VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JITKA HRUŠKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vyhlášená Hubertova jízda se povedla. Podívejte se!

FOTOGALERIE/ Chladné a občas plačtivé počasí se při sobotní Selské Hubertově jízdě sice zrovna nevyznamenalo, ale účastníkům této široko daleko proslulé akce náladu rozhodně nezkazilo.

Vojáci přispěli seniorům

Velitel opavského 53. pluku průzkumu a elektronického boje generála Heliodora Píky, plukovník Pavel Varmus, předal zástupkyním Charity Opava šek na částku 24 863 korun.

Výbor dobré vůle pomohl opavskému stacionáři

Charitnímu Dennímu stacionáři pro seniory, který působí od roku 1995 jako jediné zařízení tohoto typu na Opavsku, pomohl Výbor dobré vůle Nadace Olgy Havlové.

Úspěch opavského okresu: má nejlepší firmy i živnostnice

Nejlepší firma Moravskoslezského kraje se věnuje textilní galanterii a vítězná živnostnice pomáhá onkologicky nemocným. Spojuje je příslušnost k opavskému regionu. 

70 let spolu. Manželé z Komárova oslaví briliantovou svatbu

Manželé Vlasta a Josef Kolovratovi z opavské části Komárov budou mít tento týden další svatbu. Tentokrát už briliantovou. Na dolním dobovém snímku jsou zachyceni po svatebním obřadu v roce 1948.

SmVaK Ostrava: Lidé z Opavska pijí dobrou vodu bez pesticidů

Voda z přehrady Kružberk má už tradičně výbornou kvalitu. Pesticidy jsou zde dlouhodobě pod úrovní stanovitelnosti.

Stavba další části obchvatu už příští rok?

Příprava stavby západní části severního obchvatu Opavy je na dobré cestě. Začít by se mohlo už ve druhé polovině příštího roku.

Dopravní uzávěry v Opavě berou lidem čas i nervy

Uzavření Těšínské ulice způsobilo v Opavě kolaps. A to hlavně v Ratibořské ulici v městské části Kateřinky, kudy vedla objížďka.

Opravy skončily, kino Mír dnes přivítá první návštěvníky

Po pěti měsících celkové rekonstrukce bude opavské kino Mír slavnostně otevřeno ve čtvrtek 4. října.

V Opavě se pomalu zabydluje mozková posilovna

FOTOGALERIE/ Kromě Muzea ošetřovatelství ve Slezské nemocnici má Opava od minulé středy další unikát v podobě mozkové posilovny BrainFitness. Vznikla díky iniciativě Matematického ústavu i Mendelova gymnázia a sídlí v Beethovenově ulici naproti Církevní konzervatoři.

Doprava na Opavsku? Chce to dávku trpělivosti

/FOTOGALERIE/ Peklo pro řidiče pokračuje. O několik dní se protáhne rekonstrukce Krnovské ulice v Opavě, tři dny bude navíc uzavřena v úseku železničního přejezdu také ulice Těšínská.

Procamping Cup v Opavě: na domácí se lepila smůla

FOTOGALERIE/ Areál Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky zaplnilo v neděli v přátelsky nakloněném počasí asi dva tisíce diváků. V prestižním parkúrovém závodu Procamping Cup sledovali výkony čtyřiačtyřiceti jezdců a koní z Česka, Slovenska a Polska na překážkách 130 cm. 

Víkend s koňmi: parkúrové závody Procamping Cup 2018

Jezdecký klub Opava-Kateřinky uspořádá o nadcházejícím víkendu vždy od 9 hodin prestižní parkúrové závody Procamping Cup 2018.

Opavská věznice bude ve filmu

První klapka připravovaného snímku z dílny režiséra Dana Svátka Stockholmský syndrom padla v opavské věznici.  

Ve Vítkově bude nově fungovat Senior Point

Zastupitelé kraje rozhodli o uvolnění peněz na zřízení nových Senior Pointů. Jeden takový působí od roku 2017 v Opavě v Rolnické ulici a nový bude nyní zřízený ve Vítkově.

Slezská nemocnice v Opavě zaměstnává ukrajinské lékaře

Nedostatek lékařů nutí vedení Slezské nemocnice k náhradnímu řešení. To představuje zaměstnávání zahraničních lékařů.

Soutěž chladnokrevníků se vydařila

Atraktivní soutěže se poblíž Klokočova na Vítkovsku jenom v neděli zúčastnilo okolo 1500 diváků.

Vzácná návštěva. Do Slezské nemocnice přijela hraběnka

Slezskou nemocnici před nedávnem navštívila hraběnka Mathilda Nostitzová s vedoucí sdružení KIWANIS klub Ostrava Evou Pastuškovou.

Stavbu nového domova pro seniory odklepne ministryně

V Hálkově ulici v Opavě vyroste nový penzion pro seniory a na jeho základní kámen bude slavnostně poklepáno v úterý 11. září v 11 hodin. Jde o výstavbu dalšího z penzionů, spadajících pod příspěvkovou organizaci města Seniorcentrum Opava.

Jan Katolický: Folklor mě provází celým životem

Jan Katolický stál u založení známého štěpánkovického národopisného souboru Srubek, který dobře znají příznivci tohoto žánru i za hranicemi regionu. Během trvání se v něm vystřídalo kolem stovky členů.

Po vlastní zahrádce touží v Opavě stále více lidí, má vzniknout nová kolonie

Až tři sta nových zahrádek chce město vybudovat v lokalitě na svaté Anně. Radnice nyní prostřednictvím dotazníků zjišťuje zájem občanů o pozemky.

Práce na obnově hradební zdi v Raduni dále pokračují

Památková obnova dvouetážové novogotické hradební zdi včetně spojovacího schodiště a tří podzemních prostor byla zahájena počátkem letošního roku a práce na rekonstrukci pokračují. Pokud nenastanou nepředvídané problémy, bude jejich hlavní část skončená ještě letos.  

Těžký parkur zmařil favoritům naděje

V areálu Jezdeckého klubu Opava – Kateřinky skončil v neděli soutěží Kofola Velká cena Opavy čtyřdenní maraton parkurového skákání s účastí osmi nejlepších jezdců a koní z TOP desítky Českého skokového poháru.

Velká cena Opavy byla zahájena

Vyvrcholením opavské jezdecké sezony je už tradičně Velká cena Opavy v parkurovém skákání.

Kravařský odpust odstartoval

Pro obyvatele Prajzské je to událost roku. V podstatě takové druhé Vánoce. Chystají slavnostní oběd, pečou kynuté koláče. Ale hlavně, všichni se královsky baví. Řeč není o ničem jiném, než o tradičním Kravařském odpustu. 

Kastelánka zámku v Raduni Eva Kolářová: Raduňský zámek byl mým druhým domovem

Kastelánka Eva Kolářová vyměnila před čtyřiceti lety zámek v Hradci nad Moravicí za menší, ale velmi hezký objekt v Raduni. který byl původně hraběcím a pak knížecím sídlem s přilehlou oranžérií, zahradami a parkem. Letos ho opustí a bude se věnovat všemu, co v pracovním trysku nestíhala.

Přehrady mají vody dostatek

Teplé a suché počasí bude podle prognóz pokračovat a deště nejsou v dohledu. To způsobilo, že toky v Povodí Odry mají stále velmi nízké průtoky.

Doprava v Krnovské bude svedena do jednoho pruhu

Řidiči, kteří budou ve středu 15. srpna v podvečer projíždět Krnovskou ulicí v Opavě, musejí počítat s dalším zdržením.

Liščí tasemnice. V Opavě s parazitem bojují čtyři lidé

Opava – Jahody, maliny, borůvky a voda ze studánky. Tyto přírodní dobroty jsou na jedné straně plné životadárných vitamínů, ale na druhé může na mlsouny číhat život ohrožující liščí tasemnice.

Akvizice Bredy přinese novinky

Skupina Mint Investments dokončila převzetí obchodního centra (OC) Breda&Weinstein od společnosti Avestus Capital Partners.

Parkurový memoriál se opavskému klubu vydařil

FOTOGALERIE/ Víkendový Memoriál Ericha Režnara byl završením třídenních parkurových závodů a současně generálkou na Velkou cenu Opavy, která se v areálu Jezdeckého klubu Opava-Kateřinky uskuteční od 23. do 26. srpna.

Vladimír Plaček se zasloužil o obnovu muzea patologie

Náhlé úmrtí opavského senátora Vladimíra Plačka, který v letech 1990 až 1995 působil ve Slezské nemocnici na oddělení patologie, zasáhlo řadu jejích zaměstnanců i vedení.

Do finále soutěže se dostal také dům opavského Atelieru 38

Do letošní České ceny za architekturu, vyhlášené Českou komorou architektů, přišlo od architektů z celé republiky celkem 145 realizací.

Opavský okres je plný uzavírek

Trpělivostí se musejí obrnit řidiči při průjezdu okresem i samotnou Opavou. Stále probíhá oprava jedné z hlavních tepen Krnovské ulice, dnes začne i částečná uzavírka Čapkovy ulice. 

Obchvat komplikuje situaci lidem i koním

Jezdecký klub Opava-Kateřinky v Rolnické ulici je celorepublikově proslavený výchovou kvalitních sportovců. Svou příjemnou atmosférou i pořádáním významných jezdeckých závodů je známý též mezi zahraničními jezdci.  

Mezi nejdražšími pacienty jsou mimo jiné i Opavané

Všeobecná zdravotní pojišťovna zveřejňuje informace o pacientech, na jejichž léčení dává vysoké částky.

Práce na přípravě nového skleníku v arboretu pokračují

Velkým tahákem návštěvnosti Arboreta Nový Dvůr bývala skleníková expozice, která však musela být pro zchátralost v roce 2000 z areálu odstraněna. Nový skleník má stát více než 110 milionů korun.

Práce v Krnovské ulici pokračují

Během oprav Krnovské ulice bude dnes a zítra pro výkop na vodovodní řad uzavřena Bochenkova ulice.

Mluvčí zdravotnických záchranářů Lukáš Humpl: Nejrizikovější bývají prázdniny

Uhánějící sanitka dává houkáním najevo, že někdo je na tom právě v té chvíli dost špatně. Lékaři a zdravotníci na čtyřech kolech dobře vědí, jak hodně záleží na rychlé pomoci a ví to i mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl, který pochází, žije a pracuje v Opavě.

Stavba části severního obchvatu cestu do Polska neblokuje

/FOTOGALERIE/ Budování východní části severního obchvatu vzbuzuje u Opavanů obavu, že zablokuje trasu z Opavy do Pilsze.

Blíží se opavský Festival bylin

Byliny čerstvé, sušené, bylinné placky, obklady, bylinné masti, oleje, koření, éterické oleje i vykuřovadla. To všechno najdou a případně i sami vyzkoušejí zájemci v sobotu 4. srpna od 10 hodin v sadech Svobody v Opavě.

Lékaři v opavském okrese prodlužují ordinační hodiny

Množící se stížnosti na krátké ordinační hodiny zejména praktických lékařů, které pacientům komplikují možnost příchodu do ordinace, nezůstaly bez odezvy.

Držme našim borcům palce, studenti reprezentují v Číně

Pětičlenný tým čerstvých maturantů z Mendelova gymnázia odjel včera znovu reprezentovat Česko na světový Turnaj mladých fyziků.

Opava: práce na obchvatu města intenzivně pokračují

Východní část severního obchvatu roste díky nepřerušovaným stavebním pracím jako z vody. Pokud nedojde k nepředvídaným problémům, může být zprovozněna na přelomu let 2019 a 2020.

Kdo chce pracovat, ten je zaměstnaný...

Podíl nezaměstnaných pokořil tříprocentní hranicí a v červenci se může počet nezaměstnaných ještě snížit.

Rudolf Hahn: Logiku postrádám hlavně v citech

Státní úřad bezpečnosti práce se sídlem v Opavě vede Rudolf Hahn jako generální inspektor hned od jeho založení v roce 2006. S některými věcmi stále ještě spokojený není a vítá každé pozitivní řešení.

Koncert špičkových umělců, zahraje i violistka Jitka Hosprová

V kostele svatého Václava v Opavě vystoupí historicky první česká sólová violistka Jitka Hosprová a jejími hosty budou neméně známé hudební osobnosti kytarista Štěpán Rak a violista Maurizio Sciarretta.

Opavská ZUŠ prochází těžkým obdobím

Doba před prázdninami není v opavské ZUŠ už druhým rokem právě idylická. Loňský červen provázely petice za odvolání ředitele a letošní zase nepovedené konkurzní řízení.

Zakládají fitness na procvičování mozkových závitů

Matematický ústav Slezské univerzity s Mendlovým gymnáziem připravuje v Opavě unikátní projekt pro studenty středních a vysokých škol i pro veřejnost, takzvaný Brainfitness.

Choreograf Slezského divadla Martin Tomsa: Letošní sezona byla dost náročná

ROZHOVOR/ Choreograf a tanečník Slezského divadla Martin Tomsa oslavil neuvěřitelné padesátiny v neustálém pohybu po jevišti. Jeho jméno je spojováno zejména s emotivní autorskou inscenací Kladivo na čarodějnici, kterou vytvořil před několika lety.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT