VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JITKA HRUŠKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opavsko se potýká s dalšími uzavírkami

I v dalších týdnech se řidiči na Opavsku budou muset opět obrnit trpělivostí. V Opavě bude Žižkova ulice do 30. září pro rekonstrukci zcela uzavřena a objízdná trasa vede ulicemi Krnovská, U Náhonu a Jaselská.

Uzavírky v Krnovské ulici

Aktuální změny dopravního provozu v Krnovské ulici začínají dnes v 6 hodin uzavírkou Olomoucké ulice v křižovatce s náměstím Republiky, což potrvá až do 26. června. 

V Opavě vyrostl sušenkový gigant

Společnost Mondelēz International doplnila v těchto dnech areál své vávrovické továrny na  cukrovinky o novou halu. Do její výstavby a modernizace původních výrobních prostor investovala přes čtyři miliardy korun a teď je největším a zároveň nejmodernějším producentem sušenek Mondelēz International v Evropě.

Zubní pohotovost v Opavě bude uzavřena

Slezská nemocnice musí z naléhavých provozních důvodů uzavřít v sobotu 16. června svou zubní pohotovost.

Sestrám ve Slezské nemocnici roste naděje na další příplatky

Holá skutečnost je, že polovině českých nemocnic chybí zdravotní sestry. Příčinou může být těžká práce i finanční nedocenění, pro které sestry míří na lukrativnější posty mimo zdravotnictví i do skvěle placeného zahraničí.

Ředitel školy odmítal změny, byl propuštěn

Kauza týkající se situace na Církevní konzervatoři se rozhořívá. Vznikla poté, kdy ředitel nechtěl zavést změny a byl odvolán.

Dny dárců krve v nemocnici

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice oslaví 14. a 15. června celosvětový den dárců krve.

Nezaměstnanost na Opavsku se opět pohybuje v rekordních číslech

Trh práce v regionu si mne ruce. Tak dobře nebylo v zaměstnanosti už přes dvacet let a prognóza zůstává příznivá.  

Dopravní změny v Krnovské ulici

V souvislosti s uzavřenou Krnovskou ulicí dochází k určitým změnám v organizaci dopravy.

Pestrý závěr divadelní sezony

Taneční soubor Puls ze Střediska volného času pořádá v neděli 10. a pondělí 11. června od 17 hodin Taneční setkání.

Školní statek se modernizuje

Vzniknou nové stáje i garden centrum. Kompletní modernizace vyjde na 200 milionů korun.

Část hlavního průtahu Komárovem se uzavře

Řidiči projíždějící Komárovem se od tohoto týdne budou muset obrnit pořádnou dávkou trpělivosti. Část komunikace čekají opravy.

Muzejní noc: otevřeno bude muzeum, památník i arboretum

Navštívit muzeum v noci, prohlédnout si zajímavou expozici a užít si doprovodný program mohou zájemci v pátek 8. června od 18 do 23 hodin.

Klíšťata v našem regionu zaútočila

Letošní klid na infekčním oddělení Slezské nemocnice se během minulého týdne vytratil. Současné počasí totiž hraje klíšťatům do karet a dá se proto čekat, že další postižení budou přibývat.

Institut má úspěšné fotografy

Studenti Institutu tvůrčí fotografie Slezské univerzity získali řadu významných ocenění v největší soutěži polské novinářské fotografie Grand PressPhoto 2018.

Slezská nemocnice má edukační centrum

Slezská nemocnice v Opavě otevřela v pondělí vlastní edukační centrum, které je spolu s Muzeem ošetřovatelství republikovým unikátem.

Fügnerova ulice se stále opravuje

/FOTOGALERIE/ Pokud to jde, řidiči se v současnosti ve Fügnerově ulici v opavské části Kateřinky vyhýbají hodně velkým obloukem. Její průjezd je totiž poměrně komplikovaný.

Šéf baletu slaví kulatiny

Vedoucí baletního souboru Slezského divadla a současně jeho tanečník i choreograf Martin Tomsa dnes oslaví kulatých padesát let. Po absolvování ostravské konzervatoře nastoupil do baletního souboru pražského Národního divadla.

Pestrá klubová noc v Opavě

Místní kluby se v pátek 25. a sobotu 26. května zapojí formou koncertů, poslechových a tanečních večírků a soutěží do hudebního festivalu FreiPlatz.

Petr Houska: Na Slezské divadlo vzpomínám s láskou

Třináct sezon těšil opavské diváky a především divačky, pak se vrátil do rodného města a přijal nabídnuté angažmá v ostravském Národním divadle moravskoslezském, kde působí dodnes. Na opavské divadlo však nezapomíná a s bývalými kolegy zůstává v kontaktu.

Ve Mlýně vodníka Slámy se potká středověk se současností

V areálu vodníka Slámy se střetne přes 200 historických vojáků z různých zemí. Publikum okouzlí i hudební skupina Čechomor a zpěváci Pavel Dobeš, Vlasta Redl a Kristína.

Opavská základní umělecká škola se zapojí do happeningu

Základní umělecká škola V. Kálika se ve čtvrtek 24. května zapojí do celostátního happeningu ve veřejném prostoru.

Olbrichovu cenu získala vodárenská věž, oceněn byl i dům na Dolním náměstí

Spolek Za Opavu udělil v Galerii Cella Cenu J. M. Olbricha za rekonstrukce z let 2016 a 2017 na Opavsku. Získala ji rekonstrukce, revitalizace a dostavba opavské vodárenské věže.

Beseda přiblíží vzestup i pád unikátního Hřebčína Albertovec

V Café Evžen na Lepařově ulici se tento pátek od 18 hodin uskuteční beseda s pokřtěním nové knihy autorů Milana Vítka a Dalibora Gregora s názvem Vzpomínky na Albertovec.

Firmy silnice v regionu nešidily

Členové vedení Moravskoslezského kraje (MSK) s odborníky ze Správy silnic MSK provedli v těchto dnech kontroly stavu krajských silnic s končící záruční lhůtou po rekonstrukci. Uskutečnili je na Ostravsku, Opavsku, Novojičínsku, Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

Nezaměstnanost na Opavsku si sedá na dno. Chybí hlavně řidiči

Počet uchazečů o zaměstnání je v regionu nejnižší za posledních jedenadvacet let. Podíl nezaměstnaných osob byl v okrese Opava za duben totožný s celorepublikovým průměrem.

Divadlo nabídne pohádku pro děti i koncert pro dospělé

Slezské divadlo potěší v pátek 18. května od 10 hodin děti pohádkou O vlku a kůzlátkách, ze které důvěrně znají větu: Kůzlátka, otevřete vrátka.

Areál opevnění v Hlučíně - Darkovičkách zve k návštěvě

/POZVÁNKA/ V Darkovičkách se během pátku a soboty 18. a 19. května uskuteční vzpomínková akce k 73. výročí osvobození, 80. výročí květnové mobilizace a 100. výročí vzniku Československé republiky. 

Univerzitní knihovna hostí výstavu o Gustavu Klimtovi

Univerzitní knihovna Slezské univerzity nabízí do 27. června výstavu o jednom z nejvýznamnějších rakouských malířů přelomu 19. a 20. století Gustavu Klimtovi, který má české kořeny. Vstup je pro veřejnost volný.

Klíšťata: Slezská nemocnice už hlásí první pacienty

Teplé klima současných dní je pro klíšťata přímo ideální a podle aktuální předpovědi je hlášená aktivita klíšťat na desátém, tedy nejvyšším stupni. Lidé na zahradách, loukách nebo v lese by s tím měli začít počítat.

Bývalý primátor Opavy Zdeněk Jirásek: Historie Slezska je plná zajímavostí

Patří k významným osobnostem města a odborně se zabývá nejnovějšími českými politickými a hospodářskými dějinami, česko-polskými vztahy a slezskou historií. Přednáší, vyučuje a v letech 2010 až 2014 byl také opavským primátorem.

Odborníci se sejdou v Opavě na konferenci o smrti

V Psychiatrické nemocnici budou odborníci v úterý 15. května diskutovat o tématu, o kterém se raději nemluví.

Stěbořice: Memoriál otce Jožky připomene tragické úmrtí kněze

Památku tragicky zesnulého duchovního správce Josefa Motyky si lidé, kteří ho měli rádi, připomenou v úterý 8. května Během okolím Stěbořic.

Opavsko v duchu uzavírek

Šest silnic uzavřených zcela a jedna částečně. Taková je nyní situace v opavském okrese. Žižkova ulice v Opavě bude kvůli rekonstrukci neprůjezdná až do 30. září, objízdná trasa vede ulicemi Krnovskou, U Náhonu, Jaselskou a Žižkovou.

Hledá se letošní sestra kraje

Právě začíná anketa Moravskoslezská sestra 2018, do které mohou odborníci, vděční pacienti nebo zdravotnická zařízení do 31. května přihlásit sestru, o které si myslí, že by jí mohla být, třeba také z opavské Slezské nemocnice.

První máj na hradeckém zámku

Zámecký park bude zítra na „Svátek práce,“ kterým je tradičně první květen, nabízet svým návštěvníkům od 14 do 17 hodin příjemné posezení u Bílého zámku s dobrým jídlem, pitím i hudbou a zpěvem dua Šuranská a Uvira.

Ohlédnutí Deníku: I v Opavě si ministři v demisi podávali dveře

/FOTOGALERIE/ Ministři zavítali do Slezské nemocnice, na Masarykovu střední školu zemědělskou a Vyšší odbornou školu i na Školní statek.

Mnislav Zelený: Indián nic nemá a nic nechce. Proto se usmívá

/ROZHOVOR/ Jihoameričtí indiáni v deštném pralese. Kdo by o nich mohl vědět první poslední než člověk, který mezi nimi žil a žije – Mnislav Zelený. Povídali jsme si o nich při jeho nedávné návštěvě Mendelova gymnázia.

Ředitel opavského gymnázia získal zaslouženou cenu

Končící ředitel Mendelova gymnázia Petr Pavlíček bude od 14. května majitelem velmi prestižní ceny učené společnosti a Nadace fondu Neuron. Slavnostně si ji převezme v aule pražského Karolina.

Vzpomínka na zámecké pány

V kostele Petra a Pavla v Hradci nad Moravicí bude v neděli 29. dubna zádušní mše za bývalé majitele zámku.

Hledá se nejlepší rekonstrukce

O Cenu za architekturu usiluje v kategorii Rekonstrukce celkem jedenáct objektů rekonstruovaných během let 2016 až 2017.

Staré budovy slouží stále podobnému účelu

Objekty Domova Bílá Opava v ulicích Rybářská a Rooseveltova byly postaveny v roce 1904. Dům v Rybářské ulici jako městský starobinec a chudobinec, budova v Rooseveltově ulici sloužila původně jako útulek pro chudé a opuštěné. Součástí obou jsou i zahrady.

Opavská nemocnice nemusí i přes chybějící sestry uzavírat žádné oddělení

Nemocnice v celé republice mají společný problém, týkající se nedostatku sester, a některé proto musejí nejvíce postižená oddělení dokonce uzavírat. Určitou možnost vidí v příplatcích k platům sester, které by zohledňovaly zvýšenou míru jejich práce.

Kantorky z Opavska dostaly prestižní medaile

Mezi šesticí pedagogů z Moravskoslezského kraje, které ocenil ministr školství, jsou dvě z regionu.

Diskusní pořad v KUPE

Smysl utrpení, bolesti a smrti. Diskusní pořad na poněkud chmurné téma bude hostit v pondělí 23. dubna od 18 hodin galerie KUPE ve Vodárenské věži.

Práce na obchvatech jsou stále aktuální

Valná hromada Sdružení pro výstavbu komunikace I/11-I/57 projednávala zejména stav přípravy jednotlivých obchvatů.

Hledají se historické fotografie

Hlučínsko Sdružení obcí Hlučínska (SOH) ve spolupráci s polskými gminami Kietrz, Krzanowice a Krzyżanowice prosí majitele historických fotografií s událostmi každodenního života na území Hlučínska o jejich zaslání.

Nezaměstnanost v opavském okrese nadále úspěšně klesá

Sezonní práce a ekonomická stabilita jsou faktory, při kterých nezaměstnanost klesá, což je i současný stav.

Stezka pro pěší a cyklisty propojí Litultovice s Dolními Životicemi

Městys Litultovice buduje stezku pro pěší a cyklisty, která ho propojí s obcí Dolní Životice. Bude sloužit cyklistům a chodcům, kdežto motorová vozidla ani zemědělská technika po ní jezdit nebudou.

Projekt na zlepšení ovzduší

Stav ovzduší je velká bolest našeho regionu i celého Moravskoslezského kraje. Svůj negativní vliv na něj má i sousedství s Polskem, které se potýká s podobným problémem.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT