VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA NĚMCOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dům umění představí tvorbu Richarda Assmanna

/POZVÁNKA/ Meziválečný plakát pro opavské koupaliště nebo propagace opavského piva. Některé práce Richarda Ludwiga Adama Assmanna jsou většině Opavanů dobře známy, málokdo si je ale dokáže spojit s osobou výtvarníka.

Dojeďte na Slezskou Hartu pohodlně přímým autobusem

Společnost TQM zavedla ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje , koordinátorem ODIS i dotčenými obcemi novou prázdninovou linku, která spojuje Opavu přímo s Leskovcem nad Moravicí, kde je rekreanty oblíbená a vyhledávaná vodní přehrada Slezská Harta. Nový spoj funguje teprve druhý víkend, ale řada lidí si jej nemůže vynachválit.

Senioři v Hlučíně nasedají do nesprávných taxíků

Nejeden senior v Hlučíně byl překvapen při placení za taxík. Místo Senior taxi dotovaného městem si důchodci volají ty klasické.

Mladí umělci z Hlučína sklízí úspěchy

Žáci ze Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského v Hlučíně za sebou mají úspěšný školní rok, v němž posbírali řadu ocenění jak v krajských a celostátních kolech soutěží, tak v národních a mezinárodních přehlídkách a festivalech.

Bezbariérový vstup na radnici bude uzavřen

Bezbariérový vchod do budovy A hlučínské radnice bude až do konce září uzavřen. Důvodem jsou stavební práce, které probíhají na přilehlé budově Základní umělecké školy Pavla Josefa Vejvanovského.

Hlučín mění parkovací systém. Stání bude na karty

Hlučín zavádí nový systém parkování. Důvodem je zvyšující se počet aut a nedostatek místa pro stání ve městě.

Zastávky místo peněz. Dohodnou se firma a město?

Městský dopravní podnik ještě v březnu sliboval, že do konce května se Opava bude pyšnit sedmi inteligentními zastávkami. Těmi chce společnost EM test smazat sankce, které má vůči městu kvůli opožděné dodávce odbavovacího systému.

Kam na Opavsku za zvířaty?

Nejbližší zoologická zahrada v Ostravě je sice od Opavy vzdálena zhruba třicet kilometrů, i tak ovšem lze na Opavsku najít hned několik míst, která jsou na výlet pro rodiče s dětmi doslova jako stvořená.

Tradiční Hlučínské pivní slavnosti

/POZVÁNKA/ Letošní hlučínský pivní festival nabídne zlatý mok vyrobený nejen v tradičních minipivovarech z regionu, ale i z Čech. Milovníci piva budou tedy ve dnech 4. a 5. července na břehu hlučínského jezera moci ochutnat tradiční i méně tradiční druhy piva.

Adam Ludvík Kwiek: Nového ředitele MDPO čeká tvrdá práce

V nejbližších dnech proběhne výběrové řízení na nového ředitele Městského dopravního podniku (MDPO). Jaké kvality by měl nový ředitel splňovat a co od něj očekává předseda představenstva dopravního podniku Adam Ludvík Kwiek?

SELEbration letos už popáté

/POZVÁNKA/ Již tradicí se stala každoroční párty SELEbration, která se vždy koná poslední školní den v areálu U Chovatelů v Opavě-Kylešovicích. Akce se pravidelně koná od roku 2010, kdy ji vymysleli a poprvé zorganizovali studenti čtvrtého ročníku Mendelova gymnázia v Opavě se studentskou společností Stone.

No Name zahráli i pro Adélku

Slovenská poprocková kapela No Name v sobotu vystoupila na Hlučínské štěrkovně a zároveň se přidala i k celohlučínské akci solidarity s tříletou Adélkou z Darkoviček.

Přijďte na vernisáž jedinečné výstavy sklářského designu

/POZVÁNKA/ Talentovaný sklářský designér Jaroslav Bejvl ml. představí svou jedinečnou výstavu s názvem Identity i Opavanům. Vernisáž se uskuteční 1. července od 18 hodin v Galerii Obecního domu v Opavě.

Město Hlučín se stalo generálním partnerem festivalu na Štěrkovně

Hlučínští zastupitelé na svém zasedání v minulém týdnu rozhodli, že se město poprvé v historii stane generálním partnerem jedenáctého ročníku hudebního festivalu Štěrkovna Open Music. Radnice největší kulturní akci na Hlučínsku podpoří částkou sto tisíc korun a dalších dvacet tisíc poskytne na doprovodnou dětskou scénu ČEZ Cirkulum Art.

Jubilanti se setkali v Hlučíně

Téměř sedm desítek seniorů starších osmdesáti let se sešlo na setkání hlučínských jubilantů v místním kulturním domě. Nejstarším účastníkem slavnostního setkání byl třiadevadesátiletý Karel Laňka.

Město Hlučín přispěje na záchranu varhan

Varhany v kostele sv. Markéty v Hlučíně se konečně dočkají opravy. Zastupitelé města na svém zasedání odhlasovali dotaci na opravu varhan ve výši 150 tisíc korun.

MDPO slibuje, ale nekoná. Kdo je za to zodpovědný?

Ještě v březnu se Městský dopravní podnik Opava kasal, že do konce května už budou v Opavě moderní inteligentní zastávky a ODISky bude možné elektronicky dobíjet na terminálu. Proč nic z toho stále není?

Netradiční retro show byla k vidění v OC Breda

/FOTOGALERIE/ Pokud jste v pátek odpoledne zahlédli v obchodním centru Breda & Weinstein lidi ve stylových retro oblečcích, vězte, že to nebyla náhoda. Konala se tam totiž velkolepá show v retro stylu, na které byli oceněni nejlepší opavští studenti středních škol. Nechyběla na ní ani bohatá doprovodná show.

Jiří Mamula: Hra Go mi otevřela oči

/ROZHOVOR/ Stolní hra Go sice původně pochází z Číny, ale získává na oblibě i v Evropě. Do Opavy ji přináší hlavně goista Jiří Mamula. Ten ve slezské metropoli zakládá první go klub. S opavským goistou jsme si povídali, co ho ke hře přivedlo, i co ho na pro Evropu poměrně netradiční hře baví.

Hudbou a sportem proti bariérám

/POZVÁNKA/ Hudbou a sportem proti bariérám. Přesně v tomto duchu se ponese akce Joy Fest, která se uskuteční příští víkend v Městských sadech.

Budišovské Letnice navázaly na tradici

/4 x POZVÁNKA/ Ač to zní neuvěřitelně, Budišovské Letnice letos slaví už 36. ročník, byť měly delší pauzu. Na festivalovou tradici se podařilo navázat před pěti lety.

Koupaliště se kvůli dešti dnes neotvírá

Z důvodu nepříznivé předpovědi a chladného počasí se otevření Městského koupaliště v Opavě odkládá. Plánované otevření městské plovárny, které mělo být již dnes, v pátek 19. června, je odloženo na příští týden.

Tyršovku v Hlučíně čeká přestavba, prvňáky Montessori

Na Základní škole Miroslava Tyrše v Hlučíně bude o prázdninách rušno. Chystá se totiž intenzivní přestavba části budovy, kde vznikne zázemí pro alternativní výuku Montessori. Do té by žáci poprvé nastoupili ve školním roce 2016/2017.

Zastupitelé projednají příspěvek na varhany nebo hudební festival

Příspěvek na opravu varhan a žádost organizátora hudebního festivalu Davida Moravce o finanční podporu festivalu Štěrkovna Open Music. To budou nejžhavější témata sedmého zasedání hlučínských zastupitelů.

Mažoretky Roses slaví úspěchy

Mažoretky Roses Opava získaly titul druhých vicemistryň České republiky v kategorii show se skladbou Ať žije Madagaskar.

Lukáš Salich: V Liberlandu se cítím jako doma

/ROZHOVOR/ Opavský rodák Lukáš Salich je jedním z prvních občanů nezávislého státu Liberland. Aktivně se zasazuje o jeho vznik i přesto, že se potýkal s chorvatskou policií, dostal pokutu a zažil další nepříjemnosti. O tom že se do „země-nezemě" přestěhuje nepochybuje.

Do Hlučína přijede hvězda křesťanského rocku - Glenn Kaiser

/POZVÁNKA/ Americký křesťanský rocker Glenn Kaiser poctí svou návštěvou město Hlučín.

Studánka v Hlučíně získala zašlou slávu

Rodina Totova z Hlučína se pustila do čištění a opravy bobrovnické studánky.

Historické dveře na radnici dostaly nový kabát

Na dřevěných historických dveřích na hlučínské radnici se již dávno podepsal zub času. Nyní se město rozhodlo renovovat je a vrátit jim zašlý punc. Opravu dveří, při níž byl kladen důraz na zachování jejich autenticity, vedl Lukáš Vlach z odboru investic a referent památkové péče Jaroslav Michna.

Sociálně slabší žáci dostanou obědy zdarma

Rodičům z Hlučína, kteří jsou v tíživé finanční situaci, pomůže projekt Obědy pro děti. Díky němu jejich ratolesti budou moci chodit na obědy do školní jídelny.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT