VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTIN KŮS

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Jaroslav Kania: Opava vůči bruslařům jako by stagnovala

Opava - S příchodem teplejšího počasí se v ulicích a na cestách opět objevili in-line bruslaři. Opava vždy patřila k městům, které kolečkové bruslení podporovalo, ať už to bylo ve směru k široké veřejnosti nebo závodům.

TÉMA: Opavsko po zimě

Opavsko – Končící zima si vybrala na Opavsku také několik lidských životů. Většinou mohl za smrt venku mráz, ale první případ, který se stal na Vánoce, takovou příčinu nemá.

Opavsko potemní, připojuje se k Hodině Země

Opavsko – Města, obce, firmy i jednotlivci na Opavsku se dnes v půl deváté večer připojí k celosvětové klimatické akci s názvem Hodina Země. To znamená, že v době od 20.30 do 21.30 hodin zhasnou světla.

Volejbalistky hrály v klidu, i když naplno

Opava - Poslední dějství letošní první volejbalové ligy mají za sebou ženy SK p.e.m.a. Opavy. Ty v posledních dvou utkáních hostily celek Českých Budějovic.

Motokrosový Silesian Cup 2012 čekají změny, mění se některé kategorie

Velké Heraltice - Letošní motokrosový regionální pohárový seriál Silesian Cup 2012 odstartuje sice až v dubnu, ale už teď upozorňují pořadatelé na některé změny, které oproti loňskému roku přicházejí.

Volejbalové juniorky Happy Sportu na medaile nedosáhly

Hradec Králové, Opava - Na dosah měl medaile letošního Českého poháru ve volejbalu tým juniorek volejbalového oddílu Happy Sport Opava. O víkendu totiž odehrály finálový pohárový turnaj v Hradci Králové. Čekalo je pět duelů, ve kterých se rozhodovalo o medailích.

Květoslav Lichý slaví osmdesát

Opava - V úterý 27. března se dožil 80 let nestor opavského orientačního běhu Květoslav Lichý.

Dej mi peníze, nebo tě zabiju, vyhrožoval ženě manžel

Opava - Opil se, brutálně napadl svou ženu a skončil na záchytce. Toto je stěží vysvětlitelné chování osmapadesátiletého muže z Opavy. Vše se odehrálo v úterý okolo páté hodiny odpolední na zahradě jednoho rodinného domu v ulici U Pánského dvora v Opavě.

Volejbalisté vyhráli kraj, mají namířeno do ligy

Opava - Derby utkáním na palubovce Kylešovic ukončili svoji pouť krajským přeborem I. třídy volejbalistů hráči VK Opava. A loučení s nejvyšší krajskou soutěží to bylo radostné.

Podvodník připravil klienty o šest a půl milionu

Opava - Mnozí mu uvěřili, že jim splní sen. Toužili po novém autě a nabídka třicetiletého Opavana byla lákavá. Klidně mu svěřili své peníze jen za příslib, že jim auto sežene. Ale splakali nad výdělkem. Nedostali ani auto, ani své peníze.

Peníze ze Štítiny pomáhají v Afganistánu

Afghánistán, Štítina - Peníze vybrané při předvánoční sbírce ve Štítině pomohly českým vojákům 9. jednotky Provinčního rekonstrukčního týmu v afghánském Lógaru vybavit první dětskou školku patřící k dívčí škole Bibi Amena v Puli Alam.

Alkohol prošel, automaty staženy

Hlučín - V minulém týdnu jednali hlučínští zastupitelé také o dvou vyhláškách. Přesněji řečeno o novelizaci vyhlášky zakazující požívání alkoholických nápojů na veřejném prostranství a zbrusu nové vyhlášce zakazující provozování vybraných sázkových her, loterií a jiných podobných her ve městě.

Co trápí Hlučín? Nejvíce křižovatky u autobusáku

Hlučín - Řešení křižovatek u autobusového nádraží, rekonstrukce sportovní haly a rekonstrukce školních zahrad. To jsou tři nejpalčivější problémy města Hlučína, které postavili na vrchol žebříčku TOP 10 místní lidé při předvčerejší veřejné diskusi v místním kulturním domě.

Volejbalistky Opavy míří do finále sezony

Opava - Poslední dějství volejbalové I. ligy čeká o víkendu na ženy SK p.e.m.a. Opava. Ty v nadstavbové části soutěže bojují ve skupině o 7. až 13. konečné místo.

Sportovním kolektivem Hlučína jsou dorostenci U19, jednotlivcem Jan Miketa

Hlučín - Město Hlučín minulý týden ocenilo své výrazné osobnosti a reprezentanty, kteří v uplynulém roce přispěli významným počinem na poli kulturním, sportovním nebo v jiné oblasti veřejného života k obohacení života ve městě Hlučíně. Slavnostní předání ocenění se uskutečnilo již tradičně v prostorách Červeného kostela.

První jarní kufrování bylo v Raduni

Raduň - Jako devátý závod Slezské zimní ligy 2011/12 a 15. ročník veřejného závodu se o víkendu uskutečnil v Raduni závod v orientačním běhu První jarní kufrování. Ten připravili členové oddílu Přátelé orientačního běhu TJ Slezanu Opava (PoBo).

Plavci pokoří vody Stříbrného jezera

Opava - Stříbrné jezero v Opavě, voda o teplotě osm stupňů Celsia a odhadem sto plavců. To jsou základní údaje sedmého ročníku Soutěže Českého poháru v zimním plavání a současně sedmého ročníku Setkání českých a slovenských pokořitelů kanálu La Manche. Sádrák, jak Opavané jezeru říkají, je bude hostit v sobotu 24. března.

Hospodyně okrádala své chlebodárce

Hlučín - Měla uklízet, ale peníze, které měla rodina poschovávané doma, byly pro ni daleko větším lákadlem. Teď jí hrozí za to, že devětatřicetileté ženě a také devětašedesátiletému muži ukradla celkem 25 186 korun, dva roky vězení.

Vykrádal bar v Kateřinkách a usnul. Ráno ho našel údržbář

Opava - Zloději používají při svých akcích různé postupy. Jeden z nich je, že se dotyčný nechá zamknout v provozovně. Když poté personál odejde, tak ji vykrade a zmizí. Také sedmatřicetiletý muž z Kyjovic si to takhle vymyslel.

Kdo jsou lidé na Hlučínsku?

Hlučín - Jmenuje se Kdo jsou lidé na Hlučínsku? a hodně zjednodušeně řečeno, jedná se o stálou multimediální výstavu, která přibližuje ojedinělou historii hlučínského regionu. V praxi se ale jedná o projekt Muzea Hlučínska, na který město Hlučín získalo téměř osmimilionovou dotaci.

Okolí Hlučínského jezera se změní

Kozmice, Jilešovice - Zní to celkem jednoduše. Starý most propojující břehy řeky Opavy mezi Jilešovicemi a Kozmicemi se rozebere prakticky do šroubku a místo něj se postaví nový.

Město prodává bývalé kryty civilní obrany, neví, co s nimi

Opava - Hned tři bývalé kryty civilní obrany, které vlastní město Opava, jsou na prodej. Rozhodla tak Rada města Opavy.

Bude se na Bílovecké pracovat až do roku 2016?

Opava - Rekonstrukce opavských ulic Janská a Bílovecká vlastně ještě pořádně nezačala a už investor celé akce, Správa silnic Moravskoslezského kraje, středisko Opava, požádal o prodloužení platnosti stavebního povolení. Nově by mělo být až do konce roku 2016.

Město kupuje zastupitelům nové notebooky

Opava - Dvanáct nových notebooků kupuje opavská Hláska pro své zastupitele. Podle tiskové mluvčí Hlásky Lady Dobrovolné se jedná o výměnu zbývajících počítačů z roku 2003, kdy loni město takto vyměnilo už dvacet stejně starých.

Devatenáctiletá dívka se otrávila v koupelně

Opava – Lékař záchranné služby byl v pondělí ráno přivolán k devatenáctileté dívce v Opavě.

Na dělníky spadl beton

Opava – V pondělí čtvrt hodiny po poledni došlo k těžkému zranění dvou dělníků na stavbě obchodního a kulturního centra Breda & Weinstein v Opavě.

Na kanalizaci se zase začne pracovat v pondělí

Hradec nad Moravicí - Po několikatýdenní pauze způsobené jednak počasím a jednak insolvencí původního zhotovitele se v pondělí opět začne znovu pracovat na stavbě splaškové kanalizace v Hradci nad Moravicí a Brance u Opavy.

Chci vlajku města Opavy, kde ji seženu?

Opava - V následujícím dotazu se Opavanka Iveta L. ptá na možnost získání opavské vlajky. „Mám kamaráda, Opavana, který už dvacet let žije v americkém Seattlu. Vlastní plachetnici, s níž vyjíždí na moře. Je velký opavský patriot, a tak by chtěl, aby na jeho plachetnici vlála vlajka Opavy,“ píše paní Iveta.

Na nové rychlíky si počkáme nejméně o rok déle

Opava - Na nového provozovatele vlakové trati mezi Ostravou, Opavou, Krnovem a Olomoucí si počkáme nejméně o rok déle.

Hlučínsko by měla protnout velkolepá stavba: plynovod

Hlučínsko - Měla by to být velkolepá stavba, která protne z jihu celou Moravu a Slezsko. Jedna její větev má namířeno přes Hlučínsko do Polska. Stavba společnosti Net4gas už má své jméno: plynovod Moravia. Stavět by se měl v roce 2016 a v dalším roce bude zprovozněn.

Hasiči a technika z Hlučína pomáhali u Kutné Hory

Koudelov, Hlučín /FOTOGALERIE/ - Speciální nakladač hlučínských hasičů bojuje s požárem skladu pneumatik v Koudelově na Kutnohorsku.

Začíná Měsíc knihy v hlučínské knihovně

Hlučín - Dnes poprvé pozvaly knihovnice Městské knihovny v Hlučíně děti ke společnému čtení v rámci letošního Března měsíce knihy. Vyvrcholením dnešního programu ale bezesporu bude vyhlášení prvního zdatného Kniholezce.

Referendum v Píšti: lidé tlakovou kanalizaci nechtějí

Píšť - Právo hlasovat mělo 1 767 místních občanů. Své obálky si ale vyzvedlo 1 114 z nich, jeden pak nakonec také nehlasoval. Platných hlasů bylo 1 095, pro se vyslovilo 538 a proti 557 občanů. Další tři vhodili prázdné obálky. To je statistika hodně očekávaného místního referenda v Píšti na téma stavby tlakové kanalizace.

Hledá se čtrnáctiletý Opavan

Opava - Od pondělí 27. února policie pátrá po čtrnáctiletém Nikolasi Hoszowském z Opavy. Chlapec, který vzhledem působí jako starší (přibližně na 17 let), je střední postavy, vysoký 180 cm, hnědé husté kudrnaté vlasy nosí po ramena, má nápadně velké rty, na levém předloktí dlouhou jizvu a má také viditelný atopický exzém na rukou.

Na kolejích zemřela ráno žena

Opava /DOPLNĚNO/ – V úterý brzy ráno, dvacet minut před půl pátou hodinou, srazil motorový osobní vlak na kolejích nedaleko nádraží Opava-západ člověka.

Podvodník lákal ze seniorů peníze

Opavsko - Hned čtyři nové případy, kdy se podvodníci snažili vylákat peníze z důvěřivých seniorů, šetří od víkendu policisté na Opavsku, konkrétně v okolí Kravař.

OBRAZEM: Někomu život, někomu smrt

Opava /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek byla v opavském Obecním domě otevřena výstava k 70. výročí operace Antropoid, tedy atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha v roce 1942.

SOUTĚŽ DENÍKU: Víte, kdo to je?

Opavský a hlučínský deník společně s Knihcentrem v Hrnčířské ulici dnes pokračuje ve společné soutěži Víte, kdo to je? další otázkou. V krátkém profilu opět charakterizujeme některou z osobností se vztahem k Opavsku. Může to být muž, žena, osoba žijící v minulosti či aktuální současnosti. Vaším úkolem bude poznat, kdo to je a jeho jméno nám napsat.

TÉMA: Železniční přejezdy

Opavsko - Nahlédněme společně do statistik Policie České republiky a podívejme se na kolonku dopravní nehody na železničních přejezdech na Opavsku. V roce 2011 zaznamenali na Opavsku dopravní policisté na železničních kolejích celkem 12 havárií, z toho sedm přímo vlaku s autem a pětkrát člověka s vlakem.

Mezi Opavou a Ostravou nepojedou vlaky

Háj ve Slezsku - Příští týden nepojedou vlaky mezi Opavou a Ostravou. Na železničním svršku zde bude pracovat Správa železniční dopravní cesty.

Dolnobenešovští šachisté zvou na simultánku s velmistrem Jánem Markošem

Dolní Benešov /POZVÁNKA/ - Šachový klub MSA Dolní Benešov zve všechny příznivce hry na černobílých polích na simultánku s mezinárodním velmistrem Jánem Markošem.

Vypěstoval jedinou rostlinu konopí, teď ho honí policie

Děhylov - Ke sklouznutí na šikmou plochu stačí málo. Podle českých zákonů dokonce úplné minimum. Vyprávět by mohl mladík, který se rozhodl soukromě vypěstovat konopí. Bude pykat. Byť se jednalo o jedinou kytku…

Strážníci hledanou předali v léčebně

Opava – V pátek krátce po půlnoci si hlídka Městské policie v Opavě všimla ženy sedící na zastávce autobusů v Krnovské ulici. Ta se strážníkům zdála povědomá.

MATTONI NBL: Levice - Opava 82:57

Levice, Opava – Tisíc čtyři sta diváků přilákal ve středu další zápas Mattoni NBL, kdy BK Breda & Weinstein Opava hrál ve slovenských Levicích. Na palubovce jednoho ze dvou slovenských účastníků se ale týmu ze Slezska vydařila jen úvodní část. Pak už dominovali především hráči patrně momentálně nejlepšího slovenského celku.

Lidé hledí s obavami na vodu v řekách

Opavsko - Na vodu v řekách teď lidé na Opavsku hledí s obavami. Současné teploty nad nulou a ústup zimy sice řada lidí vítá, ale pro jiné se tyto dny stávají černými můrami. Dobře si totiž pamatují nejen povodně v roce 2007, ale i třeba loňské červnové události.

Výstava mimo jiné připomene pobyt hrdiny Jana Kubiše

Opava - Šéfredaktorka Historického kaleidoskopu a autorka Jindra Svitáková otevře v opavském Obecním domě novou výstavu k 70. výročí Operace Antropoid. Začíná se ve čtvrtek 1. března dopoledne v 10 hodin.

Uzavření Janské ulice? Žádný horor, zmatky však ano

Opava - Od začátku tohoto týdne až do letošního prosince se pro automobilovou dopravu uzavřela opavská Janská ulice. Výjimku mají jen autobusy veřejné městské dopravy, sanity, policie a ti, kdo za zákazovou značkou mají sídlo firmy či bydliště. Ostatní, kteří míří z centra Opavy do Kylešovic nebo naopak, musí po některé objízdné trase.

Požáry tújí: Lidé sypou ke kořenům popel

Opavsko - Během letošní zimy řešili hasiči na Opavsku několik požárů, kdy od vysypaného žhavého popela začaly hořet okrasné stromy túje.

Mohu u vás studovat golf? ptal se host z JAR

Opava /FOTO/ – Opavu ve středu navštívil nový chargé d´affaires Jihoafrické republiky Zoyisile Mfundo Dasa. Ten byl teprve před týdnem jmenován do své funkce a jedna z jeho prvních pracovních cest ho přivedla právě do slezské metropole.

Novosedličtí plánují Areál soudružnosti

Nové Sedlice - Jak bude vypadat budoucí podoba hřiště Areálu soudržnosti a také zdejší hospody?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT