VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Věci veřejné bývají napravitelné

Opavsko /TÉMA/ - Náprava věcí veřejných aneb S čím se naší redakci podařilo pohnout. Tak by se dala nazvat tato strana. Její cíl je jediný: ukázat, že věci veřejné, které nás trápí a komplikují náš každodenní život, jsou napravitelné.

8.11.2009 1
SDÍLEJ:

Na cestě směrem od opavského hřbitova do Otic chyběla značka upozorňující na nerovnost vozovky.Foto: DENÍK / Lucie Orbanová

Jde jen o neustálý tlak na úřady, kompetentní úředníky, instituce. Následující příklady, k nimž nám z velké části dali podnět naši čtenáři, jsou toho důkazem.

Redakce upozornila na ukradené značky

Úplně tam chyběly značky upozorňující na nerovnost vozovky. Řeč je o cestě směrem od Městského hřbitova do Otic, kde se nedávno frézovala vozovka. Řidiči tak riskovali, že si kvůli přejezdu z asfaltu na vyfrézovaný povrch zničí auta.

„Na základě upozornění redakce jsme provedli kontrolu, kde bylo zjištěno, že upozornění se zakládá na pravdě. Bohužel bylo zjištěno, že podstavce pod dopravními značkami byly nalezeny odhozeny v silničním příkopu a dopravní značky odcizeny,“ komentuje nedávnou událost vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací odboru dopravy opavského magistrátu Rudolf Klein.

Vše bylo téměř okamžitě napraveno.

Černé skládky ihned mizí

Jakákoli černá skládka v Opavě ihned zmizí. A to díky spolupráci naší redakce s provozně–technickým náměstkem Technických služeb Opava, s. r. o., Martinem Giráškem. Celý postup je naprosto jednoduchý. Na zjištěnou skládku okamžitě upozorňujeme Technické služby, které ihned zjednají nápravu.

Nutno podotknout, že pracovníci Technických služeb nedávno odstranili dokonce i skládku na pozemku, který nebyl v jejich správě.

Město zastřeší zastávku

Trvalo to dlouho, ale povedlo se. Po měsících, či dokonce letech se Opavané konečně dočkají. Díky opakovaným urgencím naší redakce se vedení města rozhoupalo a rozhodlo se zastřešit zastávku u opavské nemocnice. Lidé by se tak už na jaře mohli přestat cítit jako bezdomovci. Na zastávce nejsou totiž kromě přístřešku ani lavičky, a tak lidé většinou posedávají na betonovém soklu u nemocničního plotu.

„Město v současné době připravuje rozsáhlý projekt na zastřešování zastávek a jejich doplnění lavičkami. Podklady a harmonogram jednotlivých zastávek zpracovává odbor investic. Akce by měla začít příští rok na jaře,“ uvedl tiskový mluvčí opavské radnice Jan Šindler.

Region připomněl úřadům opravu

Dlouhé týdny komplikovaly dopravu. Na tři svislé dopravní značky u křižovatky u Městského domu kultury Petra Bezruče podle všeho úřady zapomněly. Redakce několikrát žádala o vysvětlení. Značky tam byly umístěny kvůli propadající se vozovce. Opravovat se však začalo až po našich upozorněních.

Nyní už řidiči mohou projíždět křižovatkou bez omezení.

Značka na Hradecké zmizela

Více než čtvrt roku komplikovala dopravu na křižovatce ulic Hradecká a Rooseveltova v Opavě svislá dopravní značka. Ta označovala malou prohlubeň ve vozovce. Značení zužovalo cestu a vytvářelo nebezpečné situace. Značka už dokonce zarůstala trávou. Po naléhání naší redakce bylo vše dáno do původního stavu.

Zajistili jsme bezpečnou cestu

Řidiči měli tenkrát co dělat, aby nehavarovali. U silnice směrem z Mikolajic na Melč totiž chyběly směrové sloupky, a řidiči tak mohli snadno skončit v příkopu. Redakce na problém upozornila Správu silnic Moravskoslezského kraje, která vše dala okamžitě do pořádku.

„Celá trasa od Otic do Melče je permanentně poškozována. Vandalové vytrhávají nejen směrové sloupky, ale také sněhové tyče. Vyhazují je do korun stromů a do polí,“ vysvětlil tehdy vedoucí střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje v Opavě Karel Sýkora.

Lucie Orbanová, Veronika Schindlerová

8.11.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šestadvacetiletý výrobce a dealer drog z Hlučínska skončil v rukou policie. Kromě pěstování konopí se věnoval také vaření pervitinu.

Dealer byl dopaden. Prodával marihuanu a pervitin

Miloslava Hanslíková (vlevo) a Veronika Leváková

Pomozte najít pohřešované dívky

SLEZSKÝ POHÁR: Velké Heraltice - Štěpánkovice 0:3

Finále Slezského poháru ve středu odpoledne proběhlo ve velkém stylu. Na opavském fotbalovém stadionu v Městských sadech na sebe narazily Velké Heraltice a Štěpánkovice. Druhý jmenovaný celek nakonec zvítězil 3:0 a postoupil o úroveň výše do Krajského poháru, kde bude bojovat o předkolo MOL Cupu.

Noční bruslení začíná. Počasí má jezdcům navzdory nepříznivému týdnu přát

Už více než deset let se mohou lidé zapojovat do sportovního projektu, při kterém mají možnost na kolečkových bruslích projet těmi nejzajímavějšími částmi Opavy.

V Hlučíně se hrát nebude

Sobotní utkání MSFL mezi Hlučínem a Petřkovicemi se hrát nebude. Důvodem je nezpůsobilý terén.

AKTUALIZUJEME

Kvůli dešti na mnoha místech zasahují hasiči, lidé sčítají škody

Dešťové srážky mají na svědomí zvýšené hladiny vodních toků na severu Moravy a ve Slezsku. Vodohospodáři také zvýšili odtok z některých přehrad. V některých místech se voda vylila z koryt.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies