VYBRAT REGION
Zavřít mapu

BARBORA NĚMCOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Dům umění představí tvorbu Richarda Assmanna

/POZVÁNKA/ Meziválečný plakát pro opavské koupaliště nebo propagace opavského piva. Některé práce Richarda Ludwiga Adama Assmanna jsou většině Opavanů dobře známy, málokdo si je ale dokáže spojit s osobou výtvarníka.

Dojeďte na Slezskou Hartu pohodlně přímým autobusem

Společnost TQM zavedla ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje , koordinátorem ODIS i dotčenými obcemi novou prázdninovou linku, která spojuje Opavu přímo s Leskovcem nad Moravicí, kde je rekreanty oblíbená a vyhledávaná vodní přehrada Slezská Harta. Nový spoj funguje teprve druhý víkend, ale řada lidí si jej nemůže vynachválit.

Senioři v Hlučíně nasedají do nesprávných taxíků

Nejeden senior v Hlučíně byl překvapen při placení za taxík. Místo Senior taxi dotovaného městem si důchodci volají ty klasické.

Mladí umělci z Hlučína sklízí úspěchy

Žáci ze Základní umělecké školy P. J. Vejvanovského v Hlučíně za sebou mají úspěšný školní rok, v němž posbírali řadu ocenění jak v krajských a celostátních kolech soutěží, tak v národních a mezinárodních přehlídkách a festivalech.

Bezbariérový vstup na radnici bude uzavřen

Bezbariérový vchod do budovy A hlučínské radnice bude až do konce září uzavřen. Důvodem jsou stavební práce, které probíhají na přilehlé budově Základní umělecké školy Pavla Josefa Vejvanovského.

Hlučín mění parkovací systém. Stání bude na karty

Hlučín zavádí nový systém parkování. Důvodem je zvyšující se počet aut a nedostatek místa pro stání ve městě.

Zastávky místo peněz. Dohodnou se firma a město?

Městský dopravní podnik ještě v březnu sliboval, že do konce května se Opava bude pyšnit sedmi inteligentními zastávkami. Těmi chce společnost EM test smazat sankce, které má vůči městu kvůli opožděné dodávce odbavovacího systému.

Kam na Opavsku za zvířaty?

Nejbližší zoologická zahrada v Ostravě je sice od Opavy vzdálena zhruba třicet kilometrů, i tak ovšem lze na Opavsku najít hned několik míst, která jsou na výlet pro rodiče s dětmi doslova jako stvořená.

Tradiční Hlučínské pivní slavnosti

/POZVÁNKA/ Letošní hlučínský pivní festival nabídne zlatý mok vyrobený nejen v tradičních minipivovarech z regionu, ale i z Čech. Milovníci piva budou tedy ve dnech 4. a 5. července na břehu hlučínského jezera moci ochutnat tradiční i méně tradiční druhy piva.

Adam Ludvík Kwiek: Nového ředitele MDPO čeká tvrdá práce

V nejbližších dnech proběhne výběrové řízení na nového ředitele Městského dopravního podniku (MDPO). Jaké kvality by měl nový ředitel splňovat a co od něj očekává předseda představenstva dopravního podniku Adam Ludvík Kwiek?

SELEbration letos už popáté

/POZVÁNKA/ Již tradicí se stala každoroční párty SELEbration, která se vždy koná poslední školní den v areálu U Chovatelů v Opavě-Kylešovicích. Akce se pravidelně koná od roku 2010, kdy ji vymysleli a poprvé zorganizovali studenti čtvrtého ročníku Mendelova gymnázia v Opavě se studentskou společností Stone.

No Name zahráli i pro Adélku

Slovenská poprocková kapela No Name v sobotu vystoupila na Hlučínské štěrkovně a zároveň se přidala i k celohlučínské akci solidarity s tříletou Adélkou z Darkoviček.

Přijďte na vernisáž jedinečné výstavy sklářského designu

/POZVÁNKA/ Talentovaný sklářský designér Jaroslav Bejvl ml. představí svou jedinečnou výstavu s názvem Identity i Opavanům. Vernisáž se uskuteční 1. července od 18 hodin v Galerii Obecního domu v Opavě.

Město Hlučín se stalo generálním partnerem festivalu na Štěrkovně

Hlučínští zastupitelé na svém zasedání v minulém týdnu rozhodli, že se město poprvé v historii stane generálním partnerem jedenáctého ročníku hudebního festivalu Štěrkovna Open Music. Radnice největší kulturní akci na Hlučínsku podpoří částkou sto tisíc korun a dalších dvacet tisíc poskytne na doprovodnou dětskou scénu ČEZ Cirkulum Art.

Jubilanti se setkali v Hlučíně

Téměř sedm desítek seniorů starších osmdesáti let se sešlo na setkání hlučínských jubilantů v místním kulturním domě. Nejstarším účastníkem slavnostního setkání byl třiadevadesátiletý Karel Laňka.

Město Hlučín přispěje na záchranu varhan

Varhany v kostele sv. Markéty v Hlučíně se konečně dočkají opravy. Zastupitelé města na svém zasedání odhlasovali dotaci na opravu varhan ve výši 150 tisíc korun.

MDPO slibuje, ale nekoná. Kdo je za to zodpovědný?

Ještě v březnu se Městský dopravní podnik Opava kasal, že do konce května už budou v Opavě moderní inteligentní zastávky a ODISky bude možné elektronicky dobíjet na terminálu. Proč nic z toho stále není?

Netradiční retro show byla k vidění v OC Breda

/FOTOGALERIE/ Pokud jste v pátek odpoledne zahlédli v obchodním centru Breda & Weinstein lidi ve stylových retro oblečcích, vězte, že to nebyla náhoda. Konala se tam totiž velkolepá show v retro stylu, na které byli oceněni nejlepší opavští studenti středních škol. Nechyběla na ní ani bohatá doprovodná show.

Jiří Mamula: Hra Go mi otevřela oči

/ROZHOVOR/ Stolní hra Go sice původně pochází z Číny, ale získává na oblibě i v Evropě. Do Opavy ji přináší hlavně goista Jiří Mamula. Ten ve slezské metropoli zakládá první go klub. S opavským goistou jsme si povídali, co ho ke hře přivedlo, i co ho na pro Evropu poměrně netradiční hře baví.

Hudbou a sportem proti bariérám

/POZVÁNKA/ Hudbou a sportem proti bariérám. Přesně v tomto duchu se ponese akce Joy Fest, která se uskuteční příští víkend v Městských sadech.

Budišovské Letnice navázaly na tradici

/4 x POZVÁNKA/ Ač to zní neuvěřitelně, Budišovské Letnice letos slaví už 36. ročník, byť měly delší pauzu. Na festivalovou tradici se podařilo navázat před pěti lety.

Koupaliště se kvůli dešti dnes neotvírá

Z důvodu nepříznivé předpovědi a chladného počasí se otevření Městského koupaliště v Opavě odkládá. Plánované otevření městské plovárny, které mělo být již dnes, v pátek 19. června, je odloženo na příští týden.

Tyršovku v Hlučíně čeká přestavba, prvňáky Montessori

Na Základní škole Miroslava Tyrše v Hlučíně bude o prázdninách rušno. Chystá se totiž intenzivní přestavba části budovy, kde vznikne zázemí pro alternativní výuku Montessori. Do té by žáci poprvé nastoupili ve školním roce 2016/2017.

Zastupitelé projednají příspěvek na varhany nebo hudební festival

Příspěvek na opravu varhan a žádost organizátora hudebního festivalu Davida Moravce o finanční podporu festivalu Štěrkovna Open Music. To budou nejžhavější témata sedmého zasedání hlučínských zastupitelů.

Mažoretky Roses slaví úspěchy

Mažoretky Roses Opava získaly titul druhých vicemistryň České republiky v kategorii show se skladbou Ať žije Madagaskar.

Lukáš Salich: V Liberlandu se cítím jako doma

/ROZHOVOR/ Opavský rodák Lukáš Salich je jedním z prvních občanů nezávislého státu Liberland. Aktivně se zasazuje o jeho vznik i přesto, že se potýkal s chorvatskou policií, dostal pokutu a zažil další nepříjemnosti. O tom že se do „země-nezemě" přestěhuje nepochybuje.

Do Hlučína přijede hvězda křesťanského rocku - Glenn Kaiser

/POZVÁNKA/ Americký křesťanský rocker Glenn Kaiser poctí svou návštěvou město Hlučín.

Studánka v Hlučíně získala zašlou slávu

Rodina Totova z Hlučína se pustila do čištění a opravy bobrovnické studánky.

Historické dveře na radnici dostaly nový kabát

Na dřevěných historických dveřích na hlučínské radnici se již dávno podepsal zub času. Nyní se město rozhodlo renovovat je a vrátit jim zašlý punc. Opravu dveří, při níž byl kladen důraz na zachování jejich autenticity, vedl Lukáš Vlach z odboru investic a referent památkové péče Jaroslav Michna.

Sociálně slabší žáci dostanou obědy zdarma

Rodičům z Hlučína, kteří jsou v tíživé finanční situaci, pomůže projekt Obědy pro děti. Díky němu jejich ratolesti budou moci chodit na obědy do školní jídelny.

Vandal bezdůvodně ničí mladé stromy a keře

Mladé, čerstvě vysázené stromy v Hlučíně se staly terčem útoků neznámého vandala. Ten v minulém týdnu přeříznul ochranné jutové obaly stromů a pořezal jejich kůru. Ataku útočníka nezůstaly ušetřeny ani nově vysazené keře, které vytrhal z půdy.

Do Hlučína přijel cirkus. Hlavní atrakcí jsou sloni

/POZVÁNKA/ Ojedinělé „gymnastické" vystoupení dvou slonů indických máte možnost od dnešního dne až do neděle zhlédnout na hlučínské Štěrkovně, kde své šapitó postavil Cirkus Alex Junior. A právě představení slonic Kitty a Dolly bude vrcholem jejich takřka dvouhodinového programu.

Jan Vimmer: Vidět ty úsměvy za tu práci stojí

/ROZHOVOR/ Šestadvacetiletý opavský rodák Jan Vimmer společně se svým bratrem Tomášem založili neziskovou společnost Handicapoviny. Postižené děti a mladé lidi integrují mezi ty zdravé, berou je na výlety a dávají jim možnost zažít věci, o kterých dřív jen snili.

OBRAZEM: Čtvrťáci končí. Tabla plní výlohy

Období maturit je už v plném proudu a s pomalu končícím školním rokem je speciální především pro studenty čtvrtých ročníků středních škol. Kromě posledních zvonění a plánování maturitních večírků museli řešit ještě jednu věc, kterou jsou tabla. V opavském centru jich visí celá řada.

Lukáš Salich je občan Liberlandu

Opavana Lukáše Salicha naháněla chorvatská policie. Stal se totiž jedním z prvních oficiálních obyvatel Liberlandu.

V Hlučíně postaví nové zdravotní centrum

V Hlučíně vyroste nové lékařské středisko. O jeho výstavbu se zasadí manželé Kateřina a Petr Kovářovi. Oba dva jsou lékaři a již teď provozují v Hlučíně svou praxi v pronajatých prostorách v centru města.

Motorkáři pomohou nemocnému Honzíkovi

/POZVÁNKA/ Že i drsní motorkáři mají srdce na pravém místě a pomáhají nemocným dětem, dokáží Beskydští Nájezdníci již tento víkend 15. až 17. května. Zmíněný motorkářský klub pořádá již čtvrtý ročník charitativně zábavné akce Moto-Hadinka ve stejnojmenném rekreačním středisku v Klokočově u Vítkova.

Tapio Korhonen: Lidé v Česku jsou velmi přátelští

/ROZHOVOR/ Finští fotbalisté a zároveň hokejoví fanoušci v minulém týdnu poměřili své síly na fotbalovém hřišti s hlučínským výběrem. Jak se Finům v Hlučíně líbilo a jestli přijedou zase, nám řekl jejich hráč se čtyřkou na drese, třiapadesátiletý Tapio Korhonen.

Hokejoví fandové zápolili na trávníku

/FOTOGALERIE/ Zatímco hokejisti se na právě probíhající mistrovství světa utkávají na ledě, fanoušci porovnávají své síly na fotbalovém trávníku. V minulém týdnu se střetl fotbalový tým fanoušků z Finska s hlučínským výběrem. A jak přátelský souboj na hřišti dopadl?

Hlučínským sportovcem roku je wakeboardista Vojtěch Krčmář

Ocenění za reprezentaci hlučínského sportu a titul Sportovec Hlučína 2014 v tomto týdnu z rukou hlučínského starosty Pavla Paschka převzal wakeboardista Vojtěch Krčmář. Osmnáctiletý odchovanec oddílu CWCH Hlučín v minulém roce vybojoval v konkurenci dvaadvaceti závodníků páté místo na Mistrovství světa ve wakeboardu v kategorii 14 - 18 let v Abú Dhabi.

Noční jízdy na in-line bruslích slaví jedenácté narozeniny

/POZVÁNKA/ Oblíbené noční projížďky na kolečkových bruslích Opavou Blade Nights slaví již svůj 11. ročník a po dlouhé zimě jsou opět zpět. První společná vyjížďka in-line bruslařů bude už tuto sobotu 9. května.

Majáles se po roce vrací do Hlučína

/POZVÁNKA/ Hlučínský majáles se po loňském výpadku opět vrací. Jeho organizace se poprvé ujal haťský dobrovolnický spolek Ha Kultura společně se studenty Gymnázia Josefa Kainara v Hlučíně.

Jiří Mádl předal v Opavě pávy

Známý herec a začínající režisér Jiří Mádl byl jedním z porotců studentského filmového festivalu Opavský páv. Návštěvu Opavy si moc užil a určitě se do slezské metropole rád vrátí.

Premiéra dokumentu o hip hopu

Opava /POZVÁNKA/ – Michal Pernička společně s Terezou Španihelovou ze společnosti Tores Production natočili dokument Odpal mapující hip-hopovou komunitu v Opavě.

Skupina Proti Směru vystoupí po dvouleté pauze

Opava /POZVÁNKA/ – Jedna z nejstarších punkrockových kapel z Opavy se vrací na scénu. Skupina Proti Směru po dvouleté pauze opět vystoupí na pódia a potěší své věrné fanoušky pořádnou dávkou punkového nářezu.

Kde všude budou čarodějnice upáleny?

/POZVÁNKA/ Filipojakubská noc, Valpuržina noc nebo Beltine. Všechny tyto výrazy označují jediné pálení čarodějnic. Kam na Opavsku vyrazit na čarodějnice a s tím spojené vítání jara?

Městský úřad v Hlučíně je bezbariérový. Jak jsou na tom jinde?

V Hlučíně přestavěli jednu část radnice a nyní už pro handicapované upoutané na invalidní vozíček není problém vyřídit si všechny záležitosti. A jak je to s bezbariérovým přístupem v Opavě a dalších okolních městech?

Národní cirkus Originál Berousek vystoupí v Opavě

/POZVÁNKA/ Artisté z celé Evropy i Afriky a přes sto cizokrajných, drezírovaných zvířat přiveze do slezské metropole Národní cirkus Originál Berousek. Své šapitó slavná cirkusová rodina postaví na volném prostranství firmy ABEL-Computer v Obloukové ulici. Diváci ojedinělé vystoupení mohou shlédnout ve dnech od středy 29. dubna do neděle 3. května.

Padlý letec se po sedmdesáti letech dočká pohřbu

V Hlučíně se připravuje velmi neobvyklý pohřeb. V neděli 26. dubna v 11 hodin proběhne slavnostní pochování ostatků ukrajinského vojáka Vasilije Alexejeviče Staška na vojenském hřbitově Rudé armády 
v Hlučíně.

Připojte se k mezinárodní módní akci Fashion revolution i vy

K celosvětové akci s názvem Fashion Revolution, tedy módní revoluce, byl přizván i opavský zpěvák a umělec Jan Kunze. Kampaň za lepší módní průmysl má vést lidi k tomu, aby se zamysleli nad tím, jaká je opravdová cena oblečení, které nosí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT