VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA BERNARDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Voda pro celý kraj se v Podhradí upravuje už šedesát let

První dodávka pitné vody z Podhradí u Vítkova na Opavsku do Krásného Pole se uskutečnila 20. prosince 1958. Od té doby se zde vyrobilo 2,4 miliardy metrů krychlových vody, a to pro téměř celý Moravskoslezský kraj.

Letošní sucho nemá mít na kvalitu vánočních stromků vliv

Přípravy na prodej vánočních stromků jsou v opavském i bruntálském okrese v plném proudu, letošní suché počasí by dřeviny poznamenat nemělo.

Byly ohňostroje v Hlučíně škodlivé? Měření ukázala, že ne

Město nechalo změřit míru produkce škodlivin během letošního Festivalu ohňostrojů na základě podnětů občanů. Výsledek? Kvalita ovzduší ohrožena nebyla.

Přihoďte si! Dražba VIP kabelek a kravat stále běží

Letošní ročník Kabelkového veletrhu se kvapem blíží. Charitativní akce Opavského a hlučínského deníku a OC Breda&Weinstein, jejíž výtěžek tentokrát poputuje na pomoc malému Přemečku Ulmanovi z Uhlířova, vypukne už tento pátek 16. listopadu.

Ahoj, legendo! Opava se rozloučila s trolejbusy

Opava – Naposledy vyjely do ulic města v sobotu 10. listopadu legendární trolejbusy Škoda 14 Tr alias „Čtrnáctky“.

AKTUALIZOVÁNO

Senior spadl ve Valšově do studny, vytahovali ho hasiči

Dvě jednotky hasičů z Bruntálu vyjížděly v pátek 9. listopadu v odpoledních hodinách do Valšova.

Co s bývalým vojenským areálem? Rozhledna, muzeum i panenská příroda

/FOTOGALERIE/ Poslední vojáci opustili kasárna ve Služovicích na Opavsku v roce 1995. Co se bude s bývalým objektem protivzdušné obrany Hlučínska dít dále? Projekt na rekultivaci je už téměř hotov.

Oblíbená akce je zpět, Česko si zazpívá koledy i letos

Polovina prosince již tradičně patří v mnoha obcích a městech v celé České republice společnému zpívání koled. Vánoční písně se na náměstích a dalších prostranstvích či místech rozeznívají vždy ve stejný čas a ani v letošním roce tomu nebude jinak.

Záchytky v Opavě a Karviné zatím fungují, novela ale ještě neplatí

Opavské a karvinské záchytce hrozil kvůli vyhlášce ministerstva zdravotnictví zánik. Resort nyní vyhlášku sice upravil, jenže tato změna ještě nenabyla účinnosti.

Kabelkový veletrh: dražba VIP kravat a kabelek

/ONLINE DRAŽBA - aktualizováno 15:00/ Kabelkový veletrh proběhne v OC Breda&Weinstein v pátek 16. listopadu od 15 hodin. Prodávat se na něm opět budou kabelky, které už nyní lidé nosí na sběrná místa na Opavsku a Bruntálsku. 

Prodej akcií SFC Opava dubajské společnosti je stále možný

Prodej Slezského FC Opava Group Privee & Cie Limited se sídlem v Dubaji je stále otevřený, a to i přesto, že platnost nabídky skončila k 31. říjnu 2018. Usnesení z říjnového mimořádného zastupitelstva bylo zrušeno. Osud klubu mají v rukou noví zastupitelé.

Mise splněna! Novým opavským primátorem je Tomáš Navrátil

/FOTOGALERIE/ Ke svému prvnímu zasedání se v pondělí 5. listopadu odpoledne sešli nově zvolení opavští zastupitelé. Do Kulturního domu Na Rybníčku jich dorazilo osmatřicet, omluven byl pouze Libor Witassek (Změna pro Opavu). 

Dušičky: v pohotovosti jsou policisté, strážníci i dopravní podnik

Více bude na hřbitovech také pracovníků technických služeb, kteří budou dohlížet na úklid.

AKTUALIZOVÁNO

Dušičky: Jaké jsou trendy v regionu? V pátek na hřbitovy zamířila spousta lidí

FOTOGALERIE/ Na Městský hřbitov v Opavě v pátek vyrazily stovky lidí, kteří chtějí zavzpomínat na své blízké. V pohotovosti jsou stánkáři, jejichž zboží jde na dračku, a také policisté, kteří v okolí hřbitova dohlíží na dopravu.  

Post obhájen. V čele Kravař bude i nadále stát bývalá Miss

Ustavující zastupitelstva proběhla v Kravařích i Hlučíně. Starostkou Kravař zůstává Monika Brzesková (KDU-ČSL), svůj post v Hlučíně obhájil také Pavel Paschek (Občané pro Hlučín).

Hodiny na kravařském zámku už se roztikaly

/FOTOGALERIE/ Vstupní průčelí zámku v Kravařích zdobí velké hodiny s ciferníkem. Patřily k zámku od nepaměti, avšak požár v roce 1937 je zničil. Nyní byly na své místo po letech znovu navráceny.

Opava bude mít své trolejbusové pivo

Prvním pivem na světě, které je věnováno trolejbusu, se může pyšnit slezská metropole. Opavská čtrnáctka bude v prodeji u příležitosti symbolického rozloučení s vozy Škoda 14 Tr.

OBRAZEM: Obecní dům se nesl ve znamení módy

Celkem 132 modelů mohli zhlédnout návštěvníci módní show, která se odehrála v Sále purkmistrů opavského Obecního domu.

Hlučín: vandalové si políčili na švestky v aleji

Letos poprvé si mohli Hlučíňané do aleje, kterou město v roce 2011 vysadilo podél cyklostezky spojující Ostravskou ulici s Darkovičkami, vyrazit natrhat švestky a blumy.

Kravatu do internetové dražby věnoval i Karel Gott

Kabelkový veletrh, na kterém se společně podílejí Opavský a hlučínský deník a Obchodní centrum Breda&Weinstein, se kvapem blíží.

Do ulic Opavy poprvé vyjede kloubový trolejbus

Článkový vůz bude zapojen do atraktivního programu, který proběhne v sobotu 10. listopadu v Opavě a okolí jako rozlučka s legendárními trolejbusy Škoda 14 Tr.

Chodce v Ludgeřovicích srazilo auto

K vážné dopravní nehodě, která se stala ve středu 24. října krátce po sedmé hodině ranní, vyjížděli záchranáři do Ludgeřovic.

Bývalá ubytovna v Jánské se dočká rekonstrukce. Podívejte se, jak vypadá dnes

FOTOGALERIE/ Budova v Jánské ulici v Opavě, která je už dlouho trnem v oku nejen místním občanům, dostane zbrusu nový vzhled. Vzniknou v ní byty, hotovo by mohlo být v roce 2021.

Trhy v Polsku se stále těší oblibě. Češi jezdí nakupovat na Dušičky

Svíčky, věnce, květiny. To je nejčastější výčet zboží, pro které jezdí do Polska před Dušičkami tisíce Čechů. Tradičním cílem nejen obyvatel Opavska jsou trhy v polském Zabelkówě.

Opava: budova bývalé pošty dál marně čeká na kupce

Když šla letos 2. března budova na Masarykově třídě do internetové aukce poprvé, přihlásili se o ni hned tři potenciální zájemci, z nichž byl vybrán vítěz. Jakkoli vypadala situace s prodejem nemovitosti nadějně, kupec si nakonec vše rozmyslel a z prodeje sešlo.

Koalice podepsána, primátorem bude Tomáš Navrátil z ANO 2011

Na vedení města se budou spolu s hnutím ANO 2011 podílet Piráti, Občané městských částí Opavy, KDU-ČSL a Strana Zelených.

Povolební dění v Kravařích? Alois Hadamczik vyklízí pozice

Tři politické subjekty se budou následující čtyři roky podílet na vedení Kravař. Vítěz voleb KDU-ČSL se domluvil s Novou sílou Kravař a hnutím ANO 2011, už byla podepsána koaliční smlouva.

Cyklista skončil v příkopě, „dýchnout“ si odmítl

Patnáct minut po šestnácté hodině zasahovali záchranáři v úterý 16. října mezi Malými a Velkými Hošticemi. Byli voláni k případu nehody cyklisty.

Koalice dohodnuta v Kravařích i Hradci nad Moravicí

Tři politické subjekty budou následující čtyři roky vést město Kravaře, koaliční jednání jsou u konce také v Hradci nad Moravicí.

Koalice v Opavě? ODS překvapivě ze hry venku

Bezprostředně po komunálních volbách to v Opavě vypadalo na idylku. Jen se řešilo, kdo doplní silnou trojku ANO 2011, ODS a Piráty. Jenomže uplynul týden a všechno je jinak. Podle posledních informací se upekla koalice, překvapivě bez ODS.

V Nových Sedlicích vystaví obrazy místního malíře

V obecním sále v budově školy v Nových Sedlicích bude od pátku 19. do neděle 21. října v vidění autorská výstava obrazů krajináře Milana Onderky, což je místní amatérský výtvarník.

Město chce pomoci nemocnému Lukášovi, najde dostatek peněz na lázně?

Město Hlučín se snaží pomáhat hlučínským dětem se zdravotním postižením. K těmto účelům zřídilo účet, na který mohou zájemci posílat libovolnou částku.  

Branka u Opavy: Řidič zemřel po nárazu auta do stromu

Chvíli po čtrnácté hodině odpolední vyjížděli záchranáři v sobotu 13. října k vážné dopravní nehodě do Branky u Opavy. Řidič zde měl narazit se svým vozem do stromu.

Opavsko rozhodlo, do senátu poslalo Herberta Paveru

Ve druhém kole senátních voleb, které v pátek a v sobotu probíhaly ve větší části opavského okresu, nakonec s přehledem zvítězil kandidát ODS+STAN+TOP 09 Herbert Pavera, který porazil Simonu Horákovou (ANO 2011).

Účast ve druhém kole senátních voleb je na Opavsku zatím nízká

Druhé kolo senátních voleb v opavském okrese se zatím setkává s ne příliš velkým zájmem občanů. Senátora si volí lidé ve větší části Opavska.

AKTUALIZOVÁNO

Seniorku v Opavě srazilo auto, přecházela mimo přechod

Vážná dopravní nehoda se stala v pátek 12. října krátce po patnácté hodině v Opavě v Praskově ulici u zastávky městské hromadné dopravy naproti geodézie.

Veletrh se blíží, na sběrná místa už mohou zájemci nosit kabelky

Kabelkový veletrh pořádá Opavský a hlučínský deník ve spolupráci s opavským Obchodním centrem (OC) Breda&Weinstein už počtvrté.

Éra nejdéle sloužícího starosty končí

Jeden unikát má Slavkov. Tamní starosta Vladimír Chovanec (nezávislý) totiž obec vede neuvěřitelných 42 let, což je v České republice dost možná rekord. Nyní se ale rozhodl přenechat starostenskou židli někomu jinému.

Plaváním podpoříte nemocné rakovinou

Kdo si v sobotu 13. října v době od 13 do 17 hodin přijde zaplavat do Městských lázní Opava, podpoří osoby s rakovinou prsu.

V Hlučíně se dohodli na koalici

Celkem tři politické subjekty se dohodly na vzájemné spolupráci v Hlučíně. Koaliční smlouva tam byla podepsána v úterý večer. Koalici budou tvořit vítězní Občané pro Hlučín, čtvrtí lidovci a ještě ODS, která skončila ve volbách pátá.

Zemědělský objekt zachvátily plameny

K požáru v současné době již nevyužívaného zemědělského objektu ve Velkých Heralticích vyjížděli v úterý 9. října v podvečer hasiči.

V Opavě se rýsuje spolupráce dosavadní opozice

Podstatnou část minulého volebního období figurovalo ANO 2011, ODS, Piráti a Občané městských částí Opavy (OMČO) v opozici. Nyní vše nasvědčuje tomu, že by tyto čtyři subjekty mohly podepsat koaliční smlouvu a následující čtyři roky vládnout Opavě. 

Opavsko: Vítězové oslovili potencionální partnery, o koalicích se jedná

Kdo v příštích čtyřech letech povede Kravaře, Hlučín nebo Hradec nad Moravicí, ještě není definitivně rozhodnuto. K podpisu koaliční smlouvy už ale někde mnoho nezbývá.

Koalice v Opavě se už řeší, ANO chce post primátora

První neoficiální jednání o sestavení koalice proběhla už v neděli. Vítězné ANO 2011 oslovilo druhou ODS i třetí Piráty.

Kandidát na post primátora Opavy Tomáš Navrátil: Výsledek beru jako úspěch

Jasného vítěze měly komunální volby v Opavě. Slezskou metropoli ovládlo hnutí ANO 2011, které získalo 22,03 procent hlasů.

Volby začaly, kdo povede obce na Opavsku v dalších letech?

Úderem 14. hodiny se v pátek otevřely volební místnosti na Opavsku. Ve většině okresu volí lidé i svého kandidáta do Senátu České republiky. Účast v Opavě je okolo patnácti procent.

Byl schválen návrh na prodej podílu Slezského FC Opava

Téměř v pětihodinový maratón se proměnilo mimořádné zastupitelstvo města Opavy. Jeho jediným bodem byl prodej většinového podílu Slezského fotbalového klubu. Po řadě emočních vystoupení, kdy si vzal slovo i fanoušek Radek Vajda, došlo k hlasování. Těsně byl návrh schválen.  

Opravy skončily, kino Mír dnes přivítá první návštěvníky

Po pěti měsících celkové rekonstrukce bude opavské kino Mír slavnostně otevřeno ve čtvrtek 4. října.

Novou soutěž na sanaci štěrkovny v Hlučíně chce ministerstvo vypsat ještě letos

Rozhořčení vyvolalo nejen u vedení hlučínské radnice zjištění, že projekt Sanace, rekultivace a revitalizace Hlučínského jezera se musí na nějaký čas odložit.

Kabelkový veletrh opět na scéně

Už počtvrté budou moci lidé prostřednictvím Kabelkového veletrhu přispět na dobrou věc. Akce, na které se organizačně podílí Opavský a Hlučínský deník spolu s Obchodním centrem (OC) Breda&Weinstein, je letos naplánována na pátek 16. listopadu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT