VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA SOTOLÁŘOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Patnácté noční bruslení bude s Martinou Sáblíkovou

Opava – Ani jsme se nenadáli a Blade Nights Oplajn vrcholí. Již patnáctá jízda noční Opavou se uskuteční dnes, a protože se jedná o malé výročí, je připraven jednak speciální partner a jednak speciální program.

Umělci tvoří v Opoli

Opava, Opole – Opavští umělci Václav Minařík, Jiří Štencek a Tomáš Valušek se v současné době nachází v Opoli, kde je realizován výtvarný projekt. Spolu s dalšími třemi umělci z Polska budou vytvářet vlastní autorské projekty oživení městského prostoru za použití nových médií a technologií plastického umění.

V Kravařích proběhne sraz motorových veteránů

Kravaře – Memoriál Jiřího Vaňka. Tak zní podtitul tradičního Srazu historických vozidel a soutěže elegance v Kravařích. Milovníci historie se na něj mohou těšit v sobotu 7. srpna. Akci připravily Veteran Car Club Ostrava a město Kravaře.

Výstava potěší i v prázdninovém čase

Hradec nad Moravicí – Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a hledáte-li vhodný výlet po okolí, pak by vaše kroky mohly vést do Hradce nad Moravicí. Kromě historické památky zde můžete navštívit městskou galerii.

Štěrkovna Open Music v Hlučíně opět potěšila

Hlučín /FOTOGALERIE/ – Festival, na který se rádi vracíme a není třeba se honit od jednoho pódia ke druhému. I tak by se dala charakterizovat Štěrkovna Open Music v Hlučíně, která na dva dny obsadila břeh jezera.

Štěrkovna Open Music pošesté

Hlučín – Rekordní třicetitisící návštěvník je očekáván o víkendu na festivalu Štěrkovna Open Music. Akce v Hlučíně nabídne přehlídku kvalitní hudby, ze které si vybere každý.

Pěší pouť za umělce

Opava – Duchovní i kulturní program nabídne nejen svým účastníkům Pěší pouť za umělce. Sedmidenní putování začalo v neděli 25. července v Opavě a vrcholí v sobotu 31. na poutním místě Maria Hilf u Zlatých Hor.

Rusalka obsadí další zámeckou zahradu

Hradec nad Moravicí - Již přes tisíc návštěvníků s nadšením zhlédlo představení slavné opery Rusalka v jedinečném provedení pod širým nebem. Na další inscenaci se mohou těšit obyvatelé celého kraje. Pohádkový příběh o vodní víle tentokrát opanuje zámek Hradec nad Moravicí, a to v sobotu 24. července ve 20 hodin.

Kravařský zámek ožije pivními slavnostmi

Kravaře – V prostorách zámeckého parku a nádvoří v Kravařích se v sobotu 24. července uskuteční třetí ročník Zámeckých pivních slavností. „Návštěvníci si budou moci vybrat z široké nabídky zlatavých moků, mezi nimiž nebudou chybět ani pivní speciály,“ upřesnila kulturní referentka města Kravaře Lenka Mučková.

Bohuslavice přivítají Anenskou slavnost

Bohuslavice – Svatá Anna, chladna zrána. Zda bude tato pranostika platit, se dozvíme v pondělí 26. července. V Bohuslavicích se o následujícím víkendu koná pravidelná Anenská slavnost. Slavnost věnovanou Annám připravil bohuslavický Oříšek ve spolupráci s obcí Bohuslavice.

Cech svobodných mládenců přijal deset nováčků

Štítina - Jsou tradice, které po několika letech zapadnou. A jsou takové, které přetrvají doby dobré i zlé, a můžeme se z nich těšit i dnes. Takovou je Mládenecká ve Štítině, která se už tradičně koná předposlední pondělí v červenci.

Chinaski jen na Štěrkovně v Hlučíně

Hlučín /SOUTĚŽ O LÍSTKY/ - Jediný letní hudební festival v Česku, na kterém vystoupí kapela Chinaski, je Štěrkovna Open Music v Hlučíně na Opavsku, jež se bude konat na konci příštího týdne.

Oslava volnosti a svobody je na programu ve Štítině dnes

Štítina - Mládenecká ve Štítině se bude konat již po stošedesáté. Do cechu mládenců budou přijati další štítinští.

Noční bruslení Opavou pokračuje

Opava – V pořadí jedenácté noční bruslení Blade Nights Oplajn se uskuteční v sobotu v Opavě. Startovat se bude opět z Horního náměstí, a to v jednadvacet hodin.

Bolatice obsadí hlukfest

Bolatice – Třetí červencový víkend se stává pravidelným pro konání hudební akce Bolatický hlukfest. Letos se koná již sedmý ročník. U chaty Křeménka v Bolaticích začne v pátek 16. července v 19 hodin.

Dolním náměstím se dnes rozezní hlas Věry Špinarové

Opava – Zpěvačka Věra Špinarová, kterou doprovodí skupina Adam Pavlík Band, vystoupí dnes na Dolním náměstí. Její koncert začne v devatenáct hodin.

Muzikantem regionu se stalo Duo Mistrál

Opavsko – Více než dva měsíce trvající soutěž Muzikant Opavska již zná svého vítěze. Z pětadvaceti skupin, čtyř zpěvaček a devíti nominovaných zpěváků byli vašimi hlasy vyhodnoceni tři nejlepší hudebníci našeho regionu.

Muzeum nabízí výstavy i o prázdninách

Opava – Často se stává, že když chcete za kulturou, historickou památkou či jiným vyžitím vyrazit v pondělí, máte smůlu, protože je zavřeno. To však neplatí v případě Slezského zemského muzea (SZM), jehož součásti můžete navštívit také dnes.

Nová výstava v Galerii Cella

Opava – Jan Krtička, který v současné době žije a tvoří v Olomouci, představuje svou tvorbu v opavské Galerii Cella, která se nachází v přízemí historické výstavní budovy Slezského zemského muzea.

Mladí umělci mají řadu ocenění

Opava – Na konci školního roku přichází také sumarizace, co dobrého i špatného se událo. Základní umělecká škola na Solné ulici v Opavě měla důvod spíše k radosti. Za uplynulý rok výtvarný obor, a především jeho žáci, získali řadu ocenění.

Naši fotografové vystavují v Tokiu

Opava, Tokio – Celkem čtyři pedagogové Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, a především význační fotografové, vystavují v prestižní tokijské galerii. Jedná se o Jindřicha Štreita, Vladimíra Birguse, Ditu Pepe a Terezu Vlčkovou.

Chyba mladých umělců ukazuje, jací jsme

Opava - Cesta ze životní krize je tématem představení mladé generace divadelníků café Chyba. S jejich představením se můžete setkat také vy, a to tuto neděli v kavárně Evžen na Beethovenově ulici.

Bílá bude barvou sobotního bruslení

Opava – Blade Night Oplajn se dostává do své poloviny. Desáté noční bruslení Opavou je již tradičně vyhlášeno jako bílé. I v šestém ročníku tomu nebude jinak.

Bílou věž obsadí šermíři a krásné ženy

Hradec nad Moravicí - O víkendu se můžete vrátit do minulosti. Do Hradce nad Moravicí přijede skupina historického šermu.

Velká letní show u jezera už za měsíc

Hlučín - Už jen měsíc zbývá do startu mezinárodního hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který i letos na břeh Hlučínského jezera přivede řadu zvučných jmen.

Na noční bruslení můžete dvakrát

Opava, Holasovice – Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity na páteční a sobotní večer připravuje noční bruslení. Historicky druhá jízda se uskuteční v Holasovicích, sobota pak již tradičně bude patřit Opavě a Blade Nights Oplajn.

Jan Krtička se představuje v Galerii Cella

Opava – Dokumentace je název nové výstavy Jana Krtičky, která byla ve středu slavnostně otevřena v Galerii Cella. Na vernisáži zahrál Annihilation project.

Opavský soubor Ischias vystoupil na folklorním svátku

Opava, Strážnice /FOTOGALERIE/ – Tradice. Pravděpodobně tak by se dal nejlépe charakterizovat Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici (MFF), který se zde konal již popětašedesáté. Označit se dá jako svátek folkloru, na němž se vždy představí zajímavá seskupení.

Kapela Čankišou si dnes zařádí na Dolním náměstí

Opava – Opavské kulturní léto může konečně začít naplno. Začátek prázdnin bude ve znamení hudební smrště v podobě sedmičlenné kapely Čankišou. Ta zahraje na Dolním náměstí dnes od devatenácti hodin.

Michal Moravec je v Hradci rád

Hradec nad Moravicí - Akademický sochař a pedagog Michal Moravec žije a tvoří v Lukavci u Hořic. V severomoravském regionu má však své kořeny a velmi rád se sem vrací.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT