce finanční částku ve výši tisíc korun.

Také příznivci sportu si v obci přijdou na své. Velký ohlas u občanů má podle místostarosty Obecní sportovní slavnost. Tu v Hošticích pořádají od roku 1999. „Jedná se o soutěž v malé kopané, které se účastní osm až deset družstev,“ vysvětluje s tím, že od roku 2003 je to turnaj mezinárodní.

Co se týká dalších sportovních akcí zmínil místostarosta družbu s fotbalisty Schortewitz z Německa. Tu zde mají už od roku 1979. V neposlední řadě pak stojí za zmínku i Velká hasičská soutěž v požárním útoku. Ta se koná vždy první neděli v červenci a účastní se jí více než třicet hasičských sborů.

„Soutěží nejen muži, ale i ženy. Jedná se o velmi zdařilou akci, která má velkou odezvu u veřejnosti,“ míní místostarosta.

Nutno podotknout, že ani senioři v obci nepřijdou zkrátka. „V podzimních měsících připravujeme setkání s občany nad pětasedmdesát let,“ řekl Robert Machoň a dodal: „Akce se pravidelně zúčastní okolo padesáti seniorů. Setkání se koná v zámecké restauraci Kastelán, kde je pro seniory připraven kulturní program.“

Závěr roku je ve Velkých Hošticích spjat s vánočními koncerty. „Od roku 2005 obecní úřad zajišťuje v našem kostele vánoční koncerty. Své umění zde v uplynulých letech předvedly soubory pod vedením pana Karla Kostery či soubor Křížkovský,“ doplnil a dodal: „Na sobotu 20. prosince letošního roku je zajištěn adventní koncert za účasti dětského souboru Lidové školy umění Opava.“

Účast na koncertech je podle slov místostarosty poměrně velká. Vstupné je dobrovolné a výtěžek je pak věnován římsko-katolické farnosti. Náklady hradí obecní úřad. V obci se koná i nepřeberné množství plesů, ať už myslivecký, hasičský, sportovní nebo obecní. Nezapomínají přitom ani na nejmenší, pro ty v lednu či únoru pořádají maškarní.

Autor: Martina Němcová

20.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Souhrn fotbalového víkendu

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.

Cyklostezka do Hradce je přetížená, v příštím roce by mohla vzniknout další

Někdy to na ní vypadá spíše jako na dálnici v době dopravní špičky. Řeč je o cyklostezce, která spojuje Opavu s Hradcem nad Moravicí.

Bobři vyvolávají emoce. Mnozí rybáři je vidí neradi

Před lety mnozí vítali návrat bobra do přírody, dnes bývá často trnem v oku zejména rybářům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení