VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ANNA SOTOLÁŘOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Patnácté noční bruslení bude s Martinou Sáblíkovou

Opava – Ani jsme se nenadáli a Blade Nights Oplajn vrcholí. Již patnáctá jízda noční Opavou se uskuteční dnes, a protože se jedná o malé výročí, je připraven jednak speciální partner a jednak speciální program.

Umělci tvoří v Opoli

Opava, Opole – Opavští umělci Václav Minařík, Jiří Štencek a Tomáš Valušek se v současné době nachází v Opoli, kde je realizován výtvarný projekt. Spolu s dalšími třemi umělci z Polska budou vytvářet vlastní autorské projekty oživení městského prostoru za použití nových médií a technologií plastického umění.

V Kravařích proběhne sraz motorových veteránů

Kravaře – Memoriál Jiřího Vaňka. Tak zní podtitul tradičního Srazu historických vozidel a soutěže elegance v Kravařích. Milovníci historie se na něj mohou těšit v sobotu 7. srpna. Akci připravily Veteran Car Club Ostrava a město Kravaře.

Výstava potěší i v prázdninovém čase

Hradec nad Moravicí – Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a hledáte-li vhodný výlet po okolí, pak by vaše kroky mohly vést do Hradce nad Moravicí. Kromě historické památky zde můžete navštívit městskou galerii.

Štěrkovna Open Music v Hlučíně opět potěšila

Hlučín /FOTOGALERIE/ – Festival, na který se rádi vracíme a není třeba se honit od jednoho pódia ke druhému. I tak by se dala charakterizovat Štěrkovna Open Music v Hlučíně, která na dva dny obsadila břeh jezera.

Štěrkovna Open Music pošesté

Hlučín – Rekordní třicetitisící návštěvník je očekáván o víkendu na festivalu Štěrkovna Open Music. Akce v Hlučíně nabídne přehlídku kvalitní hudby, ze které si vybere každý.

Pěší pouť za umělce

Opava – Duchovní i kulturní program nabídne nejen svým účastníkům Pěší pouť za umělce. Sedmidenní putování začalo v neděli 25. července v Opavě a vrcholí v sobotu 31. na poutním místě Maria Hilf u Zlatých Hor.

Bohuslavice přivítají Anenskou slavnost

Bohuslavice – Svatá Anna, chladna zrána. Zda bude tato pranostika platit, se dozvíme v pondělí 26. července. V Bohuslavicích se o následujícím víkendu koná pravidelná Anenská slavnost. Slavnost věnovanou Annám připravil bohuslavický Oříšek ve spolupráci s obcí Bohuslavice.

Kravařský zámek ožije pivními slavnostmi

Kravaře – V prostorách zámeckého parku a nádvoří v Kravařích se v sobotu 24. července uskuteční třetí ročník Zámeckých pivních slavností. „Návštěvníci si budou moci vybrat z široké nabídky zlatavých moků, mezi nimiž nebudou chybět ani pivní speciály,“ upřesnila kulturní referentka města Kravaře Lenka Mučková.

Rusalka obsadí další zámeckou zahradu

Hradec nad Moravicí - Již přes tisíc návštěvníků s nadšením zhlédlo představení slavné opery Rusalka v jedinečném provedení pod širým nebem. Na další inscenaci se mohou těšit obyvatelé celého kraje. Pohádkový příběh o vodní víle tentokrát opanuje zámek Hradec nad Moravicí, a to v sobotu 24. července ve 20 hodin.

Cech svobodných mládenců přijal deset nováčků

Štítina - Jsou tradice, které po několika letech zapadnou. A jsou takové, které přetrvají doby dobré i zlé, a můžeme se z nich těšit i dnes. Takovou je Mládenecká ve Štítině, která se už tradičně koná předposlední pondělí v červenci.

Chinaski jen na Štěrkovně v Hlučíně

Hlučín /SOUTĚŽ O LÍSTKY/ - Jediný letní hudební festival v Česku, na kterém vystoupí kapela Chinaski, je Štěrkovna Open Music v Hlučíně na Opavsku, jež se bude konat na konci příštího týdne.

Oslava volnosti a svobody je na programu ve Štítině dnes

Štítina - Mládenecká ve Štítině se bude konat již po stošedesáté. Do cechu mládenců budou přijati další štítinští.

Témata mých knih mě samotnou překvapují, odhalila Eva Tvrdá

Ostrava/DOTAZNÍK DENÍKU/ - Spisovatelka Eva Tvrdá žije a tvoří v opavském Slezsku. Do širšího povědomí vstoupila v roce 2005 vydáním knihy z novodobé historie Hlučínska Dědictví. Národnostní problematice se věnuje také román Třešňovou alejí (2008). Rozruch vzbudila kniha povídek ze současnosti Hravé příběhy (2008).

Noční bruslení Opavou pokračuje

Opava – V pořadí jedenácté noční bruslení Blade Nights Oplajn se uskuteční v sobotu v Opavě. Startovat se bude opět z Horního náměstí, a to v jednadvacet hodin.

Bolatice obsadí hlukfest

Bolatice – Třetí červencový víkend se stává pravidelným pro konání hudební akce Bolatický hlukfest. Letos se koná již sedmý ročník. U chaty Křeménka v Bolaticích začne v pátek 16. července v 19 hodin.

Dolním náměstím se dnes rozezní hlas Věry Špinarové

Opava – Zpěvačka Věra Špinarová, kterou doprovodí skupina Adam Pavlík Band, vystoupí dnes na Dolním náměstí. Její koncert začne v devatenáct hodin.

Muzikantem regionu se stalo Duo Mistrál

Opavsko – Více než dva měsíce trvající soutěž Muzikant Opavska již zná svého vítěze. Z pětadvaceti skupin, čtyř zpěvaček a devíti nominovaných zpěváků byli vašimi hlasy vyhodnoceni tři nejlepší hudebníci našeho regionu.

Muzeum nabízí výstavy i o prázdninách

Opava – Často se stává, že když chcete za kulturou, historickou památkou či jiným vyžitím vyrazit v pondělí, máte smůlu, protože je zavřeno. To však neplatí v případě Slezského zemského muzea (SZM), jehož součásti můžete navštívit také dnes.

Nová výstava v Galerii Cella

Opava – Jan Krtička, který v současné době žije a tvoří v Olomouci, představuje svou tvorbu v opavské Galerii Cella, která se nachází v přízemí historické výstavní budovy Slezského zemského muzea.

Mladí umělci mají řadu ocenění

Opava – Na konci školního roku přichází také sumarizace, co dobrého i špatného se událo. Základní umělecká škola na Solné ulici v Opavě měla důvod spíše k radosti. Za uplynulý rok výtvarný obor, a především jeho žáci, získali řadu ocenění.

Naši fotografové vystavují v Tokiu

Opava, Tokio – Celkem čtyři pedagogové Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě, a především význační fotografové, vystavují v prestižní tokijské galerii. Jedná se o Jindřicha Štreita, Vladimíra Birguse, Ditu Pepe a Terezu Vlčkovou.

Chyba mladých umělců ukazuje, jací jsme

Opava - Cesta ze životní krize je tématem představení mladé generace divadelníků café Chyba. S jejich představením se můžete setkat také vy, a to tuto neděli v kavárně Evžen na Beethovenově ulici.

Bílá bude barvou sobotního bruslení

Opava – Blade Night Oplajn se dostává do své poloviny. Desáté noční bruslení Opavou je již tradičně vyhlášeno jako bílé. I v šestém ročníku tomu nebude jinak.

Bílou věž obsadí šermíři a krásné ženy

Hradec nad Moravicí - O víkendu se můžete vrátit do minulosti. Do Hradce nad Moravicí přijede skupina historického šermu.

Velká letní show u jezera už za měsíc

Hlučín - Už jen měsíc zbývá do startu mezinárodního hudebního festivalu Štěrkovna Open Music, který i letos na břeh Hlučínského jezera přivede řadu zvučných jmen.

Na noční bruslení můžete dvakrát

Opava, Holasovice – Univerzitní sportovní klub Slezské univerzity na páteční a sobotní večer připravuje noční bruslení. Historicky druhá jízda se uskuteční v Holasovicích, sobota pak již tradičně bude patřit Opavě a Blade Nights Oplajn.

Jan Krtička se představuje v Galerii Cella

Opava – Dokumentace je název nové výstavy Jana Krtičky, která byla ve středu slavnostně otevřena v Galerii Cella. Na vernisáži zahrál Annihilation project.

Opavský soubor Ischias vystoupil na folklorním svátku

Opava, Strážnice /FOTOGALERIE/ – Tradice. Pravděpodobně tak by se dal nejlépe charakterizovat Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici (MFF), který se zde konal již popětašedesáté. Označit se dá jako svátek folkloru, na němž se vždy představí zajímavá seskupení.

Kapela Čankišou si dnes zařádí na Dolním náměstí

Opava – Opavské kulturní léto může konečně začít naplno. Začátek prázdnin bude ve znamení hudební smrště v podobě sedmičlenné kapely Čankišou. Ta zahraje na Dolním náměstí dnes od devatenácti hodin.

Michal Moravec je v Hradci rád

Hradec nad Moravicí - Akademický sochař a pedagog Michal Moravec žije a tvoří v Lukavci u Hořic. V severomoravském regionu má však své kořeny a velmi rád se sem vrací.

Na bruslích dnes pojedou také plyšáci

Opava – Seriál nočního bruslení Opavou pokračuje také dnes. Rovněž osmá Blade Nights Oplajn bude tematická.

Výstavu Michala Moravce si lze jen vychutnat

Hradec nad Moravicí /FOTOGaLERIE/ – Opravdový umělecký zážitek si jistě odnáší návštěvníci nové výstavy v Městské galerii v Hradci nad Moravicí. Pravděpodobně nejrozsáhlejší výstava děl akademického sochaře a pedagoga Michala Moravce nabízí potěšení jak pro umělecké fajnšmekry, tak pro laiky.

Folklorní svátek přivítá soubor Ischias

Opava, Strážnice – Každý rok míří z Opavska lidé do Strážnice, centra folkloru, kde se poslední červnový víkend setkávají s dalšími tisíci návštěvníky Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice.

Sochař Michal Moravec se vrací do Hradce

Hradec nad Moravicí – Na nádvoří zámku v Hradci nad Moravicí je možné obdivovat díla studentů Střední průmyslové škole kamenické a sochařské v Hořicích. V průběhu května zde tvořili sochy jako součást maturitní zkoušky.

Kapela HC3 má nové složení

Opavsko – Seskupení HC3 je na Opavsku známé. Jako domácí půda bylo uváděno Novojičínsko. Zdá se, že po letošním březnu se mají věci jinak.

Bruslaři se dnes v Opavě sejdou v maskách

Opava – Noční bruslení v Opavě zatím bojuje s nepřízní počasí. Snad dnes zvítězí a sedmá Blade Nights Oplajn úspěšně odstartuje z Horního náměstí.

Hana Zagorová měla v Opavě úspěch

Opava /FOTOGALERIE/ - Několikanásobná slavice, zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, jejíž písně znají všechny věkové kategorie. Hana Zagorová po několika letech vystoupila opět v Opavě a zcela zaplněné kino Mír jí dalo jasně na jevo, že zpěvačku s kapelou si rádi poslechnou, a dokonce i zazpívají.

Marie Rottrová s Neřež v Hradci

Hradec nad Moravicí - Ostravská rodačka Marie Rottrová vystoupí v zámeckém prostředí. Na nádvoří zámku v Hradci nad Moravicí si její koncert budete moci vychutnat ve čtvrtek 17. června od 19 hodin. O doprovod se postará kapela Neřež.

Radůza se vrací do Opavy

Opava /+ ROZHOVOR/ – Radka Vranková neboli Radůza. Česká zpěvačka, šansoniérka, písničkářka, harmonikářka a skladatelka po pár letech vystoupí ve slezské metropoli. V kině Mír její nezaměnitelný hlas bude slyšet ve čtvrtek 17. června v 18 hodin.

Eva Tvrdá napsala další knihu

Šilheřovice – Tři novely o víře obsahuje nová kniha Evy Tvrdé Okna do pokoje. V pořadí sedmou knihu šilheřovické spisovatelky vydalo nakladatelství Littera Silesia.

Začíná Opavské kulturní léto

Opava – Přestože teploty připomínají spíše apríl, město Opava se rozhodlo připomenout, že léto už dorazilo. Již čtvrtým rokem připravilo ve spolupráci se společností Festpro Opavské kulturní léto.

Zvolte si muzikanta regionu

Dokážou vás rozpálit, zvednout ze židle. Trávíte s nimi večery, někdy i dlouhé noci. O kom je řeč? O všech těch, kteří hrají a zpívají na koncertech, plesech nebo tanečních zábavách – o muzikantech. Během května jste nám posílali jména interpretů z Opavska, které máte rádi. Nyní je můžete podpořit svým hlasem.

Vyhrajte lístky na revivalovou noc

Kobeřice /SOUTĚŽ/ - Revival Night je připravena pátek 18. června v Kobeřicích. V areálu hasičského domu vystoupí kapely Heroes z Kobeřic, Robbie Williams revival z Brna, Deep Purple revival Kobeřice band a Led Zeppelin cover band z Brna.

Anna Polívková na scéně Obecního domu

Opava – S Annou Polívkovou jsme se v Opavě měli možnost setkat již několikrát. V roli režisérky se nám představí v neděli 13. června. Do Obecního domu totiž přiveze tanečně pohybové představení Případy doktora Toureta. Divadla začnou v 17 a 20 hodin.

Dětské oddělení nemocnice podpoří fotografové

Opava – Dětské oddělení Slezské nemocnice v Opavě se rozhodlo spolupracovat se dvěma významnými fotografy regionu, Daliborem Gregorem a Imrichem Veberem. Cílem je podpořit snahu oddělení získat resuscitační modely.

Perplex pokřtí hudební poezii

Opava - Hlavně nepanikař! Cédéčko spojující dvě kompozice na texty Jana Kunzeho Hičhaikum a Dekadent dezert bude slavnostně představeno tuto sobotu.

Noční bruslení bude tentokrát naladěno stříbrně

Opava – Šestý ročník, šestá jízda a Blade Nights Oplajn pokračuje! Dnes na Horním náměstí odstartuje další noční bruslení Opavou.

Na soutoku je letos ve znamení olympiády

Kyjovice – Obec Kyjovice a Nadace Patrik dětem připravily další kulturně-sportovní setkání pod názvem Na soutoku. Jeho cílem je na jednom místě umožnit setkání zdravých a hendikepovaných dětí všech věkových kategorií a spojit příjemné s užitečným.

ITA připravila Welcome Drink

Opava – Zdeňka Pavlíčková, Rostislav Herrmann, Radoslav Tošenovský a Ladislav Steininger. Díla těchto tří opavských výtvarníků a jednoho krnovského můžete v současné době zhlédnout v minoritském klášteře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT