VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KORBEL

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kriminalisté dopadli dva lupiče

Opava – Sérii tří loupežných přepadení na Opavsku během pěti dnů, o nichž jsme informovali v minulém Regionu, začínají opavští kriminalisté pomalu, ale jistě rozplétat.

Ženy se vydávaly za věštkyně, okradly stařenku

Guntramovice - Falešně vyložená budoucnost přišla draze sedmaosmdesátiletou stařenku z Guntramovic.

Opavští kriminalisté dopadli násilníky z Myslivcovy ulice

Opava - Pouhé dva dny unikali před zákonem dva mladící, kteří minulou sobotu přepadli na Myslivcově ulici v Opavě sedmnáctiletého kluka.

Řidič se nevěnoval řízení, těžce zranil chodkyni

Opava - Policisté opavského dopravního inspektorátu žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování vážné dopravní nehody.

Atletka Nela Zabloudilová v pátek odletí do Pekingu

Opava, Peking - Sedmnáctiletá hendikepovaná sportovkyně z Opavy bude v Pekingu reprezenotvat Českou republiku ve vrhu koulí. Náročný limit splníla přesto, že více než rok nemohla naplno trénovat kvůli zdravotním problémům.

Rozhodněte, který strom je v Opavě nejkrásnější

Opava - Strom města Opavy 2008. Tak se jmenuje soutěž, kterou vyhlásilo opavské Středisko enviromentální výchovy Areka se sídlem na Sněmovní ulici u Dolního náměstí společně s odborem životního prostředí Magistrátu města Opavy.

Koně se splašili, jejich cvičení skončilo tragicky

Klokočov - Ozvala se rána, koně se splašili a rozeběhli ze svahu. Přestože se vozka snažil koně zastavit, povoz dostal smyk, převrátil se a zůstal stát i s koňmi.

Tři loupežná přepadení za necelý týden

Opavsko – Opavští kriminalisté mají pohotovost. Během pěti dnů došlo na Opavsku ke třem násilným loupežným přepadením. Dvakrát zaútočili neznámí pachatelé na své oběti přímo v opavských ulicích. Jednou v Budišově nad Budišovkou.

Úspěch je, když feťák řekne děkuju

Opava – Feťák v afektu šermující nad hlavami přítomných mačetou. Dvacet Romů řešících problémy způsobem, který by se dal popsat jako jatka. Nebo také člověk umírající na podlaze kvůli závislosti na heroinu.

Opavany okrádá brusič nožů

Opava - Opavané, pozor! Vaše domáctnosti může navštívit pochybný brusič nožů. Nože sice nabrousí, kromě toho vás ale ještě okrade.

Rotvajler těžce pokousal pětileté dítě

Opavsko – Okamžiky plné hrůzy a beznaděje si toto pondělí prožila rodina pětiletého chlapečka z Budišovic na Opavsku, a hlavně pak chlapeček samotný. Zatímco si malý předškolák hrál na zahradě svého domu, brutálně ho napadl zuřivý rotvajler.

Aktualizováno: Kolem nápisů začaly manévry

Opava - Jak Opavský a hlučínský deník v úterý jako první informoval, objevily se na památníku Rudé armády na náměstí Osvoboditelů protiruské nápisy.

Policisté hledají nebezpečného násilníka

Opava – Opavané, pomozte. Tento vzkaz posílá veřejnosti opavská policie. Už týden se totiž snaží dopadnout muže, který se za použití násilí neúspěšně pokusil přepadnout trafiku na Vodní ulici v Opavě.

Zloděj soch ze hřbitova dopaden

Opava - Krádeže soch z opavského hřbitova na Otické ulici letos v červnu otřásly odbornou veřejností a na dlouho zaměstnaly kriminalisty v celém Moravskoslezském kraji.

Zapnul televizi a čekal na policisty

Hlučín - Prokopl dveře bytu své kamarádky, zapnul si televizi a čekal, než si pro něho přijede policie.

Opavští řidiči pijí čím dál víc

Opavsko - Tři nebo čtyři promile alkoholu v krvi opavského řidiče prý podle policejní mluvčí Schindlerové nejsou výjimkou

Zastal se napadených a byl zbit

Opava – Pro dobrotu na žebrotu. Přesně to minulý čtvrtek v noci platilo pro jednatřicetiletého Opavana, který se v opavské zahradní restauraci, patřící k diskotéce Na Střelnici, zastal několika napadených hostů.

Opavská policie stíhá recidivistu

Vítkov - Opavský komisař kriminální policie začal na konci minulého týdne stíhat nenapravitelného dvacetiletého zloděje z Vítkova.

Policie dopadla zloděje, jenž kradl naftu ze strojů

Opava-Kateřinky – Dávejte si pozor, ani noc vás před spravedlností neochrání. Asi takový vzkaz posílají teď opavští policisté těm, kteří se v době, kdy ostatní spí, vydávají do ulic nelegálně odčerpávat ze zaparkovaných aut naftu.

Tragické dopoledne v Opavě: mrtvá cyklistka a vážně zraněný dělník

Opava – Dvě tragické nehody musela v pondělí dopoledne řešit jedna a táž posádka opavské rychlé záchranné pomoci. Jedna skončila smrtí, druhá vážným zraněním.

Při nárazu do stromu u Šilheřovic zemřel řidič i jeho pes

Opavsko – Minulou středu v osmnáct hodin se nedaleko Šilheřovic na Hlučínsku zastavil čas. Na rovném úseku silnice ve směru na Antošovice sjel jednačtyřicetiletý řidič z Ostravy zničehonic do příkopu a narazil se svou Škodou Favorit do mohutné lípy.

Lupič se změnil ve vandala: nepodařilo se mu vloupat do garáže, tak ji alespoň poničil

Opava-Kylešovice - Opavští policisté v těchto dnech vyšetřují zvláštní případ nepodařené vloupačky. Přestože pachatel přišel krást, nakonec vytáhl spreje a spokojil se s postříkáním jejích zdí.

Policie vám může vzít auto

Máme pár vytipovaných lidí, kterým zabrání auta hrozí, říká opavský policejní mluvčí René Černohorský.

Mladý recidivista má na kontě pestrou škálu činů

Opava – Podvod, krádež, poškozování cizí věci. Z toho všeho je obviněn dvacetiletý výlupek z Opavy. Škála jeho nezákonného jednání je bohatá. Od krádeže mobilního telefonu až po vloupání do restaurací.

Zločinci jsou na Opavsku čím dál agresivnější, hlavně na diskotékách

Opavsko - Zločinci z Opavy a okolí jsou čím dál agresivnější. Vyplývá to ze zpráv opavské policie. Jak se zdá, k nejnásilnějším útokům dochází na místních diskotékách a tanečních zábavách.

Patnáctiletý chovanec kradl na hřbitově

Opava-Kateřinky – Patnáctiletý kluk z Ostravy se ve čtvrtek jakoby nic prochází Hlučínskou ulicí v Opavě. Přestože rozhodně nemá čisté svědomí, pravděpodobně netuší, že za hranice této ulice už nevstoupí. Postarají se o to opavští policisté, kteří jej naloží do auta a odvezou na služebnu.

Opavsko: otřesný případ vydírání

Dolní Lhota - Policie zahájila trestní řízení proti neznámému pachateli, který ve jménu firmy Sigal Development údajně vydíral sedmačtyřicetiletého muže z Dolní Lhoty. Mimo jiné mu měl hrozit fyzickou likvidací.

Policie: Za střet vlaku a auta asi může řidička volkswagenu

Otice, Slavkov - Pětadvacetiletá řidička Volkswagenu Golf z Hlavnice zavinila podle policie s největší pravděpodobností nehodu na železničním přejezdu mezi Oticemi a Slavkovem.

Policie žádá: Pomozte při pátrání po řidiči, který srazil cyklistku

Opava - Opavská policie v těchto dnech intenzivně pátrá po neznámém řídiči náklaďáku, který na frekventované křižovatce srazil svým autem sedmapadesátiletou cyklistku z Opavy–Kateřinek a ujel.

Na Opavsku letos řádí blesky

Opavsko - Lidem a hlavně jejich majetku letos údery blesků škodí víc než loni. Může za to hlavně neklidný červenec. Vyplývá to ze statistik České pojišťovny.

Kradl naftu z vlaku i nakladače, policistům zatím uniká

Budišov nad Budišovkou – Je pondělní noc a kolem vlakového nádraží v Budišově nad Budišovkou se plíží neznámá osoba. Cíl své mise má jasný: jde si pro surovinu dnes už téměř cennější než zlato, pro naftu.

Dva brutální útoky za padesát minut

Opava, Vítkov – Páteční noc byla na Opavsku rušná. Během pouhých padesáti minut byli brutálně napadeni dva lidé a bezpečno nebylo ani na ulici, ani v teple u rodinného krbu.

Aktualizováno: Víkend na Opavsku patřil alkoholu

Opavsko – Sedm opilých řidičů pochytali o víkendu opavští policisté ve chvíli, když se řítili po zdejších silnicích za volantem svého miláčka s alkoholem v krvi.

Muži v Opavě kradli pneumatiky

Opavsko - Bereme disky a pneumatiky, všechno ve velkém. Tímto krédem se od května až do minulého týdne řídil dvaatřicetiletý zlodějíček z Opavy a jeho třiadvacetiletý komplic z Velkých Heraltic.

Rozdivočelá Opavanka napadla policisty, mimo jiné jim utrhla výložky

Opava - Jednoho strážce zákona žena kopla do choulostivých míst a utrhla mu výložku, druhého zběsile škrtila a poškrábala na rukách.

Aktualizováno: Stav desetileté holčičky je vážný, ne však kritický

Rohov, Kobeřice – Stav desetileté dívky z Kobeřic, kterou včera přimáčkla střecha havarovaného renaultu, je podle mluvčího Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě velmi vážný. Podle neoficiálních, nicméně důvěryhodných informací, však holčička není v kritickém stavu.

Měl deset piv v hlavě

Opava-Kateřinky – Opravdu velmi netradiční propagaci plzeňského piva Gambrinus předvedl minulý pátek třiatřicetiletý muž z Opavy. Snad aby ho nikdo nenařkl ze šlendriánství, rozhodl se to vzít takříkajíc od podlahy a pořádně do toho šlápnout.

Další motorkář z Opavska bojuje o život

Mokré Lazce - Další víkend je za námi a další motorkář bojuje o život ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě (FN). Tentokrát přišla řada na třicetiletého motorkáře z Mokrých Lazců, pro kterého by označení hazardér bylo nezaslouženou lichotkou.

Statistiky: letošní rok je pro motorkáře na Opavsku extrémně tragický

Opavsko - Během prvních šesti měsíců tohoto roku zemřelo na Opavsku téměř tolik motorkářů jako za minulé tři roky dohromady. Všechny statistiky postavil na hlavu tragický přelom měsíce června a července.

Policie hledá autory neonacistických nápisů

Opava - Jak už jsme vás informovali v úterním Regionu, zohyzdili neznámí sprejeři mnohé budovy v centru Opavy. Už několik týdnů jsou Opavané procházející městem nuceni dívat se na desítky černých nápisů, které bez skrupulí propagují neonacistické sdružení Národní odpor.

Muž chtěl na hosty restaurace jít se sekerou v ruce

Budišov nad Budišovkou, Opava - Policejní komisař šestapadesátiletého agresora z Budišova nad Budišovkou trestně stíhá pro podezření ze spáchání čtyř trestných činů. Přestože chtěl na své oběti zaútočit sekerou, je vyšetřován na svobodě.

Opavsko má už 96 vybodovaných řidičů

Opavsko - Bodový systém oslavil na začátku července dva roky své existence. Na základě statistik, které Deníku poskytly radnice v Opavě, Hlučíně, Vítkově a Kravařích, lze konstatovat, že radikální změna v posuzování dopravních přečinů místními řidiči pořádně zacloumala.

Koschaný prý údajné oběti vyhrožoval

Opava – Opavský podnikatel Jiří Koschaný, o jehož případu naše redakce v poslední době opakovaně informovala, je nyní svobodný a bezúhonný občan. Donedávna se ukrývající podnikatel je volný na základě rozhodnutí Ústavního soudu. Jeho případ se začne projednávat od začátku.

Opilý sprejer si označkoval policejní stanici

Opava – Fasádu opavské policejní služebny na Vaškově náměstí si vzal minulé úterý na paškál devětadvacetiletý sprejer z Opavy. Těžce opilý se ve dvě hodiny v noci připlížil pod okna strážců zákona a nastříkal na zeď iniciály OPC. Měl však smůlu.

OBRAZEM: Opavu zohyzdili neonacisté

Opava - (FOTOGALERIE) Národní odpor! Nacionálněsocialistická revoluce! Nacionalismus není zločin! Tyto a další nápisy v současnosti v opavských ulicích propagují neonacismus.

OBRAZEM: Na Opavsku spadlo letadlo

Dolní Benešov – (FOTOGALERIE) Ultralehké letadlo s dvoučlennou posádkou spadlo včera před jednadvacátou hodinou v Dolním Benešově na Opavsku. Posádka naštěstí přežila.

Opavsko: od května čtyři mrtví motorkáři. Pátý bojuje o život

Opavsko - Mrtví motorkáři mají jedno společné: všichni zemřeli, když vjeli do protisměru.

Aktualizováno: Spolujezdec mrtvého motorkáře bojuje o život

Opava – V ostravské fakultní nemocnici bojuje o život osmnáctiletý mladík ze Slušovic. Jde o spolujezdce devětadvacetiletého motorkáře z Hertic, který v úterý 1. července zemřel poté, co se při předjíždění na Ratibořské ulici na okraji Opavy střetl s protijedoucím autem Hundayi Lantra.

Muž chytil lupiče. Zamkl je ve své chatě.

Opava-Vávrovice - Pořádnou porci osobní statečnosti předvedl v noci z pondělí na úterý devětapadesátiletý muž z Vávrovic. Když se mu před půlnocí vloupali do zahradní chaty dva zloději, zachoval chladnou hlavu a oba o několik generací mladší výtečníky v chatě zamkl.

Polovina trestných činů na Opavsku se odehraje přímo ve slezské metropoli

Opava - Opava jako nebezpečné město? Tuto skutečnost opavská policie popírá a statistika kriminality jí dává za pravdu. Přece jen však statistiky, konkrétně Zprávy o bezpečnostní situaci v obvodu oddělení Policie ČR Opava za poslední dva roky, o něčem svědčí. Celá polovina trestných činů na Opavsku se odehraje přímo ve slezské metropoli.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT