VYBRAT REGION
Zavřít mapu

TOMÁŠ PUSTKA

Tomáš Pustka / Opavský a hlučínský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Rusko-ukrajinská krize dopadá i na firmy z regionu

Opavsko - Střelba a výbuchy sice probíhají tisíce kilometrů od České republiky, svou daň si ale rusko-ukrajinská krize vybírá i tady. Ekonomický dopad to má i na některé společnosti z opavského regionu.

Dolnoživotický kostel má opět svůj obří zvon

Dolní Životice /POZVÁNKA/ - Bude to jedinečná podívaná. V neděli 21. září bude v 10 hodin monumentální zvon v kostele Nejsvětějšího Spasitele nejprve před zraky přítomných vytažen a následně i posvěcen a požehnán samotným biskupem Ostravsko-opavské diecéze Františkem Václavem Lobkowiczem. Ten tady rovněž posléze povede slavnostní bohoslužbu.

Vojenská technika v Mladecku

Mladecko /POZVÁNKA/ – Těžká pásová technika, obrněné transportéry či vojenská nákladní a osobní auta a motorky a spousta dalšího bude k vidění v rámci výstavy, která začíná v sobotu v Mladecku.

Devětasedmdesát desetiletí do minulosti. Slavkov ožije oslavami

Slavkov /POZVÁNKA/ – V době, kdy byl poprvé zmíněn oficiálně Slavkov, se ještě volně pohybovali po Americe indiáni a neměli ani tušení o existenci „bílého muže". Obec letos slaví už 790 let.

V Hradci se nalezly lidské ostatky. Komu patřily?

Hradec nad Moravicí – Následující případ je na svém počátku. Také proto je zatím spíše plný otazníků a „hemží" se nedostatkem podrobných informací. Jistá je jedna věc. V Hradci nad Moravicí zemřel před časem za nevyjasněných okolností člověk.

Ve Vítkově budou mít etické studenty

Vítkov - Na Základní škole a gymnáziu ve Vítkově finišuje unikátní projekt. Nese název Etický učitel - etický žák a škola na něj získala dotaci na počátku v rámci letošního roku.

Nadšenec otevírá v domě miniknihovnu

Opava /POZVÁNKA/ – Něco podobného v Opavě ještě nebylo. František Šamárek se nechal inspirovat pro svůj projekt ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde v ulicích fungují stojany-knihovny, ze kterých si lidé mohou kdykoli vybrat knihu a poté ji zase vrátit.

Tajemství „oldřišovské" stíhačky po měsíci rozluštěno

Leteckým historikům se povedlo rozluštit bezmála sedmdesát let starý příběh záhadné stíhačky nalezené před měsícem v polích u Oldřišova. Pilot legendární černošské jednotky Lincoln Theodore Hudson tehdy přežil  

Hrozila katastrofa? Metráková letecká puma byla funkční

Opava - Policejní pyrotechnici z Expozitury ve Frýdku- -Místku si mohli v minulých dnech na Opavsku založit filiálku. Kvůli nálezům munice z druhé světové války sem absolvovali jeden výjezd za druhým. Ten nejkomplikovanější a nejnebezpečnější se odehrál v městské části Kateřinky.

Průmyslovka zahajuje speciální výuku

Opava - Významné novinky budou letos provázet školní rok na Střední škole průmyslové a umělecké v Opavě.

HIV letos v kraji řádí, jen na Opavsku přibyli tři noví pacienti

Opavsko – Sex. Potěšení, ale také potenciální nebezpečí a riziko. Právě pohlavní styk totiž stále převládá mezi nejčastějšími případy přenosu viru HIV.

Těžké zranění na pile: dělníkovi uvízl v těle metr a půl dlouhý kus dřeva

Hradec nad Moravicí – Následující řádky by neměli číst méně otrlí čtenáři. Ve středu kolem půl jedenácté dopoledne se na pile v Hradci nad Moravicí udála ošklivá nehoda, při které byl těžce zraněn osmatřicetiletý dělník.

Cyklistku srazilo v Hlučíně auto. Byla těžce zraněna

Hlučín – Bylo kolem čtvrt na šest ráno, když musela ve středu vyrazit posádka záchranářů do Hlučína. Za zatím neupřesněných okolností zde došlo ke srážce mezi autem a osmatřicetiletou cyklistkou.

Místo ruiny mají v Malých Hošticích skanzen

Malé Hoštice – Je smutným zvykem dnešní doby, že když je něco staré a zchátralé, tak se to zbourá anebo nechá chátrat tak dlouho, než to spadne samo. Památka nepamátka. Zcela opačným směrem se nyní vydalo vedení Malých Hoštic.

Nemocnice: jídlo bude z Krnova a prádelnu neoživí

Opava - Vrátí se do českých nemocnic staré časy? Budou si samy zajišťovat vaření i praní, jak údajně navrhuje ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček? Co se týče Opavy, tak to rozhodně jednoznačné není.

Malohoštický odpust se nadmíru vydařil

Malé Hoštice - Netradičně třídenní odpust v Malých Hošticích se uplynulý víkend vyvedl na jedničku. Začal už v pátek slavnostním otevřením nového skanzenu v centru obce a pokračoval bujarými oslavami po celou sobotu i neděli.

Opava se převlékla do historického hávu

Opava /FOTOGALERIE/ - Víkend plný oslav a historie si užívaly v Opavě tisíce lidí. V sobotu se zde konalo národní zahájení Dnů evropského dědictví a také oslavy 790 let od první potvrzené písemné zmínky o Opavě jako o městě.

OBRAZEM: V Milostovicích se bojovalo

Opava-Milostovice /FOTOGALERIE/ - Neopakovatelná podívaná se nabídla v sobotu obyvatelům a návštěvníkům Milostovic. Obrovskou bitevní ukázkou se tu slavilo sté výročí vzniku československých legií.

Klíšťata řádí. Dva lidé bojují s ochrnutím

Opavsko - Desítky nemocných už letos evidují ve Slezské nemocnici v souvislosti s nákazami přenášenými klíšťaty. A sezona ještě zdaleka není u konce.

Trojice dealerů byla obviněna z distribuce pervitinu

Opavsko – Minimálně čtvrt kila pervitinu rozdali či prodali nejméně devatenácti lidem. Osmatřicetiletý Opavan a devětadvacetiletý muž a stejně stará žena z Opavska byli obviněni ze zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Malohoštický odpust bude letos třídenní

Malé Hoštice /POZVÁNKA/ – O jeden den déle než tradičně bude letos trvat oblíbený odpust v Malých Hošticích. Důvodem je skutečnost, že slavnosti budou spojeny s otevřením nově opraveného skanzenu na návsi.

Stavbu silnice mezi Vítkovem a Větřkovicemi komplikovalo počasí

Vítkovsko – Výstavba nové spojnice mezi Vítkovem a Větřkovicemi za 92,3 milionu korun pokračuje. Zatímco před časem ale přišla dobrá zpráva, že se realizace projektu uspíší, neboť práce probíhaly rychleji, než se očekávalo, nyní se objevila první menší komplikace.

Školní uniformy u bolatických rodičů těsně neprošly

Bolatice - Jeden žák jako druhý. V Bolaticích se v minulých týdnech vedl zajímavý průzkum týkající se zavedení školních uniforem.

Voda zatopila v Hlučíně domy. Hasiči zachraňovali lidi, auta i nábytek

Hlučín /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Obyvatelé ulice U Cihelny v Hlučíně jsou už na problémy spjaté s vytrvalými dešti zvyklí. Hasiči sem kvůli tomu vyjíždějí minimálně jednou do roka. Tentokrát se ale situace vyhrotila mnohem více. Vydatný déšť zde způsobil v noci z pondělka na úterý malou pohromu.

Město splácí. Dluží už „jen" něco přes půl miliardy

Opava - Za loňský rok se povedlo snížit zadluženost města Opavy o více než sto milionů. Do konce letošního roku je v plánu „odpárat" dalších takřka padesát. Pod půl miliardy se ale dluh zatím stejně nedostane.

V sobotu bude zavěšen obří obraz

Opava - V kostele svatého Václava v Opavě nyní probíhají horečnaté přípravy instalace unikátního uměleckého díla.

O víkendu se slaví na Vikštejnu

Radkov /POZVÁNKA/ - Výjimečná akce ve výjimečném prostředí. O víkendu napíší svou již čtvrtou kapitolu slavnosti s podtitulem Den hradu Vikštejna.

Veřejná služba dál funguje. Jen ji nikdo nevykonává

Opava - Nejprve se dlouhodobě nezaměstnaní lákali na odměny a měli zájem. Poté stát změnil filosofii, místo odměn motivoval hrozbami a systém upadal. Dnes je vše dobrovolné a nikdo se nehlásí.

Obce stále bojují s nedostatkem dětských lékařů

Opavsko - Staří dosluhují a někteří již přesluhují. Mladí pro změnu na venkov nechtějí. Obce na Opavsku se potýkají s nedostatkem dětských lékařů. A situace se po nejbližší léta nejspíše nezmění.

AKTUALIZOVÁNO

Muž zemřel po srážce s vlakem. Šlo prý o sebevraždu

Velké Hoštice – Podle policie si padesátiletý muž z Velkých Hoštic nejspíše chtěl vzít život. A bohužel se mu to i povedlo.

Do Bolatic se sjedou nejlepší „graffiťáci" z kraje

Bolatice /POZVÁNKA/ – Má čím dál více příznivců. Takzvané pouliční umění si razí cestu v současném kulturním světě a jedni z prvních, kdo mu na Opavsku dávají širší pole působnosti, jsou Bolatičtí.

Přepíší se dějiny? Vykopávky přinesly zajímavé objevy

Přepíší se opět jednou dějiny Opavska? Není to vyloučené. Při vykopávkách v místech budoucího severního obchvatu byl nalezen pravěký hrob, který přináší zcela nový pohled na minulost celého regionu.

Avii Amálku čeká nové dobrodružství - v Africe

Vloni brázdila nespoutanou a divokou přírodu Mongolska. Tentokrát se avia pokřtěná Amálka vydá do Afriky. Expedici přitom povede, stejně jako minulý rok, Jan Vrtěl z Malých Heraltic.

Výluky na železniční trati mezi Opavou a Ostravou

Opava, Ostrava - Údržba trati a odstraňování vzrostlé vegetace podél kolejí bude příčinou vlakových výluk, které čekají na počátku září cestující na železniční lince mezi Opavou a Ostravou-Svinovem.

Láska jako diamant

Opava - Když si řekli své „ano", bylo teprve devět let po válce. Byla těžká doba a Věra Toufarová, před onou slavnou chvílí ještě Konečná, se nevdávala v šatech, ale v kostýmku, a hudbu na oslavě obstarával její vyvolený Jaroslav Toufar hrou na harmoniku.

OBRAZEM: Větřkovská traktoriáda přilákala stovky diváků

Větřkovice - Sedmý ročník populární Větřkovské traktoriády, který se uskutečnil uplynulou sobotu ve Větřkovicích, přilákal opět desítky soutěžících a bezmála patnáct set diváků.

Fiat skončil po srážce na jednom z domů

Opava – Statisticky bychom v Opavě hledali jen horko těžko dopravní uzel, na kterém dochází častěji k nehodám, než je křižovatka ulic Pekařská a Nákladní. K další z bouraček tu došlo v pondělí před pátou ráno a na místě zůstali dva zranění lidé.

V Kateřinkách hořel Volkswagen

Opava – Do městské části Opava-Kateřinky, konkrétně do ulice Antonína Sovy, museli ve čtvrtek hodinu před půlnocí vyrazit opavští profesionální hasiči a místní dobrovolný sbor.

Už v sobotu se v Bolaticích slaví Dožínky

Bolatice /POZVÁNKA/ - Odpoledne nabité pestrým zábavným programem čeká už o tomto víkendu návštěvníky Bolatic. V sobotu 23. srpna se tu totiž uskuteční tradiční slavnosti Dožínek.

Svátek tvrdé muziky: Heraltická sbíječka se blíží

Velké Heraltice /POZVÁNKA/ – Žádné „mazlivé" tóny a nagelovaní sladcí zpěváci, ale ani frenetické techno-kývání hlavou do hudby připomínající zaseknutou LP desku. Heraltická sbíječka je festival o tvrdé muzice.

Do Vítkova přijede mezinárodní cirkus Alegrie

Vítkov /POZVÁNKA/ - Neotřelé drezúry zvířat, odvážní artisté a akrobaté, klauni a vše ostatní, co patří k pravému cirkusu, je ode dneška (úterý 19. srpna) k vidění ve Vítkově na travnaté ploše před bývalou Základní školou Opavská.

Traktoriáda ve Větřkovicích se koná v sobotu

Větřkovice /POZVÁNKA/ – Je to tu. Už v sobotu 23. srpna se ve Větřkovicích uskuteční od 11 hodin sedmý ročník Větřkovské traktoriády.

V Hrabyni se chystá tradiční pouť

Hrabyně /POZVÁNKA/ – Jen těžko bychom hledali na Opavsku pouť s větší tradicí, než má ta hrabyňská. Její další ročník je přitom připraven už na tento víkend a dá se očekávat, že si ji ani letos nenechají ujít tisíce lidí.

Ve Velkých Hošticích se křtili koně i závodilo

Velké Hoštice /FOTOGALERIE/ - Už osmým ročníkem pokračovalo v obci oblíbené křtění v daném roce narozených hříbat Hřebčína HF. Součástí byl poté již popáté i Memoriál Lojzy Fialy ve vozatajských pony parkúrech. Je pojmenován po otci zakladatele zmíněného hřebčína a také obou akcí Aleše Fialy.

Ženy zmlátili kvůli cigaretě

Opava - Opravdu se může něco podobného stát? Následující příběh se začal řešit ve velkém na sociální síti Facebook a jeho obsah je až děsivý. Zejména s ohledem na údajnou ignoraci lidí a drzost kriminálníků.

U Oldřišova hledali bombardér a vykopali stíhačku

Oldřišov /FOTOGALERIE/ – I po téměř sedmi desítkách let po skončení druhé světové války vydává půda v Moravskoslezském kraji stále nové a nové pozůstatky tehdejších velkých bitev. Další takový se nyní objevil u Oldřišova.

Noc loupeží: Přepadení herny a útok na ženy na procházce

Opava - Maskovaný muž s mačetou přepadl obsluhu herny v Kylešovicích. Dvojice žen byla napadena údajně romskými agresory v centru města. A to vše během jedné noci.

AKTUALIZOVÁNO

Skřipovský vrah dopaden? Policie obvinila šestadvacetiletého mladíka

Skřipov, Ostrava – Uplynul bezmála rok. Už to vypadalo, že případ vraždy vedoucí pošty ve Skřipově zůstane odložen v sekci nevyřešených. Nyní ale kriminalisté z činu obvinili šestadvacetiletého mladíka.

Lesní Albrechtice slaví 530 let

Lesní Albrechtice /POZVÁNKA/ – Jsou už tu více než půl tisíciletí. První písemná zmínka o existenci Lesních Albrechtic pochází už z roku 1484.

Nejhorší výmol v kraji je prý v Opavě

Opava - Na webových stránkách výmoly.cz se dlouhodobě monitorují nejvíce poničené cesty v republice. Dle tamních příspěvků a hlasování přitom dopadla v Moravskoslezském kraji nejhůře ze všech jedna z nepříliš známých opavských silnic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT