VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA BERNARDOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Redaktor Deníku Petr Dušek se oženil

Dlouholetý redaktor Opavského a hlučínského Deníku Petr Dušek si v sobotu 21. července v 11 hodin vzal svou partnerku Markétu Langrovou. 

Opavsko: vrtulník vzlétl hned ke dvěma nehodám

Doba prázdnin bývá každoročně pro leteckou záchrannou službu náročná, neboť vrtulník vzlétá k nehodám vůbec nejčastěji z celého roku.

Povodí: nejste tady jediní! Vodáci: na přípravy bylo dost času!

Rozhodnutí Povodí Odry (POD) o zrušení sjezdu řeky Moravice se vodákům nelíbí. POD argumentuje suchem, vodáci tvrdí, že příprava sjezdu byla nedostatečná.

Opilý cyklista havaroval, přepadl přes řídítka a skončil na cestě

Jízdu na svém bicyklu nezvládl v minulých dnech osmačtyřicetiletý muž. Osudnou se mu stala křižovatka ulic Beethovenova, Ostrožná a Sady Svobody v Opavě.

Na pýchavky do Bohuslavic

Jednou z lokalit v opavském okrese, kde houby rostou možná nejen po dešti, jsou Bohuslavice a jejich okolí.

Na houby do okolí Hradce

Na Opavsku se nachází řada míst, která jsou houbařům zaslíbena.

Po vodácích v Čechách teď ostrouhají i ti na Moravici. Důvod? Sucho

Jeden z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných sjezdů Moravice, maškarní, zrušilo Povodí Odry (POD) kvůli suchu. Podle vodáků ale situace není tak horká a rozhodnutí chtějí ještě zvrátit.

Opava: rondel v Nákladní zůstane, přibudou ale značky

Velké tabule ještě důrazněji motoristy upozorní, že se blíží ke kruhovému objezdu.

Za volant sedl i bez řidičáku

Z maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý pětatřicetiletý Opavan. Ten se v minulých dnech rozhodl usednout za volant auta, aniž by respektoval skutečnost, že řídit nesmí.

Pouť v Bohuslavicích bude třídenní

Tradiční Anenské slavnosti vypuknou za kulturním domem (KD) v Bohuslavicích v pátek 27. července, kdy od 20 hodin proběhne discokarneval s DJ Baluu. V sobotu bude od 17 hodin připraven program pro děti, od 18 hodin bude k dispozici airsoft střelnice.  

Za volant sedli muži opilí

Ani předchozí konzumace alkoholických nápojů neodradila před nedávnem dva muže, aby sedli za volanty aut a vydali se vzhůru do silničního provozu.

Hlučín otestuje varovný systém, někde nešel správně

Skoro deset let čekalo město Hlučín na nový varovný systém, který by obyvatele varoval třeba před povodněmi. Letos v lednu se občané dočkali, když byly postupně na sloupy veřejného osvětlení nebo elektrického vedení instalovány ampliony.

Slezská metropole bude hostit galakoncert Marie Rottrové

První dáma českého soulu, zpěvačka, textařka, hudební skladatelka a v neposlední řadě také ostravská rodačka Marie Rottrová míří do Opavy. Slezskou metropoli poctí svým jedinečným koncertem ve čtvrtek 1. listopadu.

Opavsko: mladíci na skútrech nadýchali přes jedno promile

Hned dva případy opilých řidičů skútrů nyní řeší policisté na Opavsku.

Zájem o realizaci vyhřívaného trávníku má jedna firma

Opava – Do druhého kola výběrového řízení na zhotovitele vyhřívaného trávníku, který je bezpodmínečně nutný pro hraní první fotbalové ligy, se přihlásil jeden zájemce.

Zeď spadla kvůli chybě projektantů, rizikové mohou být další tři stěny

Špatný projekt byl definitivně určen jako hlavní důvod zborcení gabionové zdi na silnici I/11 mezi Opavou a Ostravou. ŘSD přezkoumalo i další zdi, mimo jiné u severního obchvatu Opavy a na Prodloužené Rudné.

Hasiči z Jamnice představí unikátní vodní světelnou fontánu

Výročí 125 let od založení sboru dobrovolných hasičů (SDH) oslaví v sobotu 14. července hasiči v Jamnici.

Šance pro opavskou záchytku! Ministerstvo chce zmírnit vyhlášku

Stavební úpravy interiéru, navýšení počtu zaměstnanců nebo třeba signalizační tlačítko pro přivolání personálu. Toto například nařizuje provozovatelům protialkoholních záchytných stanic (PZS) vyhláška Ministerstva zdravotnictví České republiky.

Hlučín: vypuštěním koní z pastviny se zabývá policie

Úmyslné poškození elektrického ohradníku na Dětském ranči Hlučín prošetřuje policie jako schválnost.

AKTUALIZOVÁNO

Komárov: Srážka auta a motorky si vyžádala čtyři zraněné

Jednotka profesionálních hasičů z Opavy se dvěma zásahovými vozy musela v sobotu 7. července vyjíždět k dopravní nehodě, která se stala v Opavě – Komárově.

Býka uvězněného v jímce zachraňovali hasiči

Svatoňovice – Na jednotku hasičského záchranného sboru z Vítkova a dobrovolné hasiče z Budišova nad Budišovkou čekala ve sváteční ráno v pátek 6. července mise na záchranu zvířete.

Drama v Hlučíně: z ranče utekli koně, ven jim někdo pomohl

Atmosféru Divokého západu představovalo s trochou nadsázky řečeno včerejší ráno v Hlučíně. Kdo kolem půl osmé hodiny ranní procházel nebo projížděl frekventovanou ulicí Celní, možná si musel pořádně promnout oči, zdali jej náhodou nešálí zrak. Na prostranství u cesty totiž volně pobíhalo stádo koní.

Ředitelka OKA rezignovala na svou funkci

Jana Hynarová bude post ředitelky Opavské kulturní organizace (OKO) vykonávat pouze do konce srpna letošního roku.

AKTUALIZOVÁNO

Senior zemřel při požáru domu, pět dalších se přiotrávilo zplodinami

K požáru rodinného domu byli voláni hasiči, záchranná služba a policisté v neděli večer do Vřesiny na Opavsku.

Kylešovice: zvelebení sídliště má trvat čtyři roky

Po úpravách největšího opavského sídliště v Kateřinkách se dočká i to druhé v Kylešovicích. Revitalizace spolkne ve čtyřech etapách kolem 50 milionů korun a na její podobě se podíleli také samotní občané, kteří o prioritách hlasovali.

Další peklo pro řidiče? Uzavře se silnice mezi Dolním Benešovem a Kozmicemi

Po problémech s uzavírkou Komárova na silnici I/11, hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou, se musejí řidiči připravit na další nepříjemnosti. Tentokrát neprojedou silnicí I/56 mezi Dolním Benešovem a Kozmicemi.

Opravy škol a školek

V některých školských zařízeních, které provozuje město Opava, bude rušno i během prázdnin.

V Opavě se opět ztratíte v kukuřičném bludišti

Netradiční zážitek nabízí kukuřičný labyrint v Opavě, který byl otevřen na ploše 1,5 hektaru. Ve slezské metropoli vyrostl už podruhé

Opilý cyklista v Kravařích ignoroval výzvy policistů a narazil do jejich auta

Večerní jízda na kole bez světel se v Kravařích před nedávnem nevyplatila čtyřicetiletému muži.

Opava: případ psa vyhozeného z okna budí velké vášně

Opilá Opavanka vyhodila před nedávnem z okna šestého patra paneláku svého špice, prý ze vzteku. Nyní je podezřelá z týrání zvířat. Jaký trest vyfasuje? Zákony jsou podle některých příliš mírné.

Auto u Opavy sjelo ze silnice a začalo hořet

Dvě jednotky hasičů zasahovaly ve středu 20. června večer u požáru auta v Opavě v Hradecké ulici.

Vyhřívaný trávník pokus druhý. Najde se zhotovitel?

Opava – Druhé kolo výběrového řízení na realizaci vyhřívaného trávníku fotbalového stadionu v Městských sadech bylo odstartováno.

Oprava gabionové zdi má začít v srpnu

Špatně zvolené projekční řešení stojí podle soudního znalce za sesunutím části takzvané gabionové stěny na hlavním tahu mezi Opavou a Ostravou.

Revitalizace bytovky na „Horňáku“ opět na scéně

O možné revitalizaci se mělo na pondělním opavském zastupitelstvu jednat v samostatném bodě. Ten se však na programu nenacházel. I přesto ale nespokojení občané se svými podněty vystoupili.

Nový penzion v Opavě postaví společnost Metrostav

Čtyři subjekty měly ve druhém kole výběrového řízení zájem podílet se na realizaci Penzionu Hálkova. Město nakonec vybralo firmu Metrostav, jejímž oblastním krajským ředitelem je opoziční zastupitel Marek Veselý (ODS).

Senior v Opavě spadl z balkonu, na místě byl mrtev

Dvě pozemní posádky zdravotnické záchranné služby vyjížděly v úterý 12. června krátce po patnácté hodině do Opavy – Kateřinek. Na tísňovou linku totiž svědkové nahlásili pád muže z výšky, nehoda se stala v Rolnické ulici.

ŘSD: Opravu silnice v Komárově nebylo nutné odkládat

Zkraje minulého týdne se uzavřel průtah Komárovem kvůli rekonstrukci vozovky, a tisícům řidičům se tak zkomplikovala cesta z Opavy na Ostravu a naopak.

Na světě je nová vizualice Slezanky

Aktuálně nevyužitý objekt Slezanky v samotném srdci Opavy je trnem v oku nejen místních obyvatel už delší dobu. Od roku 2005 měla prostor za Slezankou v nájmu developerská společnost Crestyl s vizí postupně propojit Horní náměstí s Ostrožnou ulicí.

Na „koupák“ lákají kromě Opavy i Vítkov, Hradec a Bolatice

Je třicet stupňů ve stínu, na stromě se nepohne ani list a vy pijete už desátou sklenici vody. A to je teprve dopoledne. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kteří mají bazén doma na zahradě, nezbývá než nabalit do tašky pár věcí a vyrazit na „koupák“.

Stavba suchovodu v Píšti finišuje

Během několika dní má začít v Píšti na Opavsku fungovat takzvaný suchovod. Obec jej buduje kvůli akutnímu nedostatku pitné vody, provizorně se tak zatím napojí na sousední Vřesinu.

Věž ukrývá noviny, fotografie i mince

Kaple v Bobrovníkách se dočkala nové střechy a zbrusu nová je i její věž. Právě do ní byla umístěna časová schránka s poselstvím pro příští generace.

Bude na Vánoce dost kaprů? Rybníkáři vyhlížejí déšť

Letošní sucho pociťují negativně i rybníkáři z regionu. Do dvou rybníků na Opavsku už musela být čerpána voda z řeky.

AKTUALIZOVÁNO

Komárov je uzavřen. Řidiči běsní vzteky

/FOTOGALERIE/ Objížďky, jimiž se můžete vyhnout uzavřené části Komárova, kde se začala rekonstruovat část vozovky, přivádí řidiče pendlující především mezi Opavou a Ostravou k šílenství.

Kombajn bude brázdit vody Hlučínského jezera i letos

Unikátní vodní kombajn se poprvé vypravil kosit vodní rostliny na štěrkovnu loni. Po zimní údržbě je nyní připraven znovu vyplout.

Voda zatopila část Větřkovic, plavaly zahrady i silnice

Víkendové průtrže mračen se asi nejvíce podepsaly ve Větřkovicích. Škody zde ale nenapáchala jen voda. Hned dvakrát zaplavilo bláto z polí z tamní sportovní areál v centru obce.

Teplo láká k vodě, hygienici už kontrolují některé nádrže

Zatím je v nich voda ke koupání vhodná na Opavsku i Bruntálsku. Nejvíce sinic se loni vyskytovalo v rybníku Bohušov.

Větřkovice: voda zaplavila silnice, zahrady i sportovní areál

/FOTOGALERIE, VIDEO/ V souvislosti s bouřkami a deštěm museli hasiči v neděli 3. června na celém území kraje vyjíždět už k více než stovkám případů. Asi nejhůře dopadly Větřkovice, kde bláto hned dvakrát zaplavilo tamní sportovní areál v centru obce.

OBRAZEM: Děti v Opavě oslavily svůj den

O tradiční oslavy dne dětí nepřišly v sobotu 2. června ani děti ve slezské metropoli. Program byl soustředěn mimo jiné také do Městských sadů, kde si malí zájemci mohli vyzkoušet třeba různé sporty, kreativní soutěže nebo navštívit atrakce.

OBRAZEM: Během pomohli handicapovaným

Areál Městských sadů ovládl v sobotu 2. června běh. Proběhl zde totiž další ročník akce s názvem Joy Run, kdy se během pomáhá handicapovaným lidem.

Muž ve Štěpánkovicích spadl ze střechy

V sobotu 2. června dopoledne vyjížděli záchranáři do Štěpánkovic poté, co přijali operátoři tísňové linky 155 informaci o pádu muže z výšky.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT