VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA SCHINDLEROVÁ

Veronika Schindlerová / Opavský a hlučínský deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

O kdysi vyhlášené učiliště v Podhradí u Vítkova není zájem

Vedení vítkovské radnice v současné době řeší využití bývalého učiliště v Podhradí. Obrovský areál kdysi vyhlášené školy je nyní opuštěný. Využívají se pouze dílny.

Muž spadl z motorky, v protisměru ho přejelo auto

Tragédií skončil v pátek dopoledne výlet čtyř motorkářů. Jak redakci řekl tiskový mluvčí opavské policie René Černohorský, jeden z nich z dosud nezjištěných příčin spadl i s motorkou do protisměru.

OBRAZEM: Sluneční rozhledna láká na dokonalý výhled

Do Starých Těchanovic teď míří čím dál více turistů. Malá vesnička na sebe upozornila novou sluneční rozhlednou s názvem Těchanovická vyhlídka.

Představí historii zámku

Historie zámeckého parku v Hradci nad Moravicí. To je název přednášky Petra Havrlanta, která se koná již dnes od 18 hodin v Matičním domě.

Auto narazilo do stromu, zraněno bylo pět lidí včetně dětí

/FOTOGALERIE/ Uplynulá neděle nepatřila zrovna mezi ty nejklidnější. Vyprávět by o tom mohli záchranáři, hasiči a policisté, kteří jen během podvečera vyjížděli ke dvěma dopravním nehodám. 

Do školky už od dvou let? Téma v regionu stále vyvolává emoce

Jedni to podporují, druhým to přijde doslova postavené na hlavu. Ať už tak či onak, přijímání dvouletých dětí do školek rozvířilo v poslední době poměrně velké emoce. A to jak přímo mezi učitelkami v mateřských školách, tak mezi rodiči. 

Město Opava spustilo druhé kolo výběrového řízení na nový bazén

Původně se měl nový krytý bazén, který má vzniknout u Víceúčlové haly v Městských sadech, stavět za 350 milionů korun bez DPH. Tento záměr posvětili loni v prosinci opavští zastupitelé.

Hasiči zasahovali při úniku amoniaku... Naštěstí jen cvičně

/FOTOGALERIE, VIDEO/ Hasiči z Opavska a Ostravy dnes zasahovali při úniku amoniaku v areálu opavské firmy Bidfood. Mimo jiné zachraňovali ze střechy objektu i zraněného zaměstnance, který pak musel projít pečlivou dekontaminací a ošetřením. Naštěstí se jednalo pouze o taktické cvičení.

Městské sady oživí běžecký závod Joy Run

Už počtvrté se v Opavě poběží Joy Run. Asistovaný běžecký závod s handicapovanými dětmi a mladými lidmi. Koná se již dnes od 10 hodin v Městských sadech v Opavě a poběží se celkem čtyři závody.

Z vesnic na Opavsku mizí obchody, pomůže s jejich zachováním kraj?

Doby, kdy i v menších vesnicích byl alespoň nějaký ten krámek, jsou dávno pryč. Dnes na venkově mizí jeden obchůdek za druhým a lidé často musejí kvůli nákupu dojíždět.

Drama na Vítkovsku: liška kousla ženu do nohy

Šla jen tak na procházku. Zřejmě ani ve snu by ji nenapadlo, jakou dohru bude její rozhodnutí mít. Ve chvíli, kdy si na chvilku lehla do trávy, ji do nohy kousla liška. Celý příběh se odehrál uplynulou sobotu mezi Vítkovem a Klokočovem.

Lidé hledají zubaře... Většinou však marně

Pokud patříte mezi ty, kteří mají svého zubaře, můžete si gratulovat. Sehnat v současné době stomatologa je totiž nadlidský výkon.

OBRAZEM: V Hněvošicích se běhalo... Navíc i barevně

Stovky lidí zavítaly v sobotu do Hněvošic, kde se konal běžecký den.

Prezident rozvířil emoce kolem zámku

Zámecký areál v Deštné se v posledních dnech skloňuje doslova ve všech pádech. Emoce kolem zchátralého zámku rozvířil prezident Miloš Zeman, který při nedávné návštěvě Jakartovic navrhnul před stovkami přítomných lidí vyvlastnění majitele objektu, a to dokonce bez náhrady.

Bankomaty v obcích na Opavsku: chybí, nebo je to zbytečný luxus?

Nejbližší bankomat mají několik kilometrů. Řeč je o obyvatelích vesnic na Opavsku. Některým možnost výběru chybí, druzí to nepovažují za důležité.

Hasiči zachraňovali dva lidi z hořícího objektu. Naštěstí jen cvičně

Více než padesát hasičů se dnes podílelo na likvidaci požáru v Sudicích. Kromě hašení a ochlazování budov zemědělské usedlosti zachraňovali také dvě osoby z hořícího objektu.

Hněvošice lákají na barevný běh

Budou hrát doslova všemi barvami. Řeč je o lidech, kteří se zítra zúčastní Běžeckého dnu v Hněvošicích.

Policisté hledají cyklistu, který se srazil s autem a odjel

Opavští policisté už několik týdnů pátrají po neznámém cyklistovi, a to v souvislosti s dopravní nehodou, která se odehrála letos 12. dubna v Oticích. Právě cyklistova výpověď je důležitá k ukončení spisového materiálu.

Dřevěnou deskou zmlátil tři muže, skončil v policejní cele

K potyčce, do které byla zapojena hned čtveřice mužů, byla v pondělí 21. května přivolána opavská policejní hlídka. Incident se odehrál na křižovatce ulic Skladištní, Nádražní okruh a Praskova v Opavě.

Prezident řešil zámek, jeho majitelé se brání

Velké emoce rozvířil v úterý prezident Miloš Zeman, který kritizoval zchátralý zámek v Deštné a navrhl vyvlastnění majitele.

V Uhlířově poběží stovky lidí, aby pomohly nemocnému chlapečkovi

Mluví o tom v posledních dnech snad skoro všichni. Řeč je o Běhu v barvách pro Přemečka a Dnu pro Přemečka, který se uskuteční již dnes v Uhlířově.

Slaví se svatodušní svátky, lidé budou smažit vejce

Hromady vajec, špek, cibule, máslo. K tomu kotlík, příjemné venkovní prostředí a lidé s dobrou náladou. Tak takhle nějak lze ve zkratce popsat tradiční smažení vajec.

Jakartovice na nohou. Přijel prezident

FOTOGALERIE/ - Miloš Zeman je momentálně na návštěvě v Moravskoslezském kraji. V úterý dorazil také do Jakartovic, kde měl při lednových prezidentských volbách mohutnou voličskou podporu.

Města na Opavsku se zbavují potkanů v domech i kanalizacích

Jen v Opavě vyjde deratizace na více než 233 tisíc za rok. V Hlučíně je to pak mezi 70 a 80 tisíci ročně.

Jakartovice navštíví prezident Zeman. Jedni se připravují, druhé to nezajímá

Prezident Miloš Zeman se chystá navštívit v příštím týdnu Opavsko. Konkrétně pak Jakartovice, kde se setká s tamními obyvateli. Pro obec je to samozřejmě velká událost a na státní návštěvu se náležitě připravuje.

Řidič, který havaroval mezi Uhlířovem a Oticemi, byl opilý

Ten řidič nemohl být v žádném případě střízlivý. To, o čem si cvrlikali už i vrabci na střeše, se bohužel potvrdilo.

Zloději šli po mobilech

Krádeže mobilních telefonů jsou zřejmě pořád v kurzu. Alespoň to dokládají případy uplynulých dní.

Bouřlivé dny na Opavsku: v hlavní roli havárka, požár lesa a auto v plamenech

Havárka mezi Uhlířovem a Oticemi, požár lesa v Jezdkovicích nebo hořící auto před opavským hypermarketem. Uplynulé dny na Opavsku zkrátka nepatřily zrovna mezi ty klidné. Na vlastní kůži se o tom přesvědčili hlavně záchranáři, hasiči a policisté.

OBRAZEM: Otevřený srub v Milostovicích v úterý odpoledne přilákal stovky lidí

Srub v Milostovicích se v úterý u příležitosti Dne vítězství otevřel veřejnosti. Komentovanou prohlídku interiéru z roku 1938 si nenechaly v čase od 14 do 18 hodin ujít stovky lidí.

OBRAZEM: Před opavskou hláskou se uhnízdil páv

Místo koule zdobí Horní náměstí v Opavě páv. Důvodem je pátý ročník Mezinárodního filmového festivalu Opavský páv, který se koná od 8. do 10. května.

Záchranáři vyjížděli k pěti vážným nehodám, zasahovat musel i vrtulník

Dost napilno měli uplynulé pondělí krajští záchranáři. Vyjížděli celkem k pěti vážným dopravním nehodám. Jak zmínil tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl, během několika hodin museli zasahovat na různých místech kraje hned u pěti vážných kolizí.

Hasiči vyjížděli k požáru auta

Profesionální hasiče včera dopoledne zaměstnal požár auta u hypermarketu Albert na Olomoucké ulici v Opavě.

Obyvatelé Lhotky to rozjeli při smažení vajec

/FOTOGALERIE/ Bavit se tedy rozhodně umí. Řeč je o obyvatelích Lhotky u Litultovic, kde v pondělí odpoledne pořádali tradiční Smažení vajec.

Děsivá havárka na Opavsku: auto smetlo strom a skončilo v poli

/FOTOGALERIE/ Děsivě vypadající nehoda v pondělí odpoledne zpomalila provoz mezi Uhlířovem a Oticemi.

V Jezdkovicích hořel les, zasahovat musel i vrtulník

/FOTOGALERIE/ Osm hasičských jednotek zasahovalo v neděli a v pondělí ráno u požáru lesa v Jezdkovicích. Pomáhat s hašením musel i vrtulník.

Vítr způsobil výpadky proudu

Některé vesnice na Opavsku byly dnes bez proudu.

Obce na Opavsku a Bruntálsku bojují o titul Vesnice roku

Bolatice, Holasovice, Melč, Šilheřovice a Štítina. To je pětice obcí z opavského okresu, která se přihlásila do soutěže Vesnice roku 2018. Zda uspějí ve velké konkurenci, zůstává zatím ve hvězdách. Do soutěže o titul se přihlásilo celkem 228 obcí z celé republiky.  

OBRAZEM: Dobrovolní hasiči ovládli hřiště

Soutěž v požárním útoku. Ta se dnes od rána konala na fotbalovém hřišti v Melči a účastnili se jí dobrovolní hasiči z Melče, Moravice, Litultovic, Lhotky u Litultovic, Životských Hor, Dolních Životic, Uhlířova a také tým dobrovolných hasičů z Polska.

Opava: opravy cest ve městě jsou v plném proudu

Některé opavské silnice připomínají po zimě takřka překážkovou dráhu. Řidiči se však nemusí bát, na některých opravách se již pracuje a další jsou v plánu.

AKTUALIZOVÁNO

Tragická havárka: muž zemřel zaklíněný pod autem

Tragicky skončila dopravní nehoda, ke které došlo včera večer na silnici spojující Ostravu s Opavou.

Mladý muž spadl v Podhradí ze stromu

Vítkov – To, co měla být zřejmě zábava, se obrátilo v peklo. Vše se odehrálo v sobotu večer ve Vítkově-Podhradí, kde spadl muž ze stromu, a to zhruba z pětimetrové výšky.

Na první farmářské trhy v Opavě dnes dorazily stovky lidí

/FOTOGALERIE/ Farmářské trhy jsou opět tady. Začaly dnes na Dolním náměstí a potrvají až do 10. listopadu.

Injekční stříkačky na hřištích? Prý nejsou

V hlavní roli bezpečí. To je důvod, proč se hřiště na Opavsku pravidelně kontrolují.

Opavsko: obce a města bojují proti brownfieldům

/FOTOGALERIE/ Roky chátrají, jsou nevyužité, často napůl zbořené. Brownfieldy se najdou téměř v každé obci a zbavit se jich není snadné.

Opavsko očima našich filmařů. Kde se točilo?

/FOTOGALERIE/ Ivan Vyskočil, Vítězslav Jandák, Ondřej Vetchý, Jana Krausová, Pavel Nový či Jitka Smutná. Všichni tito herci v minulosti natáčeli na Opavsku.

Drama v Opavě: opilá žena bodla muže do hrudníku

Sedmadvacetiletá cizinka byla po útoku zadržena a následně převezena na záchytku, poraněného muže vezli záchranáři na urgentní příjem.

Opravy kina ve Vítkově pokračují, dělá se střecha a vybírají se sedadla

Už teď má za sebou velké změny. Řeč je o kině ve Vítkově, které nebylo roky v provozu a chátralo. Rekonstrukce je v současné době v plném proudu, pracuje se každý den, a to dokonce i o víkendech.

Bývalé učiliště v Podhradí nabízejí k pronájmu, imigranti tam nebudou

/FOTOGALERIE/ Jezdili tam do učení mladí lidé z celého okresu. Kdysi vyhlášené učiliště v Podhradí je dnes opuštěné. Využívají se jen dílny. Éru, kdy byl areál školy v provozu, už dnes připomínají jen zbytky nábytku, které lze vidět přes okna.

Janské Koupele zaplavila voda

Obrovské kaluže vody, shnilá tráva, bahno. Kdysi vyhlášené lázně připomínají už jen zchátralé budovy a altány, kam chodili lidé dříve čepovat vyhlášenou minerálku.

Otevřená kružberská přehrada přilákala o víkendu davy lidí

Je sobota, něco po deváté hodině. Přijíždíme ke kružberské přehradě, kde je den otevřených dveří. Je mlha, teplota okolo nuly.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT