VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KLÁRA JAROŠOVÁ

Klára Jarošová / Opavský a hlučínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lyžařská sezona se blíží

I když klimatické podmínky zatím nenapovídají nic o tom, že by měl přijít sníh, skiareály už zahájily přípravu na nadcházející sezonu. Opavsko v tomto ohledu není výjimkou.

Daniela Riesová: Naučíme tančit úplně každého

/ROZHOVOR/ Když před sedmi lety jednadvacetiletá Daniela Riesová založila taneční školu Dance4Life, pravděpodobně ani sama netušila, jakých úspěchů dosáhne. Nyní se může pochlubit tím nejvyšším možným oceněním v tanečním světě – její svěřenci si z Německa odvezli titul mistrů světa. Přesto se je pořád snaží vést k tomu, že tančí pro radost. Nikoliv pro medaile.

Prezident Zeman věnoval Klokánkům peníze na výplaty

Není žádným tajemstvím, že zaměstnanci Klokánků po celé republice dostávají výplaty s několikaměsíčním zpožděním. Jinak tomu není ani u toho v Dolním Benešově.

S TIPOU za tajemstvím elektronu

/POZVÁNKA/ Mají technické zaměření a svůj talent chtějí ukázat veřejnosti. Až do minulého týdne studenti středních elektrotechnických škol z Moravskoslezského kraje a široká veřejnost vyráběli přístroje z elektrosoučástek se zapojením na elektřinu, zdroj nebo baterii.

Kapři, sumci i cejni. Už o víkendu se uskuteční výlov Nezmaru

/POZVÁNKA/ Takřka šedesátikilový sumec, rybí speciality a expozice okrasné akvaristiky. Výlov dolnobenešovského Nezmaru je po roce opět tady a stejně jako v předešlých ročnících jej rybářství Hodonín plánuje ve velkém stylu.

Sociální pohřby na Opavsku: město většinou zařídí jen to nejnutnější

Nejčastěji se jedná o bezdomovce, v některých případech i o staré lidi bez rodiny. Pokud skonáte a není nikdo, kdo by za vás pohřeb zaplatil, učiní tak město. Bohatý obřad si však většinou dovolit nemůže.

Zastávka U Soudu bude mít nový záliv

Kdo chtěl v posledních dnech odcestovat hromadnou dopravou ze zastávky U Soudu v Opavě ve směru do centra, nemohl si nevšimnout rozsáhlých oprav.

Nové Lublice splácí starý dluh

Doposud nebylo prokázáno, kdo za dluh může či nemůže. Nové Lublice se dostávají z finančních problémů, do obecního majetku připadl i historický hostinec.

Opavanka Katka Knopová se na Miss Face neztratila

V soutěži, která se nekoncentruje pouze na dokonalé míry, ale na atraktivní a zajímavou tvář, se prosadila Opavanka Kateřina Knopová. Na finálovém večeru, který se zkraje října konal v Praze, si vybojovala čtvrté místo. Byť na korunku nedosáhla, v konkurenci krásek z celé republiky se tak rozhodně neztratila.

Tanečníci z Dance4Life jsou mistři světa

Celkem třicet svěřenců z Taneční školy Dance4Life zavítalo zkraje října do německé Bochumi, kde se konalo mistrovství světa disco dance. Opavský výběr nezklamal a dovezl si do slezské metropole zlaté medaile.

Bobři na Opavsku ničí stromy. Zatím jsou na začátku populačního růstu

Ohlodané stromy v okolí Moravice poukazují na přítomnost bobrů, kteří zde páchají škodu. Ochránci přírody ale upozorňují, že se v žádném případě nejedná o přemnožení

Nyní je ideální doba pro výměnu občanského průkazu

Jestli chcete vyměnit občanský průkaz , učiňte tak nyní. Fronty na úřadech ustaly, nápor se očekává opět v listopadu a prosinci.

Dopravní podnik vzkazuje: Nenechte výměnu na poslední chvíli

Ať to hlavně nenechávají na poslední chvíli. V tomto duchu se neslo setkání s tiskovým mluvčím dopravního podniku Jaromírem Šimánkem. Ten všechny Opavany nabádá, že s výměnou čipové karty za ODISku by neměli otálet.

Nová hala znamená obrodu sportovního života v Budišově

Po pětadvaceti letech to začne v Budišově sportovně žít. Alespoň, co se halového sportu týká. V sobotu se zde slavnostně otevírá nová sportovní hala, která by měla být přístřeším pro sporty jako je volejbal, košíková či tenis. Využívat ji budou předně žáci místní základní školy a svěřenci Střediska volného času, budišované ale počítají i s možností, že by mohly vzniknout nové sportovní oddíly.

U přechodů se opět objevili strážci. Hlídají na třinácti místech

Každý den dohlížejí na to, aby opavští školáci přešli bezpečně přechod tam a zpátky. S novým školním rokem se opět objevili v oranžových vestách i strážci přechodů.

Letní vedra se výrazně podepsala na úrodě zelí

Až o 7 200 méně tun zelí než v loňském roce sklidil Zemědělský podnik Otice. Může za to extrémní sucho.

Řidiči srazili na přechodech dvě chodkyně

Ke dvěma srážkám chodců na přechodech došlo během čtvrtečního dopoledne. V obou případech se jednalo o ženy.

Malý Ondřej Hübsh namaloval nejkrásnější obrázek z celé republiky

Výtvarná soutěž promění vždy na pár dní v roce Jičín v pohádkové město. Proto není náhodou, že se nazývá Město pohádek. Letos se soutěž konala už po pětadvacáté a vítězstvím v tomto jubilejním ročníku se může pochlubit teprve šestiletý Opavan Ondřej Hübsch.

Zájem o učňovské obory upadá. O řemeslníky nikoliv

Kadeřník, zedník nebo obráběč kovů. Tato řemesla patří mezi absolventy základních škol mezi nejvyhledávanější. Všeobecně ale platí, že učňovský obor je pro ně poslední volbou, rodiče většinou chtějí pro své děti maturitu, berou to jako otázku prestiže

V Hlučíně se světila nová boží muka

O víkendu se sešli obyvatelé dvou městských části Hlučína, aby vysvětlili nová boží muka. Stavba se nachází mezi Malánkami a Vrablovcem, kde stála boží muka s obrázkem Panny Marie už v minulosti.

Otické Zelné slavnosti přilákaly tisíce návštěvníků

/FOTOGALERIE/ Letošní sezona byla na sklizeň zelí takřka katastrofická. Přesto se obec i zemědělský podnik snažily, aby návštěvníkům tradiční otické akce zelí nescházelo.

Voda ze studny na Bílé Holubici nakazila desítky lidí

Ve studni rekreačního střediska Bílá Holubice na Vítkovsku došlo k silné kontaminaci vody. Někteří lidé skončili s průjmy a žaludečními potížemi.

Město Dolní Benešov opravilo budovu Klokánku

Přestože většina Klokánků v České republice čelí finančním problémům, tomu dolnobenešovskému se nyní dostalo oprav. Budova je totiž v majetku města a to se rozhodlo zlepšit zdejším svěřencům i pracovníkům podmínky.

Koupaliště hlásí nejlepší sezonu za poslední roky

V pondělí oficiálně zavřela naprostá většina koupališť. Provozovatelé si mnou ruce, letošní sezona byla nadprůměrná.

Budišovská hala je téměř dostavěná

Rekonstrukci sportovní haly v Budišově nad Budišovkou plánovalo vedení města už dlouhá léta. Celou dobu čekalo na vypsání vhodného dotačního titulu, které ale nepřicházelo.

Díky práci na MotoGP potkává hvězdy ze světa závodů

Dělat práci umbrella girl je výsadou pouze pro krásné holky. Proto není žádným překvapením, že z Opavska se do světa závodníků dostala finalistka České Miss 2012 Michaela Dihlová z Kozmic, která má k tomuto druhu adrenalinového sportu blízko. Motokrosu se věnuje i její přítel Tomáš Bučenec.

Klokánky jsou jednou nohou venku z finančních problémů

Splátkový kalendář od Správy sociálního zabezpečení vytrhl Fondu ohrožených dětí trn z paty. Nyní čekají na potvrzení o bezdlužnosti, díky kterému z krajů do Klokánku znova poputují pozastavené dotace.

Žluté Ferrari z Bredy zmizí

Replika atraktivního vozu F40 propůjčila jméno i zdejší kavárně. Nyní obchodní centrum Breda&Weinstein musí opustit, pravděpodobně pomocí jeřábu.

Kravařský odpust začíná už v pátek

/POZVÁNKA/ V kravařské lokalitě Mezivodky už to opět ožívá. Největší událost roku, na kterou se sjíždí lidé z širokého okolí, je opět za dveřmi. Už v pátek začíná největší pouť v kraji Kravařský odpust.

CineStar v návštěvnosti ovládli Mimoni

Jsou malí, žlutí, je s nimi legrace a absolutně si získali opavské publikum.

Fyzické napadení v Háji ve Slezsku: Policie zatím mlčí

/DOPLNĚNO/ Muže napadli svatebčané a když nejevil známky života, hodili ho do strže pod bunkr. Kdo zavítá do Dolního Benešova nebo Háje ve Slezsku, potká se s tímto příběhem na každém rohu. Jestli je ale pravdivý nikdo neumí ani potvrdit, ani vyvrátit.

Neplachovický zámek ovládli veteráni z minulého století

/FOTOGALERIE/ Nablýskané historické motocykly a automobily zdobily v sobotu prostranství zámku v Neplachovicích. Konala se zde již devátá Cisarská veterán rallye.

Sobotní bouřka poničila střechu kostela v Hněvošicích

V sobotních odpoledních hodinách se nad Opavskem opět přehnala bouřka, tentokrát škodu způsobila v Hněvošicích.

Můžete hlasovat pro dívku s nejkrásnější tváří

Kateřina Knopová se jako jediná dívka z Opavska probojovala do finále soutěže krásy Miss Face, které se uskuteční letos v říjnu. Nyní ji svými hlasy mohou podpořit také čtenáři.

AKTUALIZOVÁNO

Tříletý chlapec vypadl z okna

K vážnému poranění tříletého chlapce došlo v pátek večer v Oldřišově. Dítě vypadlo z okna rodinného domu ve výšce okolo čtyř až pěti metrů na dlažbu.

Bleskové povodně v Bratříkovicích

Jak voda rychle přišla, tak rychle odešla. V pátek v odpoledních hodinách se přes Bratříkovice přehnala bouřka se silnými přívalovými dešti. Obec se tak na několik desítek minut octla pod vodou.

Neplachovice zvou na devátou Cisarskou veterán rallye

/POZVÁNKA/ Pro Neplachovice se jedná o jednu z největších událostí letošního léta. Místní občané i ti z okolí letos už podeváté navštíví Cisarskou veterán rallye, která je zařazena do seriálu o Slezský pohár. Letošní konání akce je naplánováno na sobotu 15. srpna.

Petr Častulík: Práce u policie je pro mě spíš poslání než zaměstnání

/ROZHOVOR/ Petr Častulík, třiačtyřicetiletý rodák z Jesenicka, se za více než dvacet let svého působení u Policie ČR dostal k práci nejen v Jeseníku, ale i v Bruntále či Praze. Jeho současnou štací je Opava, kde je vedoucím Územního odboru od letošního února.

Kdy se znovu otevře restaurace San Marco?

Italská restaurace v centru Opavy už několik měsíců zeje prázdnotou. Nespasil ji ani asijský provozovatel, který se neúspěšně snažil změnit její ráz. Jaký bude její další osud?

Prohlídka města je možná až v sedmi jazycích

Němci, Francouzi i Američani. To je jen malý výčet národností, které v letních měsících navštěvují Opavu. Prohlídku slezské metropole mohou absolvovat v několika jazycích.

Letošní rok je pro dealery drog neúspěšný

Opavští policisté se mohou poplácat po rameni. První pololetí roku 2015 se pro ně nese v duchu několika úspěšných odhalení distributorů a dealerů drog.

Štěrkovna je zase o krůček blíž k revitalizaci

Až dvě stě nových pracovních míst během samotné revitalizace a po jejím dokončení několik desítek. Hlučín disponuje novou analýzou, která tohle mimo jiné slibuje.

AKTUALIZOVÁNO

Vážná dopravní nehoda u Branky

Střet motocyklu a automobilu si vyžádal dva zraněné. Vážná dopravní nehoda se odehrála v neděli krátce před šestnáctou hodinou v blízkosti Branky u Opavy.

Hoďte si vejcem a plivněte olivu. Týden divů je opět tady

/POZVÁNKA/ Recese, zábava a sport. Divácky oblíbený Týden divů se nezadržitelně blíží. Opět se bude házet galošem, pít pivo na hlavě i plivat olivy. V těchto i jiných disciplínách se utká už tradičních osm týmů.

AKTUALIZOVÁNO

Žena pád z okna nepřežila

Tragédie se odehrála v sobotu ve tři čtvrtě na sedm ráno v Olomoucké ulici v Opavě. Vyskočila zde ze sedmého patra žena.

Kolabujících lidí s horkem nepřibývá

Opavští pacienti budou pravděpodobně v horku ukáznění. Nárůst kolabujících pacientů Interní oddělení Slezské nemocnice v Opavě nezaznamenalo.

Uprchlíci v Opavě zatím hlavu nesloží

Kam se nastěhují uprchlíci, které naše země přijme? Často pokládaná otázka napříč všemi regiony v České republice.

Dolní Benešov zakázal na svém území podomní prodej

Zákaz podomního prodeje se za poslední dobu rozšířil Opavskem. Pozadu nezůstal ani Dolní Benešov. Od poloviny června je zde podomním a pochůzkovým prodejcům vstup zakázán.

Park svaté Hedviky je přes prázdniny nepřístupný

Jestli si v letních měsících Opavané neužijí nějakého parku, pak je to ten na náměstí sv. Hedviky. Ten je momentálně obehnán plotem kvůli právě probíhající revitalizaci.

Užijte si festival Štěrkovna Open Music z plachetnice

/POZVÁNKA/ Letošní Štěrkovna Open Music je v mnohém výjimečná, byť se jedná už o jedenáctý ročník tohoto festivalu. Vůbec poprvé je hlavním partnerem akce město Hlučín, který akci podpořil částkou sto tisíc korun, a nyní pořadatelé přicházejí s další novinkou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT