VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA BERNARDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Co značily komunistické titulky v trolejbusech?

Nápisy ze socialistického tisku se na některých opavských trolejbusech objevily letos 21. srpna. S výročím okupace to však nijak nesouviselo.

Buly: Kravaře ve sdružení setrvají

Město zatím zůstává ve sdružení s Buly arénou, která patří podnikateli a kravařskému zastupiteli Aloisi Hadamczikovi a jeho rodině.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Opavská Breda v pátek patřila Babímu gastro festivalu. Podívejte se

DOPLNĚNÁ FOTOGALERIE/ Venkovní i vnitřní prostory Obchodního centra (OC) Breda&Weinstein v Opavě se v pátek nesly ve znamení Babího gastro festivalu, který organizuje Opavský a hlučínský deník ve spolupráci s OC.

Babí gastro festival láká na autogramiádu fotbalistů

Babí gastro festival startuje již zítra v Obchodním centru Breda & Weinstein v Opavě. Akce, na které bude připravena spousta ochutnávek a dobrého jídla a pití, začíná ve 11 hodin a potrvá až do večera. 

Opava: pokus o odvolání ředitele městské policie nebyl úspěšný

Návrh na odvolání ředitele Městské policie Opava (MPO) Petera Horvátha podal na zastupitelstvu opoziční Tomáš Navrátil (ANO 2011). Hlasování předcházela několikahodinová diskuse.

OBRAZEM: Vodáci uzamknou Moravici

Po dvou zrušených prázdninových sjezdech si mohou všichni příznivci vodáckého sportu konečně znovu splout řeku Moravici. Poslední letošní splutí Moravice se uskuteční v sobotu 22. září.

„Slezankový“ úvěr má splatit rezerva na nový bazén

Téměř sto milionů korun zbývá doplatit v úvěru, který si Opava vzala před několika lety a z něhož tehdejší vedení města mimo jiné koupilo také část budovy Slezanky.

Zájemce o Slezský FC? Witassek: Dostali jsme nabídku

Rýsuje se Slezskému FC Opava nový investor? Podle předsedy dozorčí rady Slezského FC Opava Libora Witasska přišla v pondělí oficiální nabídka od potencionálního investora.

Politická grilovačka v KUPE, diskutovat přišli i občané

FOTOGALERIE/ Dvanáctka lídrů nebo dalších kandidátů jednotlivých volebních uskupení, jejichž členové by příští čtyři roky rádi usedali v opavských zastupitelských lavicích, se sešla v prostorách KUPE ve vodárenské věži.

Dívku v Ludgeřovicích srazilo auto, letěl pro ni vrtulník

Záchranáři zasahovali ve čtvrtek 13. září o půl osmé ráno u dopravní nehody v Ludgeřovicích.

Životnost bazénu? Bez posudku jen těžko odhadovat

Technický stav bazénové vany je špatný. Jak dlouho tedy ještě bude opavský krytý bazén na Zámeckém okruhu fungovat? To prozatím nikdo neví.

Opravy sesunuté gabionové stěny u silnice začnou ve čtvrtek

Rekonstrukce zdi, která spadla na silnici I/11 na Opavsku loni v září, má trvat do konce roku. Řidiče čekají dopravní omezení.

V opavském KUPE proběhne tradiční předvolební debata

Lídři politických stran a hnutí, kteří se budou ucházet o hlasy voličů v Opavě v blížících se komunálních volbách, se sejdou ve čtvrtek 13. září v KUPE ve Vodárenské věži na tradiční předvolební debatě.

Bývalá pošta v Opavě je stále na prodej

Pošta přestala v budově na Masarykově třídě fungovat v roce 2014. Letos o ni v aukci projevili zájem tři subjekty, avšak vítězný kupec nakonec od smlouvy ustoupil.

Muž ve Štěpánkovicích spadl ze žebříku, letěl pro něj vrtulník

K vážně zraněnému pacientovi vyjížděli v úterý 4. září dopoledne záchranáři do Štěpánkovic. Pětašedesátiletý muž zde spadl při práci ze žebříku, a to z výšky okolo tří až čtyř metrů.

Po vlastní zahrádce touží v Opavě stále více lidí, má vzniknout nová kolonie

Až tři sta nových zahrádek chce město vybudovat v lokalitě na svaté Anně. Radnice nyní prostřednictvím dotazníků zjišťuje zájem občanů o pozemky.

Hlučínsko: střet sanitky s autem si vyžádal tři zraněné

Lékařský tým rendez-vous z Hlučína a posádka rychlé zdravotnické pomoci vyjížděly v sobotu o půl třetí odpoledne do Píště. Dostali hlášení o tom, že se zde nachází pacient s náhlými vnitřními potížemi.

Úroda jablek je obrovská, moštárny už se rozjíždějí

Letošní teplé počasí uspíšilo také sklizeň ovoce. Plody na stromech dozrávaly i o několik týdnů dříve, než je obvyklé. Někteří tak ve velkém zavařují, vyrábějí marmelády nebo odvážejí ovoce do pálenic. Existuje však ještě další možnost, a sice nechat si vyrobit lahodný mošt.

Škwor, Klus, Mládek, Plexis... Festival Moravské hrady ovládl Hradec

FOTOGALERIE/ Festival Moravské hrady se konal o víkendu v Hradci nad Moravicí. Brány pro návštěvníky se v pátek otevřely v 15.30 hodin.

Do opavského babyboxu byla odložena holčička

Krátce po devatenácté hodině byla v pátek 17. srpna do babyboxu, jenž se nachází ve Slezské nemocnici v Opavě, vložena novorozená holčička.

Opavu budou od podzimu brázdit nové trolejbusy

Celkem deset nových trolejbusů zajistí stoprocentní nízkopodlažnost celého vozového parku dopravního podniku,který se stane v České republice v tomto ohledu výjimečným.

V Bredě představí nabídku různých volnočasových aktivit

Třetí ročník Veletrhu volnočasových aktivit neboli Aktivity den se blíží. Akce, kterou pořádá Opavský a hlučínský deník ve spolupráci s Obchodním centrem (OC) Breda&Weinstein, proběhne v pátek 31. srpna v době od 10 do 17 hodin v prostorách opavské Bredy.

Festival Moravské hrady startuje v Hradci už dnes

Na louce u hotelu Belaria v Hradci nad Moravicí bude ode dneška pořádně rušno. Začíná totiž festival Moravské hrady, který si každoročně nenechají ujít tisíce návštěvníků.

Do Hradce míří tisícovky lidí, vyhlášený festival začne už zítra

Více než dvacítka hudebních interpretů se během zítřka a soboty 18. srpna vystřídá na dvou pódiích v Hradci nad Moravicí. Na prostranství u tamního hotelu Belaria totiž začíná další ročník oblíbeného festivalu Moravské hrady.

Opraví Dukelská kasárna developer ze severních Čech?

Opavští radní vybrali firmu, které hodlají prodat areál bývalých Dukelských kasáren. Firma JTH Vision z Teplic zde má postavit především byty.

Hradec znovu po roce oblékne festivalový kabát

Další zastávkou oblíbeného festivalu Moravské hrady se už tento pátek 17. a sobotu 18. srpna stane Hradec nad Moravicí. Návštěvníci si na prostranství u hotelu Belaria budou moci vychutnat množství hudebních lahůdek jak od stálic festivalu, tak i od nováčků.

V kraji se registruje více mužů než žen

Homosexuální páry mohou v České republice legálně stvrzovat svůj svazek od července 2006. V Moravskoslezském kraji této možnosti až do konce června letošního roku využilo 246 párů.

Ve Vlaštovičkách bude přechod svítit oranžově

Bezpečněji by se při přecházení frekventované silnice I/11 měli v dohledné době cítit obyvatelé opavské městské části Vlaštovičky.

Doprava v Krnovské bude svedena do jednoho pruhu

Řidiči, kteří budou ve středu 15. srpna v podvečer projíždět Krnovskou ulicí v Opavě, musejí počítat s dalším zdržením.

Vyhrajte lístky na Moravské hrady do Hradce nad Moravicí

Další zastávkou festivalu Moravské hrady bude už tento pátek 17. a sobotu 18. srpna Hradec nad Moravicí.

Kamenem někdo rozbil čelní sklo auta, schytaly to i karoserie

Co vedlo před nedávnem zatím neznámého člověka k tomu, aby v Malé ulici v Opavě Kylešovicích poničil dvě zaparkovaná auta, je záhadou. Jisté je, že jeho počínání způsobilo škodu ve výši dvaatřiceti tisíc korun.

Opavská moštárna v letošním roce otevírá své brány dříve

Tradičně panuje v moštárnách čilý ruch na přelomu srpna a září, kdy dozrávají jablka. Letošní teplé počasí však sklizeň uspíšilo, a proto se některé moštárny rozjedou už dříve.

Opavští zastupitelé jednali jen několik minut

Opava – Opavští zastupitelé se výjimečně sešli ještě před termínem řádného zasedání, který je stanoven na 17. září. Primátor města Radim Křupala (ČSSD) je do zasedací místnosti rady města, která se nachází v útrobách Hlásky, pozval tuto středu 8. srpna. Na programu se oficiálně nacházely pouze dva body.

Vzhůru na švestky a blumy! Úroda v aleji je letos obrovská

Hlučín - Zdaleka ne každý má tu možnost, že si může na zahradě ze stromu utrhnout ovoce.

Stavba nového krytého bazénu zkrachovala

Měl to být asi největší projekt současného vedení Opavy. Nakonec z něj ale nebude asi nic, protože krytý bazén jednoduše nechce nikdo postavit.

Opavské OKO má novou ředitelku, organizaci povede od začátku září

Radní jmenovali do funkce ředitelky Opavské kulturní organizace (OKO) Marcelu Mrózkovou Heříkovou.

Návštěvnice hlučínské štěrkovny přišla o věci za třináct tisíc korun

Parné letní dny si v minulých dnech rozhodla jednapadesátiletá žena z Frýdku-Místku zpříjemnit pobytem u Hlučínského jezera.

Kamenem někdo rozbil čelní sklo auta, schytaly to i karosérie

Co vedlo před nedávnem zatím neznámého člověka k tomu, aby v Malé ulici v Opavě-Kylešovicích poničil dvě zaparkovaná auta, je záhadou. Jisté je, že jeho počínání způsobilo škodu ve výši dvaatřiceti tisíc korun.

Své místo mají v arboretu i zvířata

Návštěvníci Arboreta Nový Dvůr nemusí obdivovat pouze flóru, nýbrž i faunu. To se týká zejména dětí, které ve vrchní části areálu potěší přítomnost zookoutku.

Minizoo v Opavě má velkou tradici

Už více než třicet let funguje v Opavě minizoo. Nachází se v Husově ulici a na živočichy se sem chodí dívat celé rodiny, ale i děti ze základních či mateřských škol, pro které zde připravují výukové programy.

Letní kina dál promítají

Vyrazit do některého z letních kin mají zájemci v opavském okrese možnost také v následujících dnech.

V Kobeřicích zazpívá Ewa Farna

Největším lákadlem kobeřického odpustu bude zítřejší vystoupení Ewy Farne. Koncert začne v areálu TJ Sokol ve 21 hodin.

Vzhůru na švestky a blumy! Úroda v aleji je letos obrovská

Zdaleka ne každý má tu možnost, že si může na zahradě ze stromu utrhnout zralé ovoce. Na tyto případy myslí v Hlučíně.

Regulovčík Martin Neděla: Na soutěž se poctivě připravuji

Tradiční klání Regulovčík roku prověřuje schopnosti dopravních policistů. A to nejen v řízení auta, ale především v řízení samotné dopravy.

Lidé bojují s vedrem, zeleň to často nedává

Zaměstnanci mívají k dispozici pitný režim, pacienty nemocnice osvěžují větráky či obklady. Trávníky připomínají Saharu.

Opavsko: Bodavý hmyz útočí, hasiči jej likvidují ve velkém

Léto bývá tradičně období, kdy aktivita bodavého hmyzu je na maximu. Letos tomu navíc přispívá i suché a teplé počasí. Jen v opavském okrese registrují hasiči od začátku prázdnin do pondělního dopoledne téměř dvě stě případů likvidace bodavého hmyzu.

Sucho znovu maří plány vodáků, zrušen byl další sjezd Moravice

Nedostatek srážek trápí v letošním roce celou Českou republiku. Tento jev se samozřejmě nevyhýbá ani opavskému okresu. Sucho však nepůsobí obtíže jen zemědělcům, rybníkářům nebo zahrádkářům, ale například i vodákům.

Voda v nádržích na Opavsku je ke koupání stále vhodná

Současné tropické teploty výrazně zhoršují kvalitu vody v některých přírodních nádržích. Toto se však zatím netýká opavského okresu.

Opava: bezdomovci už jsou v arkádách zase jako doma

V objektu arkád ve Dvořákových sadech v Opavě je opět rušno. Znovu se zde totiž začali scházet lidé bez domova.

Zastupitelé se mimořádně sejdou na Hlásce

Mimořádně zasednou ke svému jednání opavští zastupitelé ve středu 8. srpna. Na programu se oficiálně nacházejí pouze dva body.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT