„Jsme rádi, že naše přihláška byla schválena. Budeme se moci porovnat s kvalitními evropskými týmy,“ poznamenal ředitel BK Opava Radim Vysocký. V soutěži bude hrát 18 výběrů. Ty budou rozděleny do dvou skupiny, následovat bude play-off. „Minimálně čtyři zápasy se odehrají v naší hale. Pokud se nám bude dařit, tak i více,“ podotkl šéf BK Opava.

O tom, že soutěž má kvalitu svědčí i fakt, že v ní bude hrát například německý klub Bamberg Baskets nebo dánský mistr z Aarhusu Bakken Bears, dále kluby z Anglie, Rumunska, Estonska, Polska, Slovenska, Norska nebo Holandska.

A jak se promítne účast v ENBL do klubového rozpočtu? „Náklady pro klub jsou stejné, tak jako bychom startovali v každém jiném evropském poháru. Na druhou stranu výdaje na rozhodčí nejsou tak vysoké, jako například v Lize mistrů,“ doplnil Radim Vysocký.

Hráči mají sice nyní dovolenou, nicméně v klubu se nyní intenzivně pracuje na posílení týmu. „Bez ohledu na účast v poháru jsme plánovali tým posílit. Máme v hledáčku několik hráčů. Tím, že nám byla potvrzena účast ENBL, tak jednání o příchodu nových hráčů se zintenzivnila,“ zakončil Radim Vysocký.